funko fusion

Polećcie jakąś w miarę dynamiczną ścigankę

N

ninja666

Gość
Znowu zachciało mi się ściganek. Nie olewajcie mnie jednak, gdyż tym razem nie szukam nie wiadomo czego. Nie chcę żadnych rozwalanek i nie wiadomo jakich prędkości. Tym razem szukam czegoś bardziej... standardowego. Chciałbym jakąś fajną, szybką i dynamiczną grę wyścigową na PC w klimatach wczesnych Need For Speed - tzn. prostolinijne wyścigi przez bezdroża, autostrady i małe miasteczka, ucieczki przed policją, żadnej konkretniejszej fabuły i przede wszystkim mnóstwo, mnóstwo sportowych samochodów do wyboru. Nie chcę żadnych klimatów hip-hopu, "Szybkich i Wściekłych", pseudo-fabuł i samochodów mających na sobie więcej neonów niż Las Vegas. Moglibyście mi coś takiego polecić? Sam próbowałem, ale jakoś nic nie zdołałem znaleźć.

Gry, które odpadają:
-Wszystkie części Need For Speed
-Wszystkie części Test Drive

Jako dodatek orientacyjny macie gameplay z Need For Speed 6, żebyście skumali, o jaką grę mi konkretnie chodzi:

[youtube2]http://www.youtube.com/watch?v=fYgrucmlKjM[/youtube2]
 
Race Driver GRID, chyba najlepsza wyścigówka w jaką kiedykolwiek grałem. Realistyczne wyścigi, do tego realistyczne niszczenie samochów. Wystarczy jeden raz uderzyć w jakąś przeszkodę, aby rozwalić samochód na kawałki. Recenzje możesz obejrzeć na YT. Dodatkowo za niedługo pojawi się kolejna część tej gry.
 
Tyle, że ja nie chcę nic realistycznego. Chcę prostolinijne, arcadowe wyścigi, w których można poszaleć na drodze i ew. pouciekać przed stróżami prawa.
 
Troche to jak NFS w twojej definicji, ale jak nie grałeś warto sprawdzić Juiceda, aczkolwiek mocno zalatuje NFsem.

Może World Racing 2? Ale to już ma z 5 lat.

Midnight Club II też stare i Nfsowe ale jare.

Podając powyższe gry kierowałem się tym żeby były arcade.

Może L.A. Rush ale tu występują elementy fabularne.

Jakby nie było najbardziej do tego opisu mi pasuje Ridge Racer, no ale niestety póki co, (bo najnowsza wersja ma być też chyba na PC) to tylko konsole.
Więc polecam śledzić losy tej produkcji, bo to arcade sam w sobie, najbardziej relaksujący z mozliwych ;)
 
Przejrzałem wszystkie te gry i tak:
World Racing - chyba by mi najbardziej pasowało, tylko zastanawiam się, czy w tym World Racing na pewno jest "racing", bo wszystkie możliwe gameplaye jakie widziałem, to były jakieś dziwaczne time triale, albo kombinowanie z modami. Oświeciłbyś mnie?

Midnight Club - dobrze, że zalatuje NFSem. Problem tylko, że nie tym co trzeba. Nie moje klimaty. Nie lubię takiej ilości kiczu naraz w grach.

L.A. Rush - wygląda bardziej jak Driver, niż jak NFS imo.

Co do Ridge Racerów, to w sumie mógłbym popatrzeć za RR5 na PS2, ale na razie wolałbym jednak coś na PC.
 
Bo gra modami stoi, nie grałem nigdy w to dłużej ale wiem że jest masa modów. TO tak jakbyś szukał na YT gameplaya z vice city, też Ci tysiąc modów wyskoczy. ;)

np. w oryginale nie ma widoku z kokpitu a jeden mod i juz jest, jest masa samochodow tras itd.

Grafika jes tjednak już troche stara, więc trzeba się do tego odpowiednio nastawić ,zależy czy lubisz starsze gry, bo ja np. bardzo lubie wracać lub odkrywać "nowe stare" gry.

L.A Rush - tak. Driverowa to dobre określenie.

żadna inna gra mi do głowy nie przychodzi.
 
Wiesz, każdy kto odpowiednio długo był na tym forum wie, że ja uwielbiam stare gry i lubię do nich wracać i jak ty "odkrywać nowe", tak więc grafika mi nie przeszkadza wcale, a wcale. Chcę się tylko dowiedzieć, czy ten World Racing jest na pewno dobrej jakości ściganką, bo ciągle nie wiem, czy ta gra ma w sobie tradycyjne wyścigi tudzież jakieś championshipy. Nie wiem też, czy na pewno jest warta uwagi i jest w miarę dobrej jakości jeśli chodzi o sprawy gameplayu.
 
Mechanika gry nie uległa większym zmianom. W dalszym ciągu esencją zabawy jest rozbudowany tryb kariery, w którym stając do kolejnych wyścigów odkrywamy coraz to nowsze pojazdy i trasy. Zachowano również tryby dodatkowe, między innymi misje, w których należy wykonywać ściśle wyznaczone zadania (zaliczać określone bramki, wygrywać z silniejszymi przeciwnikami, bronić swej pozycji przez ustaloną ilość okrążeń itd.). Model jazdy pozostał praktycznie niezmieniony, gra w dalszym ciągu nakierowana jest na zręcznościową zabawę. Zadbano natomiast o bardziej widowiskowe i mające faktyczny wpływ na zachowanie pojazdu uszkodzenia. Większe stłuczki mogą nawet spowodować odpadnięcie wybranej części. Istotną innowacją jest natomiast możliwość podrasowania posiadanej maszyny (tuning). Elementu tego brakowało w pierwszym „World Racing”. Do dyspozycji graczy oddano kilkadziesiąt części dzięki czemu mogą oni dopasować pojazd do własnych preferencji.

nie pamiętam na pewno głównie się obraca wszystko o tryb kariery, typowe arcade jedyne jakie znam to ten Racer na konsole. ( takie ze bierzesz samochód i jedziesz przed siebie )
 
Ok, tyle mi wystarczy. Opis praktycznie wyczerpuje wszystko. Szukam więc gdzieś tego World Racera, bo wygląda całkiem przyzwoicie jak na ten typ gry. Dzięki za pomoc. +2 dla ciebie.
 
czemu mam zartowac? przeciez to dobra gra :)
tyle nocy przy niej spedzilem tak sie nascigalem hohoh
 
Trackmania to kompletnie nie to, czego szukam. Chcę czegoś podobnego do gry z gameplaya w pierwszym poście.
 
Jak ten World Race nie wypali, to polecam Colina. Wiem, że nie chcesz realistycznych, ale klimat tej gry jest bardzo fajny, każdy kto u mnie w nią grał, tak naprawdę ściągał ją u siebie i maniaczył godzinami ;).
 
W tych wszystkich rajdowych gierkach nie podoba mi się to, że ścigasz się tak naprawdę tylko z czasem. Fajnie by było, jakby istniała jakaś gierka rajdowa, w której da się ścigać "na żywca" z innymi przeciwnikami na trasie. Wtedy to byłby hardkor. Dobra, tak czy siak chyba szukamy dalej. Jak nic się nie znajdzie to najwyżej przejdę po raz kolejny Need For Speed 6...
 
Back
Do góry