Czy Czarodzieje są zbyt potężni w Diablo 4 sezonie 2?

Czy Czarodzieje są zbyt potężni w Diablo 4 sezonie 2?
Spis treści:

W Diablo 4 znowu pojawiają się kontrowersje związane ze znerfieniem klas. Tym razem gracze uderzają nerfhammerem, po tym jak przez miesiące błagali o buffy i fixy od Blizzarda.

Gra ma szanse się podnieść po kiepskim pierwszym sezonie. Spora część graczy cieszy się z aktualizacji i nowych mechanik. Wszyscy? Nie. Niektórzy zwracają uwagę na builde czarodziejów o nazwie Ball Lightning który psuje frajdę z gry. Ten build jest silniejszy niż u łowców, nekromantów, barbarzyńców, a nawet druidów! Czy potrzebny jest patch z balansem?

W sezonie 1 levelowanie było powolne, obrażenia były niskie, a umiejętności wydawały się mieć wieczny czas odnowienia. Gracze masowo odchodzili. Na platformie Twitch gra Diablo 4 aktywność widzów niemalże spadła do zera.

Blizzard obiecał, że w sezonie 2 przywróci radość z gry w Diablo 4, już nigdy nie miało być tak, jak w mrocznym okresie po premierze. I oto jest: w Sezonie Krwi leveluje się szybko, a nowe umiejętności i przeważające przedmioty powalają hordy przeciwników.

Wszystkie klasy nagle znacznie silniejsze, co jest przyjemne - tylko jedna klasa wydaje się być zbyt potężna: Czarodziej. Nagle gracze wołają o nerfy, które wcześniej potępiali u Blizzarda. Co stoi za tą krytyką?

Na mediach społecznościowych wybucha mała wojna. Wielu uważa, że Czarodziej nie jest już tylko silny, ale zepsuty i jedynym słusznym wyborem w grze na najwyższym poziomie, dlatego konieczne są nerfy. Inni użytkownicy (głównie ci, którzy grają Czarodziejem) obelżywie nazywają 'hejterami' i uważają, że byłoby niesprawiedliwe, gdyby Blizzard teraz znowu wprowadził znerfienia.

Diablo 4: Build Czarodzieja wydaje się być zbyt potężny - gracze wołają do Blizzarda o nerfa

Czarodzieje też chcą się bawić: Szczególnie Łowcy powinni zachować spokój. „Screwblades były na poziomie S+ od pierwszego dnia i nie zostały jeszcze osłabione” – skarży się użytkownik SeasnofRohan na Reddicie. Mówi prosto z serc czarodziejów: „Magowie w końcu dostali build na poziomie S-Tier po tylu latach, a ludzie od razu wołają o znerfienia, po prostu śmieszne”. To ważny punkt, ponieważ od premiery Diablo 4, Łowcy byli na samym szczycie listy Tier z praktycznie tymi samymi buildami.

"Czy zbyt mocne obrażenia sa Overpowerd? Może. Czy Ball Lightning jest zabawny? Może. [...] Przez miesiące błagaliście o wzmocnienia i zabawę, a teraz wszyscy chcą, aby wszystko zostało znerfione" mówi pewien użytkownik i broni nowego króla endgame.

Ball Lightning Sorcerer Endgame Guide - Diablo 4 Maxroll.gg
Ball Lightning Sorcerer Guide Endgame Build for Diablo 4: Progression, Gear, Legendary Aspects, Paragon & Skills. Updated for Season 2.
Wiecej o buildzie

To mówią zwolennicy nerfa: Barbarzyńcy, Nekromanci, Łowcy oraz rozpieszczeni Druidzi, którzy pokonują Lilith jednym ciosem, są zdenerwowani tym, że teraz istnieje rzekomo jednoznacznie najlepsza klasa na endgame. Według nich to wpływa na różnorodność klas i zabawę, jak twierdzą użytkownicy:

"Jest różnica między znerfieniem czegoś, co sprawia frajdę, a znerfieniem czegoś, co jest absolutnie zepsute i upraszcza całą rozgrywkę, tak jak w przypadku [Czarodzieja]. Powinien zostać naprawiony i doprowadzony do poziomu innych klas."