Diablo Immortal - klęska przed wydaniem?

Diablo Immortal - klęska przed wydaniem?
Spis treści:

Oglądając wczorajszy panel związany z Diablo zastanawiałem się do ostatniej chwili czy faktycznie nie jest to jakiś żarcik ze strony Blizzarda. Jako wieloletni fan uniwersum Diablo miałem nadzieję na kilka opcji. Zamiast D2 Remaster lub dodatku do D3 widzę mobilkę jak widać zleconą komuś spoza firmy. W ciągu ostatnich 24 godzin w sieci zawrzało. Poniżej zamieszczam najciekawsze informacje na temat nowego Diablo, a także najpopularniejsze filmiki związane z community.

Zwiastun gry:

Zwiastun gameplay’u:

Nie trzeba było długo czekać, aby w sieci pojawiły się zarzuty, że Diablo Immortal to nic innego jak reskin jednej z poprzednich gier NetEase. Możecie sobie zerknąć np. na ten trailer:

Oczywiście gry mobilne nie są tak zaawansowane jak znane nam PC-towe czy konsolowe produkcje i wiele mechanik może być do siebie podobnych. Uderzające podobieństwo mobilek to częsty widok więc z punktu widzenia gracza „mobilnego” może nie być to aż tak złe.

Gracze są wkurzeni do tego stopnia, że uruchomili specjalną petycję gdzie żądają usunięcia Diablo Immortal: Zobacz petycję

Uzbierano prawie 15 000 głosów!

Przyszłość Diablo nie wygląda dobrze. Blizzard swoimi działaniami zniechęcił wielu weteranów gry. Miejmy nadzieję, że firma wyciągnie wnioski ze swojej decyzji i w niedługim czasie otrzymamy o tym informacje.

Więcej informacji na temat Diablo Immortal na specjalnej stronie gry: https://diabloimmortal.com/pl-pl/

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.