Fortnite - Zmiany w budowaniu

Fortnite - Zmiany w budowaniu
Spis treści:

Turbo-budowanie
„Turbo-budowanie” da wam możliwość prowadzenia ognia przy jednoczesnym ciągłym budowaniu. Opcję włącza się w ustawieniach gry. Dzięki temu będziecie mogli szybko „malować” fragmentami budowli w świecie gry. Ta funkcja będzie bardzo przydatna, gdy przyjdzie wam wznosić dookoła siebie umocnienia obronne czy biec sprintem po rampach dokładnie w momencie ich tworzenia.

Automatyczna zamiana materiałów
„Automatyczna zmiana materiałów” sprawi, że w przypadku, gdy skończą wam się używane w danym momencie materiały, gra automatycznie wykorzysta inne. Opcję tę włącza się w ustawieniach gry. W połączeniu z „Turbo-budowaniem” daje to system sprawiający, że wznoszenie budowli staje się szybkie i proste. Dzięki tej opcji będziecie także mogli szybko budować struktury obronne na flankach bez martwienia się o to, czy w samym środku roboty nie okaże się, że nie macie już z czego budować.

Przenikanie obiektów podczas budowania
To niekiedy frustrujące, gdy nie można postawić budynku i nie bardzo wiadomo dlaczego. Obecnie mniejsze obiekty, takie jak meble czy krzaki, ulegają zniszczeniu, gdy na nich budujecie, natomiast drzewa, skały i pojazdy pozostają na miejscu i przeszkadzają. Zmieniliśmy więc system budowania w taki sposób, byście mogli stawiać budowle, które będą przenikać przez większe obiekty, co w praktyce oznacza, że odtąd możecie budować wszędzie i w każdej chwili!

UWAGA: Budowle graczy muszą opierać się na terenie i innych budynkach. Przykładowo: rampa, która przenika przez drzewo, zawali się, jeżeli jej połączenie z ziemią czy podłogą zostanie zniszczone.

Zamiana fragmentów budowli (na razie jedynie w trybie Battle Royale)
Przełączanie się pomiędzy fragmentami budowli wydaje się wolne i nieprzewidywalne, w szczególności podczas korzystania z kontrolera. Wprowadziliśmy zmiany w kodzie, aby to zmienić, dzięki czemu przewijanie poszczególnych fragmentów nie będzie już wymagało od waszej gry ciągłego łączenia się z serwerami Epic. Na razie ta modyfikacja pojawi się jedynie w trybie Battle Royale, ale już pracujemy nad tym, by wprowadzić ją także do kampanii!