funko fusion

Shogun 2 złota edycja na VM

Z

Zickfried18

Gość
Witam, mam problem na który, mam nadzieję, pomożecie mi znaleźć odpowiedź. Niestety nie mogłem znaleźć lepszego działu na to (jeśli takowy istnieje, to proszę o przeniesienie tematu lub wskazanie mi miejsca- będę zobowiązany). Od tygodnia próbuję włączyć Shoguna 2: Złota Edycja na mojej wirtualnej maszynie (Windows 7, 64Bit, 4GB RAM), niestety bez oczekiwanego skutku. Gra wita mnie czarnym ekranem który następnie zmienia się na niebieski po filmikach początkowych. Problem leży w tym, że poza tym niebieskim ekranem nie widać niczego oprócz kursora. Gra uruchomiła się, wiem to ponieważ w tle leci przemiła japońska muzyczka, ale nie mogę nic zrobić. Spełniłem wszystkie wymagania systemowe i posiadam oryginalną kopię gry. Mam szczerą nadzieję, że ktoś mi z tym pomoże. W załączniku przesyłam: dxdiagi mojego macierzystego win10 i wirtualnego win7, 3 skany GPU-z - dwa z win10 (karty Intel i Nvidia) i jeden z win7 (nie wyświetla się żadna karta). Lojalnie uprzedzam, że Virtualboxem zainteresowałem się przeszło tydzień temu, więc proszę o wyrozumiałość.
 
Po co bawisz się w wirtualki? Stare gry można na W10 uruchomić, po prostu trzeba czasem pogooglować i pokombinować.
Jeśli aż tak bardzo się upierasz na VirtualBoxa - odpal wirtualny system w trybie awaryjnym i zainstaluj Guest Additions z poziomu VirtualBoxa. Nie zapomnij zaznaczyć opcji Direct3D podczas instalacji.
 
Zgadzam się, ale Shogun 2 to nie jest taka znowu stara gra. To strategia, w pewnym sensie turowa, a moim celem jest właśnie zagranie w nią wraz z moją dziewczyną. Niestety, nie można odpalić dwóch instancji jednocześnie na jednym komputerze i dlatego pomyślałem o wirtualnej maszynie. Oczywiście, Guest Additions, akceleracja 3D i 2D niewiele pomogły :/
 
Witaj! Rozumiem, że masz problem z uruchomieniem gry Shogun 2: Złota Edycja na swojej wirtualnej maszynie Windows 7. Postaram się pomóc.

Na początek, kilka możliwych przyczyn problemu może być związanych z obsługą grafiki w środowisku wirtualnym. Oto kilka kroków, które mogą pomóc:

1. **Sprawdź ustawienia grafiki w VirtualBox**:
- Upewnij się, że przydzieliłeś wystarczającą ilość pamięci VRAM (Video RAM) dla swojej wirtualnej maszyny. Idealnie, powinno to być co najmniej 256MB.
- Włączyłeś akcelerację 3D. Możesz to zrobić w ustawieniach wirtualnej maszyny pod zakładką **Display**.

2. **Aktualizacja sterowników VirtualBox Guest Additions**:
- Zainstaluj najnowsze wersje VirtualBox Guest Additions na wirtualnej maszynie. To może pomóc z lepszym wsparciem grafiki.
- W VirtualBox, przejdź do **Devices** > **Insert Guest Additions CD Image** i postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.

3. **Zmiana ustawień kompatybilności gry**:
- Na wirtualnej maszynie, spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z poprzednimi wersjami Windows, takimi jak Windows XP lub Vista.
- Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik wykonywalny gry, wybierz **Properties**, a następnie zakładkę **Compatibility**.

4. **Sprawdzenie problemów z rozdzielczością**:
- Upewnij się, że rozdzielczość ustawiona w grze jest wspierana przez wirtualną maszynę.
- Możesz spróbować zmienić rozdzielczość ekranu w ustawieniach gry poprzez plik konfiguracyjny lub z poziomu menu (jeśli uda Ci się do niego dotrzeć).

Mam nadzieję, że któryś z tych kroków pomoże rozwiązać Twój problem. Proszę, daj znać, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.
 
Back
Do góry