Z $60,000 w 6 lat do $18,208,300 w 6 dni! Niesamowity pokaz umiejętności underdoga International 2021!

Z $60,000 w 6 lat do $18,208,300 w 6 dni! Niesamowity pokaz umiejętności underdoga International 2021!

Kilka dni temu zakończył się jeden z największych turniejów esportowych, International 2021 który po roku przerwy z powodu pandemii powrócił aby wyłonić z 18 drużyn najlepszą na świecie w Dota2. Tegoroczna edycja odbyła się bez publiczności na miejscu ale pula nagród wynosząca $40,018,195 przyciągnęła miliony widzów na różnych platformach streamingowych.

Zaproszone drużyny:

 1. Evil Geniuses
 2. PSG.LGD
 3. Virtus.pro
 4. Quincy Crew
 5. Invictus Gaming
 6. T1
 7. Vici Gaming
 8. Team Secret
 9. Team Aster
 10. Alliance
 11. beastcoast
 12. Thunder Predator

Zakwalifikowane drużyny:

 1. Team Undying
 2. SG esports
 3. OG
 4. Team Spirit
 5. Elephant
 6. Fnatic

Valve i PGL przygotowali dla nas 6 dni pełnych niesamowicie zaciętych rozgrywek, pozytywnej atmosfery oraz żartów których nigdy nie brakowało na każdej edycji. Ale największą niespodzianką dla widzów był zwycięzca turnieju Team Spirit, najmłodsza drużyna rozgrywek ze średnią wiekową 20 lat pochodzącą z Rosji i Ukrainy której zwycięstwa pogratulował sam Vladimir Putin. Jak wyglądała ich droga na podium?

Turniej nie zaczął się dobrze dla Team Spirit. W meczu rozpoczynającym rozgrywki młodzi rosjanie musieli zmierzyć się z Invictus Gaming, drugą najlepszą drużyną chińską która w 2012 roku wygrała II edycję International zgarniając 1,000,000$. Po zaciekłej walce w pierwszej rundzie skończyła się ona zwycięstwem Team Spirit ale IG podniosło się z kolan i wygrało dwie rundy pod rząd zrzucając młodych Rosjan do Lower Brackets. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla IG.

Pierwsza rozgrywka w Lower Brackets nie była wielkim wyzwaniem. Przeciwnikiem została drużyna Fnatic z którą Team Spirit z łatwością zwyciężył 2-0. Następne starcie nie zapowiadało się tak łatwo… ich rywalem miał zostać przegrany pojedynku między Team Secret, a OG dwóch niesamowicie silnych drużyn.

W tym momencie większość widzów już przewidywała przegraną Team Spirit, ich przeciwnikiem zostało OG. Młodzi Rosjanie musieli zmierzyć się ze zwycięzcami edycji International 2018 i 2019 którzy z obu edycji zgarnęli łącznie $26,854,339. Większość stron z zakładami turnieju nie zapowiadało dobrego końca dla Team Spirit. Lecz wtedy zdarzyło się coś nieprawdopodobnego co wstrząsnęło publicznością oraz komentatorami rozgrywek.

Po prowadzeniu przez 40 minut pierwszej rundy przez OG, Team Spirit w zaledwie 5 minut stworzyło gigantyczną przewagę uzyskując wynik 1-0. Od początku drugiej rundy młodzi Rosjanie prowadzili, po czym obie drużyny co chwilę zdobywały przewagę i ją traciły ale ilość zabitych bohaterów wciąż była większa po stronie Team Spirit. Doprowadziło to do zwiększania się przewagi i w 30 minucie ku zaskoczeniu wszystkich młodzi Rosjanie zwyciężyli mecz 2-0 wyrzucając z turnieju OG – drużynę która według wielu miała stać na podium tegorocznego turnieju.

Następny przeciwnik był bardzo dobrze znany Team Spirit ponieważ jak oni była to drużyna rosyjska. Virtus.pro z którą mierzyli się wiele razy ale nigdy nie odnieśli zwycięstwa.

Pierwsza runda zaczęła się prowadzeniem Virtus.pro ale młodzi Rosjanie zaczęli odkuwać się od połowy rozgrywki zwiększając nieustępliwie przewagę doprowadzając do zwycięstwa. Druga runda była nieprawdopodobnie zaciekła od samego początku, dopiero w 18 minucie Virtus.pro zdobyło przewagę która nie przestawała rosnąć doprowadzając do remisu. Trzecia runda jak druga była wyrównana i dopiero w 22 minucie Virtus.pro zaczęło zdobywać przewagę ale po chwili Team Spirit odrobił straty oraz po zaciekłych walkach wygrali mecz wynikiem 2-1.

Następna rozgrywka była już walką o dostanie się do pół finału. Przeciwnikiem Team Spirit był Inivictus Gaming drużyna która zepchnęła ich do Loser Brackets. Wiele osób sądziło że to koniec passy młodych Rosjan.

Pierwsza runda po starcie który nie miał rozstrzygnięcia zakończyła się zwycięstwem Team Spirit gdy od 21 minuty ich pokaz umiejętności był zbyt wielki dla IG. Druga runda była niesamowicie zaciekła i dopiero w 31 minucie młodzi Rosjanie zdobyli przewagę której nie oddali wygrywając mecz 2-0 oraz dokonując zemsty na IG za pierwszą przegraną w turnieju.

Po tym zwycięstwie Team Spirit zagwarantował sobie 3 miejsce w turnieju. Teraz skończyła się zabawa, walka o finał z Team Secret której passe zwycięstw przerwało dopiero PSG.LGD oczekujące na przeciwnika w wielkim finale.

Pierwsza runda od samego początku prowadzona przez Team Secret doprowadziła do ich zwycięstwa w 38 minucie. Druga runda dopiero w 26 minucie zaczęła być prowadzona przez Team Spirit, w 40 minucie Team Secret odkuło się ale trzy błędy jednego z graczy pogrzebały ich szanse na zwycięstwo doprowadzając do remisu. Trzecia runda znalazła swoje rozstrzygnięcie po przejęciu przewagi w 31 minucie przez młodych Rosjan doprowadzając do ich zwycięstwa z wynikiem 2-1.

Team Spirit o którym ledwo kto słyszał przed turniejem dostaję się do wielkiego finału oraz czeka ich BO5 przeciwko PSG.LGD!

Pierwsza runda od 33 minuty z wielką przewagą dla Team Spirit daje im zwycięstwo, 1-0. W drugiej rundzie po przejęciu prowadzenia w 20 minucie młodzi Rosjanie niepowstrzymani doprowadzają do wyniku 2-0. Trzecia runda pomimo dobrego startu Team Spirit, PSG.LGD odkuwa się w 22 minucie i w 50 minucie wygrywa, 2-1. Czwarta runda jest wielką porażka młodych Rosjan, od początku nie mogąc w żaden sposób podejść swoich rywali, PSG.LGD remisuje 2-2. Ostatnia runda była nierozstrzygnięta aż do 30 minuty kiedy to Team Spirit wykonując niesamowite zagrania zaczął zwiększać przewagę która nie ustawała i z minuty na minutę różnica pomiędzy oboma drużynami zwiększała się. Pomimo niesamowitego szczęścia PSG.LGD w pewnej chwili nie dali radę odkuć się i po przegranej obok Roshana, Team Spirit przypieczętował los ostatniej rundy zwyciężając 3-2!

Team Spirit jako underdog turnieju, drużyna po której nikt nie spodziewał się tak niesamowitego występu umiejętności wygrywa International 2021 zdobywając nagrodę $18,208,300! Chcę zaznaczyć, że w ciągu 6 lat swojego istnienia wygrali $60,000 a po tym turnieju ta liczba pozostanie dla nich zapamiętana na zawsze ponieważ zostali milionerami. Kapitan drużyny Yaroslav „Miposhka” Naidenov na pytanie przez jednego z prowadzących „Co planujecie dalej robić w Dota2? Czy pojawicie się na następnym turnieju?” przez łzy i śmiech odpowiedział „A po co mamy to robić? Po wygraniu tak wielkiej ilości pieniędzy?”.

Podium turnieju:

1st $18,208,300 Team Spirit
2nd $5,202,400 PSG.LGD
3rd $3,601,600 Team Secret
4th $2,401,100 Invictus Gaming

Niesamowite widowisko oraz pokaz umiejętności nowych jak i starych drużyn na tegorocznych zawodach był nieprawdopodobny. Co pokażą nam następne miesiące Doty2 oraz jak będzie się prezentować za rok następny International? Czas mija szybko także śledźmy działania Team Spirit, a może za rok znów zobaczymy ich na podium z jeszcze lepszym doświadczeniem oraz występem.