Poster: jakie korzyści może przynieść restauracji system gastronomiczny

Poster: jakie korzyści może przynieść restauracji system gastronomiczny
Spis treści:

Restauracje, pizzerie oraz kawiarnie coraz częściej idą za przykładem dużych firm franczyzowych i zaczynają korzystać z systemów do księgowania zamówień, funduszy i zasobów. Założyciele jednego z takich systemów — Poster, wypowiedzieli się o tym, na jakiej zasadzie automatyczny system gastronomiczny pomaga w oszczędzaniu, szybszej obsłudze klientów i zapewnieniu dyscypliny pracowników.

Poster zawiera w sobie wszystko, co może przydać się właścicielom restauracji lub pubów: analitykę, system księgowania funduszy i stanu zapasów, tworzenie menu i narzędzia do zarządzania efektywnością działań pracowników. Jednocześnie, korzystanie z systemu gastronomicznego nie wymaga długiej konfiguracji. Aby rozpocząć pracę z nim, właściciel lokalu będzie potrzebował nie więcej niż 15 minut. Początkowa konfiguracja zależy od rodzaju lokalu, ale nikt nie powinien mieć z nią problemu: wystarczy wprowadzić dane i połączyć się z kasami fiskalnymi. Jeśli właściciel restauracji natrafi jednak na jakieś trudności, zespół Poster pomoże sobie z nimi poradzić.

Prostota i wygoda

System gastronomiczny nie wymaga drogiego sprzętu. Pełen komplet urządzeń kosztuje 5276 zł, a pakiet startowy — 4177 zł. Koszt korzystania z Poster to od 78 zł miesięcznie, co nie jest wygórowaną ceną nawet dla właściciela małej kawiarni, nie mówiąc już o lokalu franczyzowym. Dla tych ostatnich opracowano specjalny model abonamentu, dopasowany do dużej liczby klientów i obszernego menu.

Poster można bezpłatnie wypróbować. Pozwoli to przekonać się, czy dany lokal potrzebuje takiego automatycznego systemu. Jego dodatkową zaletą jest możliwość pracy bez dostępu do Internetu. To funkcja szczególnie przydatna w przypadku gdy połączenie jest niestabilne lub niezbyt szybkie. W momencie gdy połączenie z internetem zostanie przerwane, Poster zapisze na tablecie wszystkie zgromadzone dane w celu późniejszego ich przeniesienia do ewidencji w chmurze.

 

Kilka zalet

Na stronie https://joinposter.com/pl można zapoznać się z różnego rodzaju planami taryfowymi i dostępnym wyposażeniem. Standardowy zestaw urządzeń zawiera:

  • Huawei MediaPad T3 10.1″
  • Poster Box
  • Firmowy stojak
  • Drukarkę fiskalną Posnet TRIO.

W razie potrzeby, właściciele kawiarni mogą dokupić do zestawu modem 3G lub szufladę kasową. Droższy „rozszerzony” zestaw urządzeń ma w sobie dodatkowo Posnet Thermal HD i Vline 80-2. W asortymencie Poster jest wszystko co konieczne druku fiskalnego, dzięki czemu możliwa jest jeszcze szybsza obsługa klientów. Wśród dodatkowych akcesoriów znajdują się także stojaki i moduły Bluetooth.

 

Co więcej

Funkcje systemu obejmują kasę w chmurze, uwzględniającą rodzaj danego lokalu i umożliwiającą kasjerom i kelnerom obsługę klientów bez niepotrzebnego marnowania czasu. Jak wspomniano wyżej, obsługa klientów możliwa jest nawet wtedy, gdy kasy nie mają dostępu do internetu, ponieważ po jego wznowieniu, zgromadzone dane zostaną automatycznie dodane do panelu administracyjnego.

W przypadku odpowiedzialnych operacji, takich jak przydzielenie rabatu, anulowanie zamówienia lub zamknięcie go bez płatności, możliwe jest ustawienia hasła. Może być ono przydzielone na przykład menedżerom lub starszym kasjerom. Jednocześnie system umożliwia drukowanie zamówień dla kuchni i obsługuje wszystkie najpopularniejsze metody płatności. Takim sposobem obsługa klientów i dystrybucja zasobami stają się jeszcze łatwiejsze, ponieważ możliwe jest stałe monitorowanie rozchodów produktów, ocena popularności niektórych dań lub efektywności działań pracowników.

Dla każdego lokalu opracowywana jest unikalna mapa sali, która ułatwia kelnerom realizację zamówień. W razie potrzeby można ją wyłączyć, co pozwoli na jeszcze szybszą obsługę klientów w trybie kasowym lub fast food.

Poster pomaga utrzymać lojalną pracę personelu, ponieważ na początku każdej zmiany, system wymaga od kelnerów wprowadzania stanu kasy i wszystkich transakcji. Raporty mogą być generowane zarówno w kategorii przychodów (wliczając podatki), jak i dla najpopularniejszych pozycji menu. System księgowania zapasów jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. Pozwala on zrozumieć, czy jest sens zamawiać dodatkowe produkty, podczas gdy jest ich pod dostatkiem.

Odwiedzający lokal na pewno ucieszą się ze zniżek. Poster pozwala wpisywać klientów do systemu i przydzielać im zniżkowe oferty lub wprowadzać karty i strategie rabatowe. System bonusów może być świetnym prezentem dla stałych gości i może on wpłynąć na jeszcze większy wzrost popularności lokalu. Z Poster wszystko to zrealizować można za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.