Krwawy Księżyc już w Dead by Daylight!

Krwawy Księżyc już w Dead by Daylight!
Spis treści:

Event Krwawego Księżyca wkracza do Dead by Daylight w dniach 18-31 Marca! Jakie specjalne wydarzenia oraz nagrody przygotowali dla nas twórcy?

Behaviour nie pozostaje głuchy na opinie społeczności odnośnie Krwawych Punktów i serwuje nam wielką niespodziankę. W czasie trwania wydarzenia ilość nagród z Wyzwań Społecznościowych Poszukiwaczy Krwi zwiększy się nawet do 400%, a za zalogowanie się chociaż raz otrzymamy jednorazowo 1,000,000 Krwawych Punktów!

Krwawy Księżyc unosząc się na szkarłatnym niebie prezentuje nam nowy ekran lobby który wprowadzi nas w mroczny klimat specjalnego wydarzenia i będzie nam towarzyszył podczas poszukiwania coraz to kolejnych rozgrywek!

Podstawowym celem tego wydarzenia jest zbieranie kropli i osadzanie ich w basenach krwi. Kiedy tak się stanie, tworzona jest strefa krwi która zapewnia wszystkim graczom w jej promieniu wzmocnienie obejmujące cały obszar. Ocalali mogą nosić maksymalnie jedną kroplę podczas gdy zabójca może nosić dwie, rozpoczynając rozgrywkę z jedną.

Na początku rozgrywki na mapie pojawiają się trzy baseny krwi dzięki którym gracze mogą zdobyć dodatkowe krople. Gdy już je zdobędziesz będziesz mógł stworzyć strefę krwi w różnych miejscach na mapie. Należy pamiętać, że podczas meczu w grze pojawią się tylko cztery krople.

Efekty obejmujące cały obszar są różne w przypadku zabójcy i ocalałego. W przypadku zabójcy czas trwania i zasięg ataku jest dłuższy ale animacja przerwy po zamachnięciu ostrza jest wydłużona. W przypadku ocalałego twoje jęki bólu są cichsze, a kałuże krwi znikają szybciej. Obie strony otrzymają premię Krwawych Punktów za czas spędzony w strefach krwi, dlatego w waszym interesie leży ich utworzenie.

Po utworzeniu strefa krwi będzie chroniona przez pewien czas podczas którego gracz, który ją utworzył będzie mógł skorzystać z jej efektów – nawet jeśli znajduje się poza obszarem strefy krwi. Kiedy ta ochrona osłabnie, gracze z obu stron będą mogli usunąć strefę krwi i odzyskać krople.

Event Krwawego Księżyca wprowadza do krwistej sieci nowy przedmiot ocalałego, Mapę Zmysłu Krwi. Kiedy użyjesz go w rozgrywce, natychmiast zobaczysz aurę każdego rannego ocalałego niezależnie od tego gdzie się znajduje. Jedyną rzeczą na którą musicie uważać to, że użycie mapy spowoduje opuszczenie kałuż krwi, pozwalając zabójcy łatwiej was znaleźć.

Wydarzenie dodaje nowy tom zawierający dwa poziomy wyzwań. Ponadto wprowadza także Wyzwania Społecznościowe Poszukiwaczy Krwi.

Jak możemy zostać Poszukiwaczem Krwi? Tworząc w grze strefy krwi przyczyniamy się do zbiorowego paska wydarzenia, który wypełniany jest przez całą społeczność Dead by Daylight. Im wyższy poziom paska wydarzenia, tym więcej gracze otrzymają Punktów Krwi na koniec rozgrywki.

Zgodnie z tradycją Eventów w Dead by Daylight, Krwawy Księżyc nadchodzi z tomem wydarzenia wypełnionym nowymi wyzwaniami i nagrodami do zdobycia. Im więcej wyzwań wykonasz, tym więcej krwawych błyskotek zdobędziesz, a następnie będziesz mógł wydać je na stroje, amulety i karty graczy. Największa uwagę graczy zwróci specjalny strój eksploracji katakumb ocalałego Élodie Rakoto i czerwonej mgły zabójcy Oni.

Poza strojami, amulety będą ekscytującym sposobem na dodanie szczypty osobowości swoim postaciom. Niezależnie od tego, czy chcesz wyrazić swoją indywidualność, czy może wyposażysz swoich ocalałych w amulety które sprawiają wrażenie wiernych tradycji. Krople, basen krwi i ociekające czaszki będą eleganckim dodatkiem do Twojej kolekcji.

Najnowszym dodatkiem do rodziny kosmetyków są karty graczy, jeśli jesteś typem, który lubi elegancką szczyptę makabry, mamy dla Ciebie kilka odznak i sztandarów z motywem Krwawego Księżyca.

Kolekcja Krwawego Księżyca zawiera też eleganckie stroje zarówno dla ocalałych, jak i zabójców. W sklepie znajdziecie rzadkie stroje dla Mikaeli Reid, Ace'a Viscontiego, Kupca Czaszek i Doktora.

Na czas trwania wydarzenia Krwawy Księżyc otrzymamy nagrody za codzienne logowanie w grze, przy czym każdy okres prezentowy rozpoczynać się będzie o godzinie 11:00 czasu wschodniego i trwał 24 godziny.

Nagrody za codzienne logowanie obejmują różne formy waluty w grze, łącznie 500,000 Punktów Krwi i 50 Fragmentów Szczeliny. Poniżej podajemy pełny harmonogram:

18 Marca: 50,000 punktów krwi
19 Marca: 10 fragmentów szczeliny
20 Marca: 50,000 punktów krwi
21 Marca: 15 fragmentów szczeliny
22 Marca: 50,000 punktów krwi
23 Marca: 50,000 punktów krwi
24 Marca: 50,000 punktów krwi
25 Marca: 50,000 punktów krwi
26 Marca: 10 fragmentów szczeliny
27 Marca: 50,000 punktów krwi
28 Marca: 15 fragmentów szczeliny
29 Marca: 50,000 punktów krwi
30 Marca: 50,000 punktów krwi
31 Marca: 50,000 punktów krwi

Jak podoba wam się nowe wydarzenie? Czy spróbujecie swoich sił w zdobyciu wszystkich nowych przedmiotów dostępnych tylko do 31 Marca? Czas mija szybko także śpieszmy się aby powiększyć nasze kolekcje!