Nadchodzi pierwszy weekend IEM

Nadchodzi pierwszy weekend IEM
Spis treści:

W katowickim Spodku trwa już ostatni etap przygotowań do wielkiego święta esportu. W najbliższy weekend miejsce to ugości najlepsze drużyny, które będą rywalizować o puchar ESL One powered by Intel – pierwszego Majora Dota 2 odbywającego się w Polsce. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się także turnieje dodatkowe – Intel Challenge, czyli żeńskie zmagania kobiet w CS:GO oraz PUBG Invitational at IEM Katowice. Łączna pula nagród pierwszego weekendu rozgrywek w Katowicach wynosi ponad 3 700 000 zł.

 

Od wtorku 16 drużyn toczy zmagania w ramach fazy grupowej ESL One. Tylko osiem z nich awansuje do play-offów, z których ćwierćfinał, półfinały, mecz o trzecie miejsce i wielki finał odbędą się na dużej scenie w Spodku. O tę możliwość rywalizuje między innymi polski Team Kinguin, który po pokonaniu Newbee (1:0) i po porażce z Fnatic (1:2), spadł do drabinki przegranych. Dziś o godzinie 12:00 zmierzy się z Evil Geniuses, ale do awansu potrzebować będzie łącznie dwóch zwycięstw. Potencjalnym rywalem w kolejnym pojedynku będzie Newbee lub LGD Gaming.

 

Decydujące meczu turnieju odbędą się jednak w Spodku, czyli miejscu, które już wielokrotnie gościło najlepsze drużyny na świecie. W sobotę o godzinie 12:00 odbędzie się tam ostatni ćwierćfinał, a po nim zostaną rozegrane dwa półfinały. Mecz o trzecie miejsce wystartuje w niedzielę o godz. 11:10, zaś wielki finał o godz. 15:00.

MCK z turniejami dodatkowymi i atrakcjami dla odwiedzających

 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które mieści się obok Spodka, również zgromadzi czołowe drużyny esportowe. Faza grupowa Intel Challenge – żeńskiego turnieju Counter-Strike: Global Offensive rozpocznie się już w piątek. Na sobotę zaplanowane są półfinały. Pierwszy z nich wystartuje o godzinie 12:00, drugi o 17:00. W niedzielę o godz. 12:00 odbędzie się pojedynek o trzecie miejsce. Wielki finał zostanie rozegrany o godz. 17:00. Uczestniczki Intel Challenge rywalizują o 50 000 dolarów.

 

W MCK odbędzie się także PUBG Invitational at IEM Katowice, czyli turniej, w którym 16 drużyn zagra o 50 000 dolarów. Zmagania toczyć będą się w czterech turach każdego dnia. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, rozpoczną się o godzinie 15:00 i będzie można je śledzić na scenie północnej.

 

Esportowe rozgrywki nie są jedyną atrakcją, które będą czekać na odwiedzających w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Kilkudziesięciu wystawców, wśród których są między innymi: Intel, Mercedes-Benz, HyperX, Pringles, Kinguin czy X-Kom, przygotowało mnóstwo konkursów i turniejów otwartych. Na stoiskach będzie można również spotkać gwiazdy esportu i twórców wideo.

 

Wstęp na wydarzenie jest w pełni darmowy, ale w sprzedaży dostępne są bilety wcześniejszego wejścia. Można je nabyć na ticketmaster.pl.