Thea: The Awakening, uznana przez krytyków strategia zainspirowana słowiańskimi mitami, wchodzi do przedsprzedaży w edycji na Nintendo Switch

Thea: The Awakening, uznana przez krytyków strategia zainspirowana słowiańskimi mitami, wchodzi do przedsprzedaży w edycji na Nintendo Switch
Spis treści:
Monster Couch, niezależne polskie studio developerskie, ogłosiło, że tworzona przez nie edycja Switch unikalnej, hybrydowej strategii 4x Thea: The Awakening autorstwa MuHa Games będzie miała premiere 1 lutego 2019 roku, a od 22 stycznia jest dostępna w przedsprzedaży

22 stycznia 2019 – Monster Couch – polski developer, który stworzył ciepło przyjętą grę w stylu automatowej beat’em up Die for Valhalla!, a także wersje Switch 60 Seconds! oraz nagradzanej przygodówki point and click Steamburg – ogłosił, że wersja Switch Thea: The Awakening jest gotowa do premiery. Thea: The Awakening została pierwotnie wydana przez MuHa Games na PC, PS4 oraz Xbox One. Korzystając z doświadczenia zdobytego przy przenoszeniu swoich poprzednich tytułów na hitową konsolę Nintendo, Moster Couch podjął się dokładnego przełożenia unikalnego połączenia strategii 4x, narracyjnego RPG, survivalu i karcianki na nową platformę. Thea: The Awakening na Nintendo Switch zostanie wydana cyfrowo 1 lutego 2019 roku i jest już dostępna w przedsprzedaży poprzez Nintendo eShop.

Jak zapewnia studio, Thea: The Awakening na Nintendo Switch będzie „Theą którą znacie i kochacie”, przystępną zarówno dla powracających, jak i nowych graczy. W grze przyjmą oni rolę starożytnego, słowiańskiego bóstwa, które musi dbać o swoich wyznawców poprzez pomoc w odbudowie ich wioski, odkrywanie sekretów mrocznego świata fantasy oraz walkę z czającymi się na każdym rogu krwiożerczymi potworami. Wszystkie te zadania realizuje się dzięki unikalnej formule rozgrywki łączącej klasyczną strategię oraz nieliniową kampanię dla jednego gracza w stylu roguelike z proceduralnie generowanym światem i wydarzeniami. Kiedy doda się do tego oryginalną atmosferę osnutą wokół słowiańskich mitów i kultury, wraz z klimatyczną oprawą muzyczną i prezentacją graficzną, staje się jasne, że użytkownicy Switch mogą się szykować na doświadczenie, jakiego jeszcze nie zaznali na swojej platformie.

Zwiastun gry można obejrzeć pod tym adresem:

Monster Couch dostarczy tym wszystkim różnorodnym elementom rozgrywki intuicyjnego systemu sterowania zaprojektowanego specjalnie dla Nintendo Switch i jego możliwości, imponującej szaty graficznej na platformie, możliwości gry we wszystkich trzech trybach dostępnych dla konsoli (TV, tabletop i handheld) oraz przechowywania zapisów gry w chmurze.

Thea: The Awakening na Nintendo Switch to:

● Unikalny świat inspirowany słowiańską mitologią zawierający mnóstwo oryginalnych historii do poznania.

● Turowa strategia w proceduralnie generowanym środowisku – każde przejście gry jest diametralnie różne od poprzedniego.

● Wciągająca mini-gra karciana, będąca podstawową mechaniką walki, dyplomacji i innych systemów rozgrywki.

● 100 typów krwiożerczych wrogów opartych o słowiańskie mity.

● Ponad 270 nieliniowych wydarzeń fabularnych oraz wyzwań, które mogą przynieść niezwykłe bogactwa lub zostawić gracza z niczym.

● Ponad 4400 unikatowych przedmiotów, które można wytworzyć w swojej wiosce lub zdobyć w świecie gry.

● Zarządzenie postaciami, ich wyposażeniem oraz umiejętnościami takimi jak doświadczenie bitewne, zbieranie przedmiotów, dyplomacja, leczenie, czarna magia i mnóstwo innych.

● Zarządzanie wioską – budowanie struktur oraz opracowywanie nowych technologii.

● Cykl dnia i nocy wpływający na przebieg rozgrywki.

● Różne zakończenia oraz nagrody dostępne podczas kolejnych przejść gry.

Wersja Switch Thea: The Awakening otwiera też nowy rozdział w ewolucji wszechświata Thea. Gracze, którym przypadła do gustu jego nietypowa estetyka mogą też zainteresować się kontynuacją gry, Thea 2: The Shattering, dostępną najpierw na PC – obecnie w Steam Early Access. Seria wychodzi także poza świat cyfrowy. Triglav Studio, niezależny wydawca z Polski, przygotowuje papierowe RPG bazujące na realiach przedstawionych w pierwszej części gry – The Awakening.

Thea: The Awakening na Nintendo Switch jest dostępna cyfrowo w przedsprzedaży na Nintendo eShop w cenie 72 PLN. Od 22 stycznia aż do premiery 1 lutego obowiązuje zniżka 10% dla wszystkich kupujących. Każdy użytkownik Switch, który posiada w bibliotece gier poprzednie produkcje Moster Couch, Die for Valhalla! lub Steamburg, otrzymuje obniżkę 15%.

O Monster Couch
Moster Couch to zespoł odpowiedzialny za uznaną grę w stylu beat’em up opartą o mitologię Wikingów, Die for Valhalla!, a także wersje Switch 60 Seconds! oraz nagradzanej przygodówki point and click Steamburg. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://monstercouch.com/

O MuHa Games
Studio MuHa Games powstało w 2010 roku jako dwuosobowy projekt, który początkowo tworzył gry przeglądarkowe i flashowe. W 2015 roku, wraz z premierą strategii 4x Thea: The Awakening w Early Access na Steamie, twórcy zrzeszeni w studio opuścili swoje dotychczasowe miejsca pracy i zajęli się tworzeniem gier indie na pełny etat. Obecnie zespół składa się z 3 osób pracujących z Wielkiej Brytanii i 2 z Polski, które posiadają ogromne doświadczenie w produkcji gier AAA – pracowały między innymi przy takich tytułach, jak Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3, Project Cars, DiRT Showdown czy Operation Flashpoint: Red River. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://muhagames.com/