CD Project Red pracuje nad edytorem Modów do Wiedźmina 3

CD Project Red pracuje nad edytorem Modów do Wiedźmina 3
Źródło: thewitcher.com
Spis treści:

Wiedźmin 3 to jeden z największych hitów wideo minionego dziesięciolecia. Od premiery w 2015 roku gra fabularna CD Projekt Red została sprzedana ponad 50 milionów razy.

Jak ogłosiło polskie studio, w przyszłości ma zostać udostępniony edytor modyfikacji do gry Wiedźmin 3. Dzięki temu fani będą mogli tworzyć swoje własne przygody w świecie fantasy. Mogą to robić poprzez przerabianie już istniejących zadań i treści lub tworzenie czegoś zupełnie nowego.

Edytor modyfikacji ma zostać wydany w przeciągu nadchodzącego roku. Konkretnej daty premiery nie podano. Funkcja ma być udostępniona za darmo i dostępna wyłącznie na PC. Nie wiadomo, czy stworzone za jego pomocą mody mogą być przenoszone na konsole.

Chociaż istnieje już kilka modyfikacji do gry, oficjalne narzędzie znacznie ułatwi pracę. Dlatego możemy przypuszczać, że w 2024 powstanie wiele interesujących modów. Więcej informacji na temat edytora poznamy wkrótce.

W międzyczasie CD Projekt Red pracuje już nad czwartą odsłoną Wiedźmina (Projekt: Polaris). Na razie brakuje wielu informacji. Pewne jest jednak, że gra ma być większa niż wszystkie poprzednie części, użyty został silnik Unreal Engine 5, już teraz nad produkcją pracuje ponad 250 osób.

b47

Największa leniwa buła