Firma MSI zaprezentowała nową kartę graficzną GeForce RTX™ 2080 Ti LIGHTNING Z

Firma MSI zaprezentowała nową kartę graficzną GeForce RTX™ 2080 Ti LIGHTNING Z
Spis treści:
[Tajpej, Tajwan] MSI oficjalnie ogłasza wprowadzenie do sprzedaży najnowszej wersji legendarnej karty graficznej z serii LIGHTNING. Perfekcyjnie zaprojektowana, nowa karta graficzna GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z , łączy w sobie najnowsze technologie ze sprawdzonymi rozwiązaniami. Takimi jak: korzystający z nowych wentylatorów TORX 3.0 system chłodzenia Tri-Frozr, efektowne podświetlenie Phantom of LIGHTNING, panel z wyświetlaczem OLED – Dynamic Dashboard oraz wykonaną z włókien węglowych tylną płytą mocującą. GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z to arcydzieło inżynierii.

 

Innowacyjne, świetlne efekty LED z aplikacją Dragon Center

Dzięki innowacyjnemu designowi, RTX 2080 Ti LIGHTNING prezentuje zupełnie nowy poziom wizualnej personalizacji. Za pomocą oprogramowania Dragon Center firmy MSI, barwy diod LED i łopatki na wentylatorach mogą być kontrolowane, tak aby uzyskać zdefiniowane w profilach efekty świetlne. Wentylatory teraz nie tylko olśniewają żywymi efektami i kolorami, ale także wydajnie chłodzą tę wydajną niczym bestia kartę.
msi-geforce_rtx_2080_ti_lightning_z-product_photo_2d1_light_14??.png

Kolejna ewolucja systemu chłodzenia
Firma MSI jest bardzo dobrze znana z tego, że projektuje doskonałe systemy chłodzenia. Ulepszona konstrukcja systemu chłodzenia Tri-Frozr zastosowana w modelu RTX 2080 Ti LIGHTNING Z korzysta z dwóch wentylatorów TORX 3.0 o średnicy 10 cm i jednego wentylatora o średnicy 9 centymetrów. Zastosowane w systemie chłodzenia wentylatory łączą w sobie cechy i zalety zarówno wentylatorów z tradycyjnymi łopatkami, jak i wentylatorów z łopatkami dyspersyjnymi. W ten sposób przetłaczają one ogromne ilości powietrza nie generując przy tym hałasu. Nowe wyżłobienia, które wyraźnie widoczne są na tradycyjnej łopatce wentylatora, w celu zwiększenia ciśnienia tworzą skupiony przepływ powietrza przy jednoczesnym zmniejszeniu generowanego hałasu. Dwa 8-milimetrowe ciepłowody SuperPipes oraz sześć ciepłowodów 6-milimetrowych mogą znacznie szybciej transportować ciepło z chłodzonych układów wprost do żeberek radiatora. Dzięki temu uzyskano ogromny, bo aż 700-watowy współczynnik rozpraszania ciepła. Zarówno nowe, nierówne, wyboiste krawędzie żeberek, jak i udoskonalona technologia Airflow Control sprawiają, że przepływ powietrza jest bardziej efektywny i pozwala na szybsze chłodzenie karty.
??.png

 

Spersonalizuj swój styl za pomocą wyświetlacza Dynamic Dashboard
MSI wie, że wydajność karty graficznej jest ważna, zwłaszcza dla graczy. Panel wyświetlacza, będący nową cechą kart graficznych MSI klasy premium, a który nazwaliśmy Dynamiczny Dashboard, umożliwia graczom monitorowanie w czasie rzeczywistym parametrów technicznych, takich jak częstotliwość GPU, szybkość pracy pamięci, temperatura czy prędkość wentylatorów. Oprócz monitorowania parametrów sprzętu, Wyświetlacz może być również spersonalizowany. Istnieje bowiem możliwości wgrania do niego niestandardowych obrazów i animacji, dzięki czemu możesz pokazać swój własny, niepowtarzalny styl.
2019-01-17_163910.png

Funkcja Dual BIOS i ulepszona konstrukcja zasilaniaZaimplementowany na karcie specjalny BIOS LN2 oferuje możliwość ekstremalnego podkręcania w celu bicia overclockerskich rekordów i to bez konieczności wprowadzania przez użytkownika specjalnych przeróbek modyfikacji sprzętowych. Dzięki usunięciu ograniczeń, odblokowywany został pełny potencjał karty graficznej. Udoskonalony układ zasilania charakteryzuje się większą liczbą faz niż inne dostępne na rynku modele. W ten sposób zapewniono karcie dużą moc i rekordową wydajność. Niestandardowa, 10-warstwowa płytka drukowana LIGHTNING dostarcza prąd do procesora graficznego za pomocą 16, a do pamięci za pomocą 3 faz zasilania. Dzięki temu zagwarantowano, że dostarczana energia jest wystarczająca do utrzymania stabilnej pracy wszystkich kluczowych podzespołów nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach obciążenia.


ln2-mode-switch.jpg

Wszystko pod kontrolą

Dzięki wyjątkowym narzędziom do overclockingu firmy MSI, masz w każdej chwili pełną kontrolę nad pracą karty RTX 2080 Ti LIGHTNING Z. Specjalne punkty pomiarowe V-Check pozwalają z niezwykłą dokładnością mierzyć napięcia na procesorze graficznym, pamięciach i napięcie na układzie pętli synchronizacji fazy, czyli układzie PLL (Phase Locked Loop). Z kolei narzędzie Multiple Temp Monitor sprawdza w czasie rzeczywistym temperaturę układu graficznego, pamięci i kości PLL, podczas gdy funkcja Quadruple Overvoltage umożliwia dla tych wymienionych elementów podbić napięcie zasilające w celu osiągnięcia wyższych prędkości zegara.

 

2019-01-17_164156.png

APLIKACJA MSI DRAGON CENTERMSI DRAGON CENTER

MSI Dragon Center to zupełnie nowa platforma software’owa, która integruje całe dotychczasowe oprogramowania MSI przeznaczone do sterowania i zarządzania podzespołami, komputerami stacjonarnymi, a także urządzeniami peryferyjnymi. W wypadku kart graficznych z serii MSI GAMING, MSI Dragon Center pozwala graczom na szybkie przełączanie się pomiędzy trybami OC i Silent (podkręcania i cichym). W najnowszym oprogramowaniu znalazł się tryb Gaming Mode, który natychmiast optymalizuje sprzęt pod kątem najlepszych osiągów i wrażeń w grze, w tym optymalizuje napędy SSD, pracę monitora i ustawienia sieciowe. Ta nowotworzona platforma programowa MSI będzie nadal rozwijana i ulepszana, włączając w to jej rozbudowę o większą liczbę unikatowych funkcji i cech dających wymierne korzyści graczom w grach.

APLIKACJA MSI AFTERBURNERMSI EXCLUSIVE AFTERBURNER

MMSI Afterburner jest najbardziej rozpoznawalnym i szeroko stosowanym na świecie oprogramowaniem do overclockingu kart graficznych. Daje Ci on pełną kontrolę nad kartą graficzną i umożliwia monitorowanie kluczowych parametrów systemu w czasie rzeczywistym. Najnowsza wersja aplikacji MSI Afterburner zawiera funkcję skanera, OC Scanner, dla kart graficznych GeForce RTX z serii 20. OC Scanner to zautomatyzowana opcja, która samodzielnie znajduje najwyższe stabilne ustawienia overclockingu dla Twojej karty. Afterburner daje Ci darmowy wzrost wydajności, który pozwala uzyskać jak najbardziej płynne wrażenia w grach, dzięki wyższej liczbie klatek obrazu generowanych na sekundę

DOSTĘPNOŚĆKarty graficzne z serii GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z dostępne będą w sprzedaży na początku lutego.
Model GeForce RTX 2080 Ti LIGHTNING Z
Procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti
Liczba rdzeni CUDA 4352
Częstotliwość taktowania 1770 MHz
Prędkość pamięci 14 Gbps
Wielkość pamięci / Typ 11GB GDDR6
Szyna pamięci 352-bit
Oświetlenie LED Dragon Center (Mystic Light RGB)
System chłodzenia Tri-Frozr (3x wentylatory TORX 3.0)
Złącza DisplayPort x 3 (v1.4) / HDMI 2.0b x 1 / USB Type-C x 1
Złącza zasilania 8-pin x3
Wymiary 340 x 160 x 65mm