Szukasz pomysłu na coraz dłuższe jesienne wieczory Sprawdź nasze propozycje gier na Xbox One

Szukasz pomysłu na coraz dłuższe jesienne wieczory Sprawdź nasze propozycje gier na Xbox One
Spis treści:

W sprzedaży dostępnych jest całe mnóstwo gier przeznaczonych na konsolę Xbox One. Do wyboru mamy spokojne przygodówki, rozgrywki pełne akcji oraz symulatory. Podczas coraz dłuższych, jesiennych wieczorów oczekujemy od gier czegoś więcej. Nie tylko mają zająć nas czas, ale także całkowicie odciągnąć od ponurej rzeczywistości za oknem. Postanowiliśmy zaoszczędzić Ci rozczarowań i sami sprawdziliśmy, które z pozycji są w stanie wciągnąć na naprawdę długie godziny.

Gry, o których będzie mowa w zestawieniu:

– Halo 5: Guardians

– Cuphead

– Forza Motorsport 6

– Far Cry 5

– Wiedźmin 3: Dziki Gon

Halo 5: Guardians

Weterani gier na konsole zapewne podniosą wrzawę, że następca Master Chiefa nie powinien znaleźć się w żadnym zestawieniu. No chyba że takim traktującym o najgorszych sequelach. Faktycznie – musimy przyznać, że zmiany wprowadzone w rozrywce w Halo 5 niekoniecznie wyszły całej serii na dobre. Jednak uznaliśmy, że nie ma to jak spędzanie nudnych wieczorów w towarzystwie wspaniałych ludzi, z którymi dzieli się swoje pasje. A to z pewnością można robić wybierając tryb multiplayer w Halo 5: Guardians. Kto lubuje się w wieloosobowych potyczkach na Arenie, czy spełnia się w roli taktyka podczas starć w Strefie Wojny, ten bez wątpienia znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie ogromnie zadowolony.

 

Cuphead

Gra, która została wybrana najlepszą grą niezależną podczas gali The Game Awards 2017 to pozycja dla osób cierpliwych i miłośników platformówek. Niczym nie przypomina popularnych dzisiaj strzelanek, wymaga jednak zarówno logicznego myślenia, jak i dużej zręczności. Jeśli pamiętasz gry z lat ‘90, których przejście wymagało czasu i sprytu, a jednak mimo wielu niepowodzeń wracało się do nich kilka razy z rzędu, ta jest do nich bardzo podobna. Zapewni rozrywkę na wiele wieczorów, choć często może to być zabawa przez łzy rozgoryczenia i złości, kiedy znów nie uda się ukończyć etapu.

Forza Motorsport 6

Pierwszą zaletą Forza Motorsport 6 jest to, że producenci odcięli się grubą linią od popełnionych przy okazji piątek odsłony błędów. Fani wirtualnych rozgrywek twierdzą, że to obowiązkowy must have w biblioteczce każdego gracza konsolowego. Co oferuje nam ta pozycja?

Mamy tutaj efektowne wyścigi w deszczu, efekt utraty przyczepności kół do jezdni podczas poślizgu oraz jazdę w nocy. Każdy, kto lubi szybką jazdę i jednocześnie chce w tym samym czasie czuć się bezpiecznie na kanapie, musi to mieć!

 

 

Far Cry 5

Zestawienie najlepszych gier na Xbox bez Far Cry? Po prostu nie da rady. Dlatego znajdujesz ją również u nas. Seria, która ma już 15 lat wciąż bije rekordy popularności, a fani dosłownie szaleją w oczekiwaniu na nową pozycję. Piątka oferuje nam rozrywkę na poziomie, do którego przywykliśmy. Tym razem akcja osadzona została w USA, gdzie zbombardowani zostajemy amerykańskimi stereotypami i możemy wziąć udział w iście szalonych misjach, które nie pozwolą nam oderwać się od telewizora przez całe noce.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmina prawdopodobnie już wszyscy znają i możliwie, że sam przeszedłeś go już kilka razy. Członkowie naszej redakcji mają to już za sobą, ale mimo to wciąż z chęcią wracamy do tej pozycji. Gra wydaje się nie mieć wad. Na jej korzyść działa zarówno fabuła, jak i grafika, muzyka i poboczne questy. A jeśli jeszcze nie grałeś w Wiedźmina 3, to jesień jest najlepszą sposobnością, by naprawić ten błąd.

Jeśli któraś z naszych propozycji właśnie zachęciła Cię do kupienia konsoli, Xbox One z dodatkami znajdziesz tutaj.

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.