Zwolnienia w Respawn Entertainment dotknęły zespół Apex Legends

Zwolnienia w Respawn Entertainment dotknęły zespół Apex Legends
Kolejne smutne wiadomości z branży
Spis treści:

W ostatnich dniach zespół Respawn Entertainment odpowiedzialny za grę Apex Legends został dotknięty falą zwolnień.

Electronic Arts ogłosiło kilka tygodni temu restrukturyzację, która ma pozbawić pracy 670 osób w różnych zespołach i działach. Chociaż firma nie podała wówczas szczegółów, wielu pracowników Respawn przewidywało zwolnienia w mediach społecznościowych.

Zwolnienia w zespole Apex Legends

Aaron Stump, projektant poziomów, napisał na Twitterze, że zwolnienia miały miejsce w zespole Apex Legends i że "żałosne jest patrzeć, jak zwalniają niektóre osoby, z którymi pracowałem przez prawie trzy lata".

Peter Stewart, starszy scenarzysta, przyznał, że był to ciężki dzień i choć sam nie został zwolniony, zaoferował wsparcie i pomoc wszystkim dotkniętym zwolnieniami. Dodał również, że "w takiej atmosferze bardzo trudno jest znaleźć energię i radość z tworzenia gier".

Jedną z osób, które straciły pracę, jest Alex Ackerman, odpowiedzialna za globalne social media gry Apex Legends. Ackerman została zwolniona "po 20 sezonach Apex i pięciu latach w Respawn".

Restrukturyzacja EA dotyka również innych projektów

Restrukturyzacja EA spowodowała również anulowanie gry - strzelanki FPP osadzonej w uniwersum Star Wars, nad którą pracował Respawn. Cięcia dotknęły także studia zaangażowane w tworzenie serii Battlefield, co doprowadziło do zamknięcia Ridgeline Studios.

Zwolnienia w Respawn Entertainment to kolejny smutny przykład negatywnych skutków zwolnień w branży gier komputerowych. Pozostaje nam mieć nadzieję, że dotknięci nimi pracownicy szybko znajdą nowe, satysfakcjonujące miejsca pracy.