Zmiany w zakresie sprawdzania i komunikacji na serwerze

Od nowej edycji, której DATY PÓKI CO JESZCZE NIE ZNAMY, wprowadzimy znaczące zmiany w sprawdzaniu graczy i komunikacji z ekipą.

1. WSPARCIE JEDYNIE DLA SPRAWDZONYCH PACZEK I LAUNCHERÓW MINECRAFT.
Używanie customowych paczek sprawiało nam wiele problemów ze względu na blokadę automatycznego sprawdzania. Nie jesteśmy w stanie wprowadzić wszystkich customowych paczek do naszej whitelisty gdyż nie mamy pewności czy są one bezpieczne.
Długo zastanawialiśmy się nad blokadą innych paczek niż czyste wersje Minecraft (uwzględniając Optifine w oficjalnych wersjach). Decyzja ma na celu przede wszystkim oczyścić serwer z cheaterów więc używajcie jedynie oficjalnych rozwiązań.
PACZKA BLAZINGPACK od nowej edycji zostaje zabroniona. Wykrycie jej podczas sprawdzania automatycznego skutkuje normalnym banem. Pojawiło się kilka przypadków kiedy gracze mimo posiadania paczki BP cheatowali.

2. ZAKAZ SPRAWDZANIA NA SKYPE.
Szanujemy Waszą prywatność i chcemy uniknąć dyskusji na temat faworek itd. System który automatycznie sprawdza graczy kompletnie uniemożliwia jakąkolwiek faworyzację. Każdy jest równy wobec regulaminu.

3. ZGŁASZANIE /helpop
Spamowanie na Helpop jest zabronione. Jeśli nie widzicie reakcji ze strony admina to zgłaszajcie cheaterów na forum. Zostaną oni wezwani na sprawdzanie.

4. BEZPIECZEŃSTWO
Nie musicie pobierać pliku do sprawdzania. Odmówienie ściągnięcia go skutkuje banem do końca edycji.
Plugin którego używamy to FairPlayMinecraft:
https://www.spigotmc.org/resources/fairplayminecraft-client-side-anticheat.17071/

Pod powyższym linkiem znajdziecie wszystkie informacje na temat pluginu łącznie ze skanem bezpieczeństwa.

5. OBOWIĄZKOWE SKANOWANIE
Jest to opcja którą planujemy wprowadzić jeszcze w tym roku. W takiej sytuacji każdy gracz logujący się na lobby musi uruchomić plik antycheat. Bez takiego sprawdzenia gracz nie będzie miał możliwości wejścia na pozostałe serwery.
 
Do góry