Darmówki z Epica- #6 Inside

Darmówki z Epica- #6 Inside
Spis treści:

Dziś bardzo krótko bo i nie ma nad czym się rozwodzić. Inside jest platformówką zrobioną przez duńskie studio PlayDead. Stworzyli oni Limbo. Inside kiedyś już rozdawana na Epicu, ponieważ posiadałem w kolekcji, a do tej pory kupiłem tylko jedną grę u nich :P.

Creepy

Nie ma menu, od razu gramy. Gra trochę jak Mario w większości w prawo. Czasem można w dół, w górę i cofnąć się by coś zrobić. W grze korzystamy z 5 klawiszy: strzałek i prawego controla ( ja zmieniłem sobie na lewy bo było wygodniej).

W Inside wcielamy się w chłopca, który przed czymś ucieka. Na początku są to ludzie polujący na niego. Potem trafiamy na psy, pewnego rodzaju roboty i podwodne stworzenie przypominające dziewczynkę. Świat jest dystopijny, przypominający mi nawet postsocjalistyczne wydarzenia. Już w sumie po pierwszej lokacji okazuje się, że część ludzi jest pozbawiona własnej woli. Kontrolowana przez innych ludzi. Zwierzęta mogą być zarażane jakimiś robakami, przez co stają się agresywne.

Gra jest bez dialogów, więc jeśli chcemy poznać fabułę to musimy być bardzo uważni. Przyglądać się prawie wszystkiemu co nas otacza. Wciągu 2 godzin dotarłem do połowy gry. Co ciekawe, prawie w ogóle nie puszczałem prawej strzałki. Wiele przedmiotów, które mają nam pomóc przenieść się dalej jest mocno wyróżnione, albo nawet intuicyjne co zrobić dalej.

To niestety tyle co mogę o grze powiedzieć. Dla mnie to bardziej interaktywna opowieść z gatunku Thrillera. Mnie znudziła. Walory artystyczne animacje proste, ale zrobione w stylu tego studia. Ładne i pewnie dla nie których ciekawe. Zastanawiałem się ile może kosztować. Na Epicu normalna cena to 69 zł, na steam 72 bez grosza. Kurcze kupa pieniędzy za trzymanie przycisku w prawo.

Tak jak wspomniałem mnie gra nie zachwyca. Raz się przestraszyłem, bo nie spodziewałem się jednej postaci, a tak żadnych emocji. Głównie ziewanie. Sprawdziłem też oceny gry i są zadziwiająco wysokie.

Ja oceniam grę na 2.5/5 OKEJEK

Za free tak za hajs nie. Nie masz co robić? To odpal Inside, trzymaj strzałkę w prawo i masz interaktywny film ;).

A Jutro Darkest Dungeon <3. Sooo good game <3