µTorrent i BitTorrent infekują komputery - zmieńcie programy!

W programach µTorrent i BitTorrent, ktoś korzysta sobie z exploita we Flashu, infekując komputery za pośrednictwem reklam w programie. Antywirusy zazwyczaj na to reagują spamując komunikatami o pojawiających się infekcjach. A na komputerach bez żadnego antywirusa - kto wie, co się dzieje...
Jeśli korzystacie z jednego z tych programów, wywalcie to ścierwo i skorzystajcie z czegoś normalnego. Osobiście polecam qBitTorrent - interfejs podobny do uTorrenta, ale nie ma reklam i ogólnie sprawuje się lepiej. I mniejsze ryzyko, że twórcy programu nagle się zechce do programu dołączyć koparkę bitcoinów =)

I jak już wspominamy o Flashu - to może pozbądźcie się i niego, to przestarzała technologia która stanowi zagrożenie dla komputerów. Większość witryn już z niego nie korzysta, włącznie z YouTubem i Twitchem.

Źródło: https://www.reddit.com/r/CrackWatch...ng_a_utorrent_ad_is_using_a_flash_exploit_to/
 
Ostatnia edycja:
Nie przypominam sobie, żeby Torrent spamił mi kiedyś jakimiś infekcjami. Albo ktoś z Reddita chce robić sobie żarty, albo infekcje dostał od pliku .torrent, który był zainfekowany. Sam program wątpię, żeby miał coś w sobie.
 
Jakieś pewne źródło tych informacji? W komentarzach jest info, że z wersją 2.2.1 nie ma problemów ;)
 
Nie przypominam sobie, żeby Torrent spamił mi kiedyś jakimiś infekcjami. Albo ktoś z Reddita chce robić sobie żarty, albo infekcje dostał od pliku .torrent, który był zainfekowany. Sam program wątpię, żeby miał coś w sobie.
To nie tylko Reddit. Wygoogluj sobie "uTorrent flash exploit" i znajdziesz nie jeden temat na losowych forach, który o tym wspomina.

Jakieś pewne źródło tych informacji? W komentarzach jest info, że z wersją 2.2.1 nie ma problemów ;)
Zobacz na datę tematu... Pewnie już to naprawili :)
Co nie znaczy, że nie może zdarzyć się ponownie, skoro program w ogóle pozwalał na reklamy we Flashu. Może dla spokoju ducha lepiej byłoby przejść na otwartoźródłowy program bez reklam, który takiego cyrku nie zrobi? Z wymienionego qBittorrent korzystam od lat i nie mogę mu nic zarzucić.
 
Back
Do góry