Palworld - ulepszone Pokemony podbijają cały Internet.

Palworld - ulepszone Pokemony podbijają cały Internet.
Spis treści:


Wczoraj Pocketpairs oficjalnie uruchomiło swoją grę survivalową z kolekcjonowaniem stworzeń o nazwie Palworld na platformie Steam i Xbox w ramach wczesnego dostępu. I można śmiało powiedzieć, że gra odnosi ogromny sukces.

W niecałe 24 godziny od premiery, Palworld osiągnął ponad 850 tysięcy jednoczesnych graczy na platformie Steam (wedlug steamcharts.com). Ta liczba oczywiście nie obejmuje graczy Game Pass PC, którzy korzystają z aplikacji Xbox ani graczy konsolowych Xbox Series X|S. Wiemy też, że tytuł sprzedał się już w ponad 2 000 000 egzemplarzy.

Premiera Palworld była tak dużnym sukcesem, że nawet serwery sklepu Steam nie wytrzymały obciążenia. Wielu graczy zgłaszało komunikaty o błędach podczas próby zakupu. Mimo to, gra cieszy się świetnymi opiniami zdobywając 93% pozytywnych recenzji (na ponad 18 tysięcy recenzji na Steam).

Sukces Palworld odnosi równieaż na twitch.tv będąc trzecią najczęściej oglądaną grą z ponad 250 tysiącami widzów. Ogromne zasięgi zdobywają także tiktoki z tego kolorowego świata.

Można zatem powiedzieć, i to bez większego zaskoczenia, że Palworld jest pierwszym wiralowym hitem w 2024 roku. Gra jest oryginalna, w otwartym świecie łączy elementy survivalu, craftowania przedmiotów ale też łapania uroczych Palasów biegających z... kałachami w malutkich łapkach. Twórcy już zapowiadają wprowadzenie elemetów PvP oraz cross-play.