Premiera Palworld na PlayStation 5 coraz bliżej

Premiera Palworld na PlayStation 5 coraz bliżej
Fani PS5 muszą jeszcze poczekać
Spis treści:

Palworld zmierza na PS5? Trwają negocjacje

Palworld, gra łącząca elementy zbierania swoich małych kompanów z otwartym światem i strzelaniem, zyskała ogromną popularność na PC i Xbox. Choć początkowo zapowiadano ją jako ekskluzywność, jej twórcy prowadzą teraz rozmowy, które mogą zaowocować wydaniem gry na PlayStation 5.

Shuhei Yoshida zainteresowany Palworld

Już w styczniu Shuhei Yoshida, szef PlayStation Indies, publicznie podziękował twórcom Palworld, sugerując tym samym zainteresowanie Sony wydaniem gry na swojej platformie. Wcześniej studio Pocketpair nie wykluczało porzucenia ekskluzywności Xboxa.

W rozmowie z agencją Bloomberg Takuro Mizobe, założyciel Pocketpair i twórca Palworld, zadeklarował otwartość na potencjalne partnerstwa i przejęcia.

Choć oficjalne informacje na temat współpracy Sony i Pocketpair są wciąż skąpe, zaangażowanie Yoshidy i pozytywne nastawienie Mizobe dają fanom nadzieję na wydanie Palworld na PS5.

Palworld - co nowego?

W grze szykuje się też sporo nowości! Już wkrótce zadebiutuje pierwszy duży update, wprowadzający m.in. raid bossa o imieniu Bellanoir.

Palworld to gra z ogromnym potencjałem, która zaskarbiła sobie serca graczy na całym świecie. Możliwość wydania jej na PS5 z pewnością ucieszy wielu fanów. Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje od twórców gry.