funko fusion

Sport i wyścigi FIFA vs PES

C

CeLeS

Gość
Jak to u was ;> jak oceniacie te gry ? i jaka faworyzujecie ?

Zawsze wolalem fifke, przy wielu godzinach spedzonych na konsoli ona u mnie dominiowala :)
poki konsoli nie sprzedalem ;(

ostatnio natchnelo mnie na pile i w swoje rece dorwalem fife 2012... graficznie zaden szal ( juz lepiej starsze odslony wygladaly na PSie 3 )
wymagania jakies dziwne... na moim netbooku na najnizszych i smiesznej rozdzialce cala ciela...
menu jakies takies ... stare bardziej mi pasowalo... no i ta dziwna licencja na polskie zespoly...

wiec postanowilem zabawic sie PES 2012 i jest zdziwiony ;) ladnie sie klepie, graficzka ladna i mi nic nie tnie, na sredniej tylko troszku,
menu piekne <3 dorwe dwa pady od psa i bede spedzal teraz czas przy produkcji konami :)

dla mnie duzy plus dla nich :)
 
moim zdaniem PES dobry do 2008 roku koksił później do 2011 remis z fifa ale 2012 fifa !
Ale i tak jestem za PES'em bo to moja ulubiona gra piłka nożna
 
Moim zdaniem - zdecydowanie fifa... Moze nie wiem czy aktualna, lecz wczesniejsze czesci na pewno.... 11 pes mi sie wcale nie podobal, czemu? To sam nie wiem... Gdy wybieralem gierke na allegro nawet na niego nie patrzylem Oo
 
A więc tak. W obie te gry gra mnóstwo ludzi i każde z nich woli którąś z tych gier bardziej. Ja osobiście wolę Pro Evolution Soccer, dlaczego ? Grafika w PES zawsze była lepsza od tej twórców EA, również fizyka gry moim zdaniem jest lepsza w PES niż w Fifie. Gdy kupiłem sobie Xboxa, dostałem Fifę 11 razem z konsolą i długo w tę grę nie pograłem gdyż nie przypadła mi do gustu. Grając karierę Realem Madryt szybko się znudziłem gdyż gra była mało monotonna :( Lecz gdy gram karierę w PES'ie nie zdarzyło mi się tak by gra mi się znudziła ! Twarze w Pro Evolution Soccer różnią się od tych które są w Fifie, są dopracowane pod każdym względem, nie błyszczą się, jednym słowem wyglądają o niebo lepiej. W Fifie zawsze podobało mi się tricki. W tym nadal Fifa góruje nad PES'em. Jednak zawszę już będę wolał PES'a od Fify, gdyż mam do tej gry wielki sentyment !
 
Jak dla mnie Fifa>Pes, może sentyment z 2002 WC pozostał :P ? A i zawsze fifa miała pełny komplet oficjalnych nazwisk i licencji itd itp poza LM a pes od początku kojarzył mi się z "marną podróbką" i tak jest do tej pory...
 
FIFA jest 2-3 razy lepsza z porównaniem do PES'a. Za bardzo chcą urzeczywistnić tego PES'a co im za dobrze nie wychodzi, za to w FIFI'e praca idzie pełną parą co widać po ewolucji jaką przeszła. No i te licencje w PES'ie mnie trochę odstraszają, może dlatego wolę FIFĘ.
 
Osobiście jestem za fifą. Grałem w jedno i drugie, ale jakoś ta fifa mnie bardziej ciągnie.
 
Ja też jestem z PES ta fizyka gry te strzały a w fifie to tak jakos dziwnie biegaja PES jest proo
 
Fifa12 lepsza na konsoli ciągle w to pykam ale jak siedzę na kompie nie pogardzę dobrym PES'em.Ten drugi tytuł lepszy :P
 
Wprawdzie trochę nie na temat, ale męczy mnie to od dłuższego czasu. Mógłby mi wyjaśnić fenomen FIFY, PESa i innych gier piłkarskich? Co jest w nich takiego, że ludzie co roku je kupują pomimo faktu, że jest to odgrzewany kotlet. Ja grałem kiedyś w Fifa 98 i to mi wystarczy, nie rozumiem, jaki jest sens kupowania po raz 10 tej samej gry, tyle że z lepszą grafiką.
 
Taki , że np w FIFA 2009 Brak możliwości przeprowadzania wywiadów . FIFA 2012 wywiady z dziennikarzami. Czyli kupujemy zawsze grę z czymś nowym nie tylko z ulepszoną grafiką .
 
Wielokrotnie próbowałem się przełamać do PESa, ale jakoś nigdy nie dorównał godzinom spędzonym na Fifie. Może ma to po prostu związek z wieloletnim przyzwyczajeniem. W każdym razie jestem wiernym fanem FIFy, i staram się być na bieżąco z każdą najnowszą częścią.
 
Bardzo długo grałem w FIFĘ aż do wersji bodajże 2010, ale od kąd zagrałem w PESa to się całkowicie na niego przesiadłem, i nawet braki w licencji mi nie przeszkadzają :)
 
A mnie te gierki piłkarskie zwyczajnie męczą i nie rozumiem ich fenomenu. Grałem w Fife, grałem w Pesa i obie gry mnie szybko nudziły. Zdecydowanie bardziej wolę inne gry zręcznościowe.

Moje spojrzenie na świat - http://www.kuchniamajki.e-blogi.pl/. Czytaj i komentuj.
 
Pes jest realią prawdziwą, fifa jest rozwinięta programistycznie. Jeżeli miałbym wybierać brałbym Fife :3
 
Niestety FIFA na oryginie drogo kosztuję ale faktycznie warto : ) dla mnie zdecydowanie FIFA haa od wersji 14 FIFA to już jest taka realna, że PES już jej nigdy nie dorówna przecież. Już tutaj w tych nowych się nie gra tak schematycznie, że piłka do skrzydła, wrzutka i gol
 
Dla mnie zdecydowanie FIFA : ) tutaj bez dwóch zdań jest to lepszy symulator piłki nożnej bardziej realny ; ) Fakt faktem te najnowsze serie po prostu są lepsze i no właśnie tutaj jest bardzo realistycznie ; ) kiedyś jeszcze w FIFIE były błędy bo sędzia uznał gola z bocznej siatki a teraz już tego nie ma
 
PES ma o wiele lepszy tryb kariery, bardziej rozbudowany, a co do fify to tylko ultimate team :)
 
Back
Do góry