TSIOQUE - unikatowa przygodówka od polskiego studia OhNoo

TSIOQUE - unikatowa przygodówka od polskiego studia OhNoo
Spis treści:
OhNoo Studio, polska ekipa developerów, która dała się poznać wysoko ocenianym Tormentum: Dark Sorrow, powraca z nową, równie ambitną produkcją. TSIOQUE, mająca premierę 7 listopada bieżącego roku na platformie PC poprzez serwis Steam, to gra przygodowa 2D nawiązująca do najlepszych tradycji gatunku.
Po tym, jak Tormentum chwalono powszechnie za piękną oprawę graficzną, inspirowaną pracami Gigera i Beksińskiego, developerzy pragnęli ponownie zastosować swoje artystyczne podejście do cyfrowej rozrywki, tym razem poprzez współpracę z animatorem Alkiem Wasilewskim (studio Smile).
Alek zyskał uznanie (i wiele nagród) za ogromne i różnorodne portfolio prac zarówno w rodzinnej Polsce, jak i na całym świecie. Dzięki temu nowemu kreatywnemu partnerstwu, TSIOQUE wyróżnia się urzekająco piękną grafiką, ręcznie rysowaną i ożywioną metodą animacji poklatkowej. Jednocześnie bajkowy i kreskówkowy styl artystyczny TSIOQUE zyskał już uznanie tysięcy graczy śledzących wyjątkowo udaną kampanię Kickstarter. Podczas niej zebrano ponad 39 tysięcy dolarów, co pozwoliło studio wyrazić swoją wizję w pełnej krasie.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ekipy tworzącej grę w komunikację w mediach społecznościowych oraz wsparciu osiągniętym na Kickstarterze, gra może pochwalić się w pełni udźwiękowionymi sekwencjami dialogowymi oraz niesamowitą oprawą muzyczną, skomponowaną przez Edwarda Harrisona (Deus Ex: Mankid Divided, NEOTOKYO) i Elle Kharitou, którzy stworzyli dynamiczną aranżację perfekcyjnie zgraną z wydarzeniami na ekranie.
W TSIOQUE gracze wcielą się w tytułową księżniczkę, która zostaje uwięziona przez Złego Maga w zamku swoich przodków, obłożonym przez niego potężnym zaklęciem. Ta niezwykle niezależna młoda dama nie zamierza a jednak czekać na kogoś, kto pofatyguje się ją uratować. Bierze sprawy w swoje ręce i improwizuje odważny – i niezwykle ryzykowny – plan ucieczki. Jej wola opuszczenia jak najszybciej tego przeklętego miejsca przerodzi się w zdecydowanie nietradycyjną bajkę. Dzięki niespodziewanym zwrotom akcji, wydawałoby się prosta historia o dziewczynce uciekającej z zaklętego zamku rozwija się w nieoczekiwanym kierunku i odsłania ukrytą głębię, poruszając nieoczekiwanie tematy zabierające gracza daleko poza pozornie fantastyczny świat gry.