Shogun 2 złota edycja na VM

Z

Zickfried18

Gość
Witam, mam problem na który, mam nadzieję, pomożecie mi znaleźć odpowiedź. Niestety nie mogłem znaleźć lepszego działu na to (jeśli takowy istnieje, to proszę o przeniesienie tematu lub wskazanie mi miejsca- będę zobowiązany). Od tygodnia próbuję włączyć Shoguna 2: Złota Edycja na mojej wirtualnej maszynie (Windows 7, 64Bit, 4GB RAM), niestety bez oczekiwanego skutku. Gra wita mnie czarnym ekranem który następnie zmienia się na niebieski po filmikach początkowych. Problem leży w tym, że poza tym niebieskim ekranem nie widać niczego oprócz kursora. Gra uruchomiła się, wiem to ponieważ w tle leci przemiła japońska muzyczka, ale nie mogę nic zrobić. Spełniłem wszystkie wymagania systemowe i posiadam oryginalną kopię gry. Mam szczerą nadzieję, że ktoś mi z tym pomoże. W załączniku przesyłam: dxdiagi mojego macierzystego win10 i wirtualnego win7, 3 skany GPU-z - dwa z win10 (karty Intel i Nvidia) i jeden z win7 (nie wyświetla się żadna karta). Lojalnie uprzedzam, że Virtualboxem zainteresowałem się przeszło tydzień temu, więc proszę o wyrozumiałość.
 
Po co bawisz się w wirtualki? Stare gry można na W10 uruchomić, po prostu trzeba czasem pogooglować i pokombinować.
Jeśli aż tak bardzo się upierasz na VirtualBoxa - odpal wirtualny system w trybie awaryjnym i zainstaluj Guest Additions z poziomu VirtualBoxa. Nie zapomnij zaznaczyć opcji Direct3D podczas instalacji.
 
Zgadzam się, ale Shogun 2 to nie jest taka znowu stara gra. To strategia, w pewnym sensie turowa, a moim celem jest właśnie zagranie w nią wraz z moją dziewczyną. Niestety, nie można odpalić dwóch instancji jednocześnie na jednym komputerze i dlatego pomyślałem o wirtualnej maszynie. Oczywiście, Guest Additions, akceleracja 3D i 2D niewiele pomogły :/
 
Back
Do góry