8 prostych rad jak mieć dobry i tani sprzęt do gier

8 prostych rad jak mieć dobry i tani sprzęt do gier
Spis treści:

Gry komputerowe stają się coraz bardziej realistyczne i zdobywają nowych fanów, o czym świadczy chociażby błyskawiczny rozwój e-sportu. Chcąc zaś w pełni cieszyć się z pasji grania, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, co oczywiście kosztuje. Podpowiadamy więc jak mieć dobry i możliwie tani zestaw do grania.

1. Kupuj sprzęt z nowymi, ale nie najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi

Kiedy kupuje się np. nowy komputer do gier, to warto jest trochę zainwestować, po to, aby sprzęt przez możliwie najdłuższy czas spełniał przynajmniej minimalne wymagania nowych gier. Z drugiej jednak strony kupienie sprzętu o aktualnie najlepszej możliwej specyfikacji wiąże się z niewspółmiernie dużym kosztem. Warto jest więc kupować sprzęt o wysokich, ale niekoniecznie najwyższych parametrach technicznych.

2. Jeśli potrafisz, to sam złóż komputer

Jeżeli naprawdę dobrze znasz się na sprzęcie komputerowym, lub też masz zaufanego informatyka, to rozważ kupno poszczególnych części sprzętu i samodzielne złożenie komputera. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale też stworzyć zestaw idealnie dopasowany do swoich potrzeb oraz możliwości. W dodatku złożenie komputera to także powód do satysfakcji i dumy. Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to także z pewnym ryzykiem, ponieważ nieumiejętnie złożony sprzęt szybko może ulec poważnej awarii.

3. Używaj porównywarek

W erze Internetu kupowanie wszystkiego, w tym sprzętu komputerowego jest znacznie prostsze. Dostęp do danych pozwala szybciej i łatwiej wybrać odpowiedni produkt. Dobrze jest także korzystać z porównywarek cenowych, dzięki którym dany sprzęt będzie można nabyć w możliwie najniższej cenie.

4. Szukaj okazji

Promocje i wyprzedaże to świetny sposób na zakup tańszego zestawu do gier. Warto także rozważyć oferty komputerów z małymi wadami np. rysami, ponieważ są one znacznie tańsze, a zapewniają równie dobre osiągi, co sprzęt pozbawiony jakichkolwiek wad.

5. Korzystaj z gwarancji

Kupując nowy sprzęt ma się gwarancję, zwykle na co najmniej dwa lata. Warto o tym pamiętać, ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Dlatego też kartę gwarancyjną oraz dowód zakupu należy przechowywać w jednym ustalonym miejscu, aby nie okazało się, że te dokumenty gdzieś zaginęły. Oczywiście trzeba też stosować się do warunków gwarancji, czyli np. samemu nie rozkręcać sprzętu.

6. Rozważ kupno używanego sprzętu

Kupno używanego sprzętu może oznaczać zaoszczędzenie ogromnej sumy pieniędzy, choć wiąże się także z większym ryzykiem i wymaga czasu, aby znaleźć odpowiedni egzemplarz. Komputer używany, tak jak używany samochód, może okazać się dobrym pomysłem, ale do jego nabycia warto się odpowiednio przygotować i porównać sporo ofert.

7. Jeśli pożyczasz, rób to mądrze

Popsuty komputer, który nie jest na gwarancji, a jego naprawa jest nieopłacalna to smutna wiadomość dla każdego gracza. Wtedy to gracz robi wszystko, aby kupić sobie nowy sprzęt, a niestety nie zawsze ma na to odpowiednio duże środki. Wyjściem z sytuacji może być błyskawiczna pożyczka online, aby jednak rzeczywiście było to opłacalne, to warto skorzystać z renomowanej porównywarki pożyczkowej Matchbanker.pl.

8. Dbaj o swój sprzęt

Zadbany sprzęt posłuży dłużej. Dlatego też, jeżeli chcesz rzadziej ponosić koszty związane z kupnem nowego komputera do gier, to rób wszystko, aby twój obecny zestaw był w dobrym stanie. Czyszczenie i używanie sprężonego powietrza jest proste i tanie, a sprawia, że komputer lepiej funkcjonuje.

Matti

Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.