Ahoj, szczury lądowe! 🏴‍☠🌊 Zagraliśmy w betę Skull & Bones!

Ahoj, szczury lądowe! 🏴‍☠🌊 Zagraliśmy w betę Skull & Bones!
Spis treści:

Fani pirackich klimatów długo musieli poczekać na ten moment. W końcu, podczas tegorocznej edycji imprezy The Game Awards, Ubisoft ogłosił ostateczną datę premiery Skull&Bones na 16 lutego 2024 roku. Gra zostanie wydana na PC, oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. A już teraz, można zagrać w zamkniętą betę. My już spędziliśmy na morzu kilka godzin i wiemy, że zbliża sie godny następca Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Skull and Bones to otwarta gra akcji osadzona w erze piractwa. Oferuje porywającą fabułę, ale też wprowadza zaawansowane systemy RPG oraz widowiskowe starcia na morzu.

Rozpoczynamy przygodę jako kapitan na Oceanie Indyjskim, dołączając do załogi legendarnej postaci pirackiej, Johna Spurlocka. Historia, bogata w postacie, znacznie przerosła nasze początkowe oczekiwania. Systemy postępu RPG są rozbudowane, obejmują elementy survivalowe, takie jak zbieranie surowców do budowy statków. To gracz decyduje jak wygląda statek, każdy aspekt - od funkcji po kosmetykę, łącznie z możliwością wybrania lemura na współkapitana - podlega personalizacji. Istnieje ogromna ilość opcji konfiguracyjnych dla każdego statku, a gracz z przyjemnością wkłada całe zdobyte złoto i łupy w tworzenie niepowstrzymanego statku.

Tak samo ma się sprawa wyglądu nasze postaci. Mimo, że opcje personalizacji w trakcie bety nie są zbyt obszerne, to i tak możemy spędzić dużo czasu na tworzeniu przerażającego kapitana.

Walka na morzu zapowiada się ciekawie więc z niecierpliwością czekamy na kolejne testy i oczywiście premierę! Mamy nadzieję, że gra - już bez żadnych opóźnień - bezpiecznie dopłynie do brzegów.