Dobra drukarka z tanim tuszem? Czy to możliwe?

Dobra drukarka z tanim tuszem? Czy to możliwe?
Spis treści:

Urządzenie wielofunkcyjne jednego z renomowanych producentów w sklepie „nie dla idiotów” można kupić już za około 130 złotych. Jak to możliwe? Przecież kwota ta nie pokrywa nawet kosztów produkcji i dystrybucji. Na czym zarabia producent? Odpowiedź jest prosta. Na tuszach. Oryginalny komplet tuszy w rozmiarze XL to koszt około 160 złotych.
Czy można zatem kupić drukarkę w której wymiana tuszu nie będzie wiązała się bólem głowy a jednocześnie posłuży kilka lat? Oczywiście, że tak. 

Jaką drukarkę wybrać

Na początek jednak warto zastanowić się nad najważniejszym aspektem. Jak dużo drukujesz? Jeżeli raz na jakiś czas musisz wydrukować dokument albo wypracowanie do szkoły nie ma sensu inwestować w drogą drukarkę. Jej koszt może nam się nigdy nie zwrócić. Jeżeli jednak drukujesz setki stron postaw na  szybką i dobrą drukarkę. Chyba, że chcesz spędzić noc na pilnowaniu wydruków. Zastanów się też czym masz wystarczająco dużo miejsce na postawienie drukarki. Najlepszą opcją może okazać się zakup drukarki z możliwością zdalnego podłączenia.

Jaki tusz?

Jaki tusz? Kolejną, jak nie najważniejszą rzeczą jest tusz. Oryginalny czy zamiennik? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Najlepiej zakup oba i porównaj czy widzisz jakąś różnicę. Jeżeli nie – nie przepłacaj. Wystrzegaj się kupowana tuszów w marketach – o ile nie pamiętasz dokładnego modelu drukarki to zwykły pracownik nie będzie w stanie Ci pomóc. Możesz skorzystać z internetowego sklepu gdzie na pewno znajdziesz interesujący Cię produkt w lepszej cenie, na przykład Sklep Dr Tusz. Oszczędzając kilkanaście a nawet kilkadziesiąt złotych na każdym uzupełnieniu koszt drukarki szybko się zwróci. Poniżej screeny jego samego tuszu w wersji oryginalnej (market i sklep Dr Tusz) oraz zamiennik (Dr Tusz).

Oryginalny tusz w sklepie internetowym
Oryginalny tusz w markecie
Zamiennik w sklepie intertnetowym

Budżetowa drukarka do użytku domowego

Jeżeli drukujesz sporadycznie dobrym wyborem będzie HP DESKJET 2130. To nie tylko drukarka ale urządzenie 3w1 wyposażone w możliwość skanowania, drukowania i kopiowania w cenie nieprzekraczającej 150 zł. Idealny produkt do użytku domowego.

Prędkość druku w czerni: ISO: Do 7,5 str./min Tryb roboczy: Do 20 str./min
Cykl roboczy (miesięczny, format A4): Do 1000 stron
Zalecana liczba stron drukowanych miesięcznie: 50 do 10
Prędkość druku kolorowego: ISO:Do 5,5 str./min Tryb roboczy:Do 16 str./min0


PLUSY:
niska cena
certyfikat ENERGY STAR®
łatwa konfiguracja
MINUSY:
brak możliwości podłączenie bezprzewodowego

Wysokiej jakości drukarka

Jeżeli drukujemy często, dużo a zwłaszcza kolorowo warto przyjrzeć się modelowi urządzenia wielofunkcyjnego Epson L382. Ta drukarka kosztuje około 550 zł i szybko zarobi na siebie. Swoją ekonomiczność zawdzięcza pojemnikom na tusz. W przewinięcie do innych drukarek atramentowych nie musimy kupować kartridży a tylko buteleczki z tuszem do napełniania pojemników. Według producenta jedno pełne uzupełnienie wystarczy na 13 000 stron w trybie monochromatycznym i 6500 stron w trybie kolorowym. Dla lepszego zobrazowania: jedna ryza papieru to 500 arkuszy czyli korzystając z wydruków czarno białych jednym pojemnikiem zadrukujemy 26 ryz papieru!

Szybkość druku ISO/IEC 24734: 10 Str./min. Monochromatyczny, 5 Str./min. Colour
Szybkość druku: 33 Str./min. Monochromatyczny (papier zwykły), 69 sekund(y) na zdjęcie 10 x 15 cm (błyszczący papier fotograficzny Premium Glossy Photo Paper), 15 Str./min. Colour (papier zwykły)


PLUSY:
wysoka wydajność
zapas tuszy w zestawie
łatwa konfiguracja
MINUSY:
cena

Drukarka do zdjęć

Canon PIXMA iP7250 to wydajna drukarka do zdjęć z możliwością podłączenia wi-fi oraz drukowania prosto z telefonu a nawet drukowania zdjęć porost z facebook.com! Drukarkę można zakupić od kwoty 250 złotych.

Szybkość drukowania w trybie monochromatycznym ESAT: około 15,0 obr./min
Szybkość drukowania w trybie kolorowym ESAT: około 10,0 obr./min
Szybkość drukowania fotograficznego: Zdjęcie 10 x 15 cm bez marginesów: około 21 s


PLUSY:
wi-fi
fotograficzna głowica
drukowanie dwustronne
zgodność z smartfonami
drukowanie zdjęć z facebooka
kompaktowa
MINUSY 
–