AOC AG241QX - postrach camperów!

AOC AG241QX - postrach camperów!
Spis treści:

Jesteście fanami statycznej oraz przemyślanej rozgrywki w grach multiplayer? Znacie na pamięć wszystkie spawnpointy i niestraszne wam czekanie 5 minut na fraga? Te symptomy mogą wskazywać na fakt, iż najprawdopodobniej jesteście graczami, którzy potocznie przez innych nazywani są camperami. Użytkownicy AOC AG241QX na szczęście mogą spać spokojnie, gdyż mają asa w rękawie!

 

 

AOC AG241QX to monitor stworzony specjalnie dla wymagających graczy oraz ludzi, którzy nie boją się eksperymentów. Na pierwszy rzut oka wygląda on nieco topornie oraz dość zwyczajnie jak na monitor gamingowy. Nie ocenia się jednak książki po samej okładce! AG241QX posiada bardzo wygodną regulację wysokości ekranu oraz wbudowane głośniki do zastosowań biurowych. Jednakże nie na biurowych aspektach chciałem się w tej recenzji skupić. Kluczowym atutem sprzętu od AOC jest fakt, iż jest to monitor o częstotliwości odświeżania równej 144 Hz!

 

 

Na pewno często zastanawiacie się, czy warto przesiąść się ze znanych wszystkim poczciwych 60 herców na 144 herców. Mogę wam osobiście i z czystym sercem (jako wieloletni użytkownik monitorów 60Hz) powiedzieć, iż jest to podróż w jedną stronę. Gdy już zdecydujecie się na zakup monitora o ponad dwukrotnie większej częstotliwości odświeżania niż standardowy sprzęt, to musicie liczyć się z tym, iż każdy kolejny monitor 60-hercowy będzie dla was złem koniecznym. Naprawdę niekomfortowo będzie wam się cokolwiek na takowym oglądało (nie mówiąc już o graniu!).

 

 

Wracając jednak do przewagi nad camperami, o której wspomniałem na początku recenzji. Z czego się ona dokładnie bierze? Otóż bierze się ona z dość nowatorskiej technologii AOC Shadow Control, która zastosowana została w większości nowych modeli monitorów od AOC. Czym konkretnie jest Shadow Control? Otóż jest to inteligentny system, który redukuje niechciane cienie oraz swoiście „doświetla” newralgiczne punkty na mapie, w których może czaić się nasz przeciwnik. Poziom doświetlenia można na bieżąco dostosowywać do naszych potrzeb i sądzę, że jest to ciekawy dodatek do monitora stworzonego specjalnie dla graczy.

 

 

 

Reasumując, AOC AG241QX to bardzo przyjemny monitor dla osób, które nie miały wcześniej styczności z ekranami 144Hz. Jego stosunkowo kompaktowe wymiary sprawiają, iż jest on dobrym wyborem zarówno dla zapalonych graczy, jak i osób, które poza grami potrzebują także dobrego sprzętu do pracy. Więcej specyfikacji technicznych znajdziecie na oficjalnej stronie producenta – LINK

 

Z tego miejsca chciałbym także serdecznie podziękować agencji Sarota PR za udostępnienie testowanego sprzętu naszej redakcji!