FORTNITE: BR na urządzenia mobilne

FORTNITE: BR na urządzenia mobilne
Spis treści:
Przez: Twórcy Fortnite

Czołem, społeczności Fortnite!Fortnite: Battle Royale zawita na urządzenia mobilne! Nieważne, czy na smartfonie, czy na tablecie, Fortnite wciąż będzie dokładnie tą samą grą na 100 graczy, którą znacie z konsol PlayStation 4 i Xbox One, komputerów PC oraz Mac. Identyczna rozgrywka, mapa i zawartość oraz cotygodniowe aktualizacje. Od poniedziałku będziecie mogli zgłosić chęć udziału w wydarzeniu specjalnym na iOS. Wersja na urządzenia z systemem Android pojawi się w ciągu kilku następnych miesięcy.

Dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi z Sony Fortnite: Battle Royale będzie oferowało wspólną grę i wspólny system postępów na wielu platformach: PlayStation 4, komputerach PC i Mac, urządzeniach z systemem iOS, a potem także urządzeniach z Androidem. Oznacza to, że gracze korzystający z wszystkich powyższych platform będą mogli skrzyknąć znajomych, sformować oddział i grać wspólnie.

Zapoznaj się z informacjami na naszym blogu, aby dowiedzieć się więcej o międzyplatformowej rozgrywce i systemie postępów na Xbox.

Wierzymy, że dostępność tego samego tytułu na różnych platformach to przyszłość świata gier. Wraz z akcją i grafiką o jakości porównywalnej do tej znanej z konsol, oczywiście. Grajcie kiedykolwiek chcecie, gdzie chcecie.

ZGŁOŚCIE SIĘ W PONIEDZIAŁEK, ABY DOSTAĆ SIĘ NA LISTĘ ZAPROSZONYCH

Od poniedziałku 12 marca na stronie fortnite.com/mobile możecie zgłaszać się do udziału w wydarzeniu specjalnym iOS. Zaproszenia zaczniemy rozsyłać mailem już niebawem. Chętni do gry na iOS otrzymają wiadomość zawierającą link umożliwiający pobranie gry z App Store. Jeżeli ktoś z was nie otrzyma zaproszenia od razu, nie powinien się tym za bardzo przejmować – w najbliższych miesiącach będziemy regularnie dodawać nowych graczy. Wszyscy, którzy otrzymają od nas zaproszenie, dostaną również kody, dzięki którym będą mogli wciągnąć do gry swoich znajomych. Aby uzyskać dostęp do tej wersji Fortnite, będziecie potrzebować połączenia z Internetem, a także systemu iOS 11 na urządzeniach iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 lub nowszych.

Bądźcie czujni, w poniedziałek podamy wam więcej szczegółów. Do zobaczenia w busie bojowym!

Twórcy Fortnite


FAQ

Pyt.: Jak mogę dołączyć do gry w mobilną wersję Fortnite?
Odp.: Możesz zapisać się na stronie www.fortnite.com/mobile.

Pyt.: Gdzie mogę się dowiedzieć więcej o mobilnej wersji Fortnite?
Odp.: Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu: www.fortnite.com/news/mobile-announce.

Pyt.: Kiedy mogę zagrać w Fortnite: Battle Royale na swoim urządzeniu z iOS?
Odp.: Po rozpoczęciu wydarzenia i otrzymaniu zaproszenia. Wkrótce zaczniemy rozsyłać zaproszenia graczom zapisanym na listę oczekujących.

Pyt.: Dlaczego jeszcze nie mam zaproszenia?
Odp.: Rozsyłamy zaproszenia stopniowo, w miarę jak nasze usługi są w stanie obsłużyć odpowiednią liczbę użytkowników, gdyż naszym celem jest utrzymanie zdrowej liczebności graczy. Nie każdy dostanie się do gry w tym samym momencie. Gdy zapiszesz się na stronie www.fortnite.com/mobile i otrzymasz dostęp do gry, wyślemy ci powiadomienie e-mailem.

Pyt.: Mój znajomy już dostał zaproszenie, a zapisał się później ode mnie, o co chodzi?
Odp.: Na kolejność wysyłania zaproszeń mają wpływ różne czynniki, m.in. kolejność zapisów, bliskość do centrum danych oraz model urządzenia. Jeśli twój znajomy otrzymał zaproszenie od firmy Epic, spytaj się go, czy nie ma kodu dla znajomych, którym mógłby się podzielić z tobą.

Pyt.: Czy mobilna wersja Fortnite będzie dostępna na Androidzie?
Odp.: Tak. Fortnite na Androida pojawi się w najbliższych miesiącach.

Pyt.: Na jakich urządzeniach z systemem iOS będzie działać mobilna wersja Fortnite?
Odp.: Gra będzie wymagać połączenia internetowego oraz systemu iOS 11 na następujących urządzeniach: iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 lub nowszych.

Pyt.: Czy gracze korzystający z urządzeń mobilnych będą zmuszeni do zabawy z graczami na innych platformach?
Odp.: Nie. Domyślnie gracze z urządzeń mobilnych będą grać tylko z innymi użytkownikami urządzeń mobilnych. Gdy grający w wersję mobilną dołączy do oddziału, w którym są jego znajomi na innych platformach, taki oddział będzie dobierany do starć w wieloplatformowym gronie graczy. Tak więc gra międzyplatformowa jest opcjonalna.

Pyt.: Mam zaproszenie, skąd mogę pobrać grę?
Odp.: W e-mailu z zaproszeniem otrzymasz link do pobrania gry z iOS App Store.

Pyt.: Czy kontrolery Bluetooth będą obsługiwane?
Odp.: Na początku nie. Później wprowadzimy obsługę kontrolerów Bluetooth.

Pyt.: Czy kampania Ratowanie Świata pojawi się na urządzeniach mobilnych?
Odp.: Nie. Kampania Ratowanie Świata zużywa dużo więcej zasobów pamięci i procesora niż Battle Royale i w związku z tym dużo trudniej byłoby ją przenieść na urządzenia mobilne.

Pyt.: Czy gra będzie ostatecznie dostępna dla wszystkich, niezależnie od zaproszeń?
Odp.: Tak. Gdy tylko upewnimy się, że jesteśmy w stanie obsłużyć odpowiednią liczbę graczy, udostępnimy grę wszystkim.

Pyt.: Czy będzie dostępny czat głosowy?
Odp.: Na początku nie. W późniejszym okresie planujemy wprowadzić obsługę czatu głosowego.