Nintendo Switch 2 opóźniony

Nintendo Switch 2 opóźniony
Spis treści:

Wiele różnych mediów jednogłośnie donosi, że premiera Nintendo Switch została przesunięta na przyszły rok. Nintendo wciąż nie ogłosiło oficjalnie daty premiery następcy Switcha. Plotki i przecieki zawsze wskazywały na premierę w 2024 roku. Wygląda jednak na to, że te spekulacje nie sprawdzą się.

Kilka niezależnych mediów obecnie informuje, że premiera Nintendo Switch 2 została przełożona na pierwszy kwartał 2025 roku. Niektóre źródła są jeszcze bardziej konkretne, wskazując marzec 2025 roku jako najwcześniejszą możliwą datę premiery.

Informacje te opierają się na rozmowach, które Nintendo przeprowadziło z niektórymi twórcami gier w ostatnich tygodniach. Muszą oni wiedzieć, kiedy i z jakim sprzętem konsola zostanie wprowadzona na rynek, aby mogli odpowiednio opracować swoje gry na nową platformę.

Nie są znane żadne konkretne powody przesunięcia premiery. Prawdopodobnie biznes związany z Nintendo Switch nadal prosperuje na tyle dobrze, że nie ma potrzeby wprowadzania następcy w 2024 roku, pomimo że sprzęt jest już dość przestarzały.

W ostatnich tygodniach posiadacze Switcha mogli cieszyć się premierą kilku kolejnych gier wysokiej jakości, takich jak "Another Code: Recollection" oraz "Mario vs. Donkey Kong", która miała swoją premierę 16 lutego. A 22 marca fani będą mogli wreszcie sięgnąć po "Princess Peach: Showtime!".

b47

Największa leniwa buła