Magic: The Gathering – Fallout: Zapowiedziano karty kolekcjonerskie na rok 2024.

Magic: The Gathering – Fallout: Zapowiedziano karty kolekcjonerskie na rok 2024.
Spis treści:

Kilka tygodni temu ogłoszono, że będzie współpraca między 'Magic: The Gathering' a 'Fallout'. Teraz mamy informację, kiedy to wszystko się rozpocznie, a pierwsze karty są już dostępne do wglądu.

Magic: The Gathering" nadal pozostaje jednym z największych przedstawicieli w dziedzinie kolekcjonerskich gier karcianych (TCG). W pewnym stopniu przyczyniają się do tego regularne współprace z innymi znanymi markami z świata fantasy. W przeszłości mieliśmy już okazję zobaczyć kolaboracje z takimi tytułami jak „Warhammer 40.000” czy „Władca Pierścieni”. Teraz dołącza do nich kolejny zawodnik wagi ciężkiej.

Wizards of the Coast, wydawca gry kolekcjonerskiej, ogłosił, że karty Fallout trafią na rynek 8 marca 2024 roku. W ogłoszeniu można przeczytać: „Mamy nadzieję oddać hołd energetycznym, pełnym akcji, postnuklearnym korzeniom gry RPG Fallout”. Planowane są cztery talie dowódcy, każda oparta na innym temacie:

  • Zestaw wojowniczych Ocalałych (Czerwono-Zielono-Biały): Narzędzia, kamyki stołowe, sojusznicy i oczywiście Dogmeat
  • Zagrożenie ze strony mutantów (Czarno-Zielono-Niebieski): Niebezpieczne i dziwacznie zmutowane stworzenia ze świata Fallout.
  • Hail, Caesar! (Czerwono-Biało-Czarny): Przywódcy militarnych frakcji i ich żołnierze oraz maruderzy z Pustkowi.
  • Nauka! (Niebiesko-Biało-Czerwony): Zaawansowane technologie energo-broni, naukowcy, syntezatorzy i roboty z okresu przedwojennego.

Ponadto będą dostępne specjalne boostery kolekcjonerskie, zawierające między innymi unikalne wzory stylizowane na Pip-Boya, karty Vault Boy oraz alternatywne ilustracje. Szczególnym elementem są karty z figurkami, z których dostępne będzie łącznie tylko 7 wariantów po 500 egzemplarzy każdy. Każda z nich zostanie opatrzona numerem seryjnym, co czyni je doskonałymi do kolekcjonowania. Więcej informacji i kilka wzorów kart można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o grach karcianych, planszowych lub fantastyce, zapraszamy na MojaFantastyka.pl