Mój kanał Pucuj Maciore (o popkulturze, głównie o grach z Gry o Tron)

Cześć!
Powiedziałbym wam jak mam na imię, ale chłopiec nie ma imienia ;-)
W internetach prowadzę kanał jako Invultus Innominandum tutaj jednak chciałem pokazać wam jeden z moich spin-offowych kanałów pod wdzięczną nazwą Pucuj Maciore. Kanał na chwilę obecną jest poświęcony uniwersum Gry o Tron (zaczynałem wrzucają tam live-reaction videos o poszczególnych odcinkach serialu) ale pojawiają się tam i będą pojawiać też inne gry (na razie jest to Star Trek Online i Star Wars The Old Republic). Mam ambicję zagrać we wszystkie gry komputerowe ze świata Westeros jakie wyprodukowano :-)

Na razie mielę chyba jedną z najstarszych (ponoć jedna z najlepszych) gier, czyli Game of Thrones: A Song of Ice and Fire z 2012 roku na podstawie scenariusza samego G.R.R. Martina ale mam też odważne postanowienie by zmierzyć się z największymi (rzekomo, przynajmniej w/g krytyków) gniotami jakie poroniono dla hajsów w tym uniwersum czyli mi. produkcję Talltale Games, strategię Conquest czy tego całego przeglądarkowego koszmarka który był tak wszem i wobec reklamowany podczas ostatniej emisji sezonu 8-go serialu. Jak mi się uda to może nawet zrobię letsplay z tej gry mobilnej na androidy która ponoć zebrała pozytywne recenzje. Streamuję też na twitchu, ale te materiały akurat raczej nie trafią na kanał, bo mam słabe łącze do uploadu na żywo i jest trochę niska jakość. Na Twitchu gram zwykle w Counter Strike GO, Cywilizację, STO a obecnie torturuję się przy użyciu Fallout: New Vegas. Poniżej daję wam namiary na mój kanał:

nazwa kanału: Pucuj Maciore
wszystkie pozostałe namiary na moje socjale, inne knały YT, twitcha itd. można znaleźć w opisie strony głównej, zazwyczaj też zamieszczam linki pod każdym filmem dla wygody.
filmy wrzucam zazwyczaj co 4-5 dni, czasami co tydzień, zazwyczaj też informuję o tym na FB i TW więc tam możecie mnie śledzić żeby być na bieżąco:
strona na Facebooku: https://www.facebook.com/Invultus-579779022508697/
twitter: https://twitter.com/invultus

A tutaj zaprezentuję wam jeden z najnowszych odcinków, postaram się tez dla waszej wygody wrzucić chronologicznie cały gameplay z ostatnich miesięcy (tutaj link do całej playlisty gdyby ktoś chciał zobaczyć od razu wszystko: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDlfBLWojiyefaZCKessu9VRDs9Au_aIC)

 
Ostatnia edycja:
Dla waszej wygody wrzucam trochę retrospektywnych odcinków z początku serii, poniżej możecie zerknąć na wszystkie części I-go Rozdziału (oraz poprzedzający go z chronologicznego punktu widzenia DLC "Więzy Krwii") z GRy o Tron 2012 cRPG :-)

 
O nie! ON zrobił to jeszcze raz - czyli druga część najgłupszych i najgorszych żartów, dowcipów i krotochwil z Gry o Tron a w tle kolejna część gameplay'u, zamykająca rozdział 11 "Punkt Przełomowy" i rozpoczynająca rozdział 12 "Zwalczaj Ogień Ogniem"
 
Szybka podróż do przeszłości i wrzucam tu stare odcinki dotyczące Rozdziału II-go, w którym po raz pierwszy można poznać drugiego bohatera pierwszoplanowego, z perspektywy którego przyjdzie nam obserwować świat przedstawiony w grze w każdym kolejnym rozdziale parzystym. Prawie jak u Martina w książkach ;-)
 
Dziś retrospekcja odcinków prezentujących Rozdział III zatytułowany Między Myśliwym a Zwierzyną, przedstawiających powrót na Północ pod Mur i kontynuację przygód Morsa - warga potrafiącego wcielać się w psy :-)
 
Zapraszam wszystkich serdecznie do zapoznania się z najnowszym odcinkiem gameplayu, tym razem odcinek newsroomowy, w trakcie którego przedstawiam najważniejsze ciekawostki wygrzebane z najbrudniejszych rynsztoków Internetu na temat najnowszych nominacji do "prestiżowej" nagrody telewizyjnej Emmy 2019, do której zgłoszono scenariusz ostatniego odcinka serialu Gra o Tron. Hejtowanie D&D w komentarzach jest dozwolone ;-)

 
Ostatnia edycja:
Retrospektywnie: polecam zerknąć na kilka starszych filmów, tutaj znajdziecie te dotyczące Rozdziału VI pt. Wola Lwa (a w zasadzie Lwicy ;-) ), w którym Alester musi zmierzyć się z demonami przeszłości, wyruszając do Królewskiej Przystani i zdobyć audiencję u królowej. Gościnnie występują tam Lord Varys i Cercei Lannister.

Z takich ciekawostek dodam, że o ile większość postaci, które pojawiają się w serialu w grze jest wiernie odwzorowana to o tyle w przypadku żonki Roberta Baratheona i kochanki oraz siostry Jaimiego zdecydowano się użyć innej aktorki z innym głosem, oceńcie sami jak to wyszło :-)

 
Archiwalne video z gameplay'u z Rozdziału V zatytułowanego PIĘKNA I BESTIA. Zgodnie z Martinowskimi normami co rozdział to zmiana głównego bohatera opowieści u tutaj mamy powrót na mroźną północ.


jako ciekawostkę dodam, że ostatni, trzeci film z tego rozdziału to pierwsze chyba video gdzie oprócz gamingu pojawiają się treści dodatkowe, tam akurat w postaci komentarza do świeżo wówczas wyemitowanego odcinka serialu GoT. ;-)
 
Prezentuję dziś archiwa dotyczące Rozdziału VI o uroczym tytule Kundle Korony, które z powrotem przenoszą akcję gry do Królewskiej Przystani, gdzie jeden z bohaterów, Alester, musi konkurować ze swoim bękarcim bratem o prawo do ojcowizny :-)


przy tych odcinkach próbowałem zmieniać styl kompozycji miniaturek, ale mam wrażenie, że minimalistyczna maniera coś nie zażarła, więc w następnych wróciłem do starego stylu :-(
 
Najnowszy film, aczkolwiek to jest coś z zupełnie innej beczki, mały przerywnik od GoT, z racji tego, że od czasu do czasu nagrywam również różne odskocznie od tematu w realiach Star Trek Online czy Star Wars The Old Republic, to teraz chciałem zaprezentować właśnie taką małą krótką formę, tym razem będzie to Star Trek.

Pół żartem, pół serio eksperyment statystyczny z zakresu rachunku prawdopodobieństwa na bazie loot-boxów ze STO ;-)
 
Zapraszam obejrzeć najnowszy odcinek serii gameplay z Gry o Tron. Pieśń Lodu i Ognia, gdzie wracam z powrotem do przygód Alestera i trupa Morsa.

Tym razem wyszła trochę dłuższa, ponoć godzinna forma, taki wręcz już mini-podcast ponieważ tematem pobocznym odcinka był najobrzydliwszy odcinek serialu HBO GoT, a konkretnie jego pilot, tak plugawy i parszywy, że nigdy nie pokazano go szerokiej publiczności, ukryto gdzieś głeboko pod ziemią, a cały pierwszy odcinek nakręcono jeszcze raz z nową obsadą. W tym odcinku troszkę pastwię się nad scenariuszem tego pilota i zastanawiam czy Benioff i Weiss są zbrodniarzami wojennymi i wiecie co należy z nimi zrobić ;)


 
Ostatnia edycja:
Tutaj pozwolę sobie wrzucić archiwalne dwa odcinki, które rozprawiały o Rozdziale VII zatytułowanym Bezpański Kundel , oprócz powrotu na mroźną północ można się tam też pośmiać z moich idiotycznych przewidywań ;-) względem tego jak potoczą się losy Aryi w serialu HBO, gdyż odcinek ten nagrywałem dzień lub dwa przed emisją kolejnego odcinka. Jedno jest pewne: Krzysztofem Jackowskim nigdy nie zostanę...

 

Jeszcze jeden odcinek z Rozdziału VII, który umknął mojej uwadze na liście. Tutaj nieco inny format gdzie oprócz gameplayu pojawia się commentary, dotyczące najnowszego naonczas wyemitowanego odcinka serialu HBO ;-)
 
Tutaj prezentuję archiwalne odcinki z najdłuższego pod względem czasu gry Rozdziału VIII zatytułowanego Nowa Nadzieja (jakże oryginalna nazwa :-) ), który obejmuje wątki Alestera Sarwycka rozgrywające się zarówno w Królewskiej Przystani jak i w rodzimym Riverspring. Oprócz samego gameplayu pojawiają się też w niektórych odcinkach komentarze do ostatniego sezonu serialu HBO Gra o Tron, bowiem odcinki emitowałem w momencie kiedy serial kończył swój bieg.

Z dwóch ostatnich odcinkach rozdizału 8, które polecam, eksperymentowałem też trochę z formą, gdzie chyba po raz pierwszy pojawiają się ciekawostki ze świata Pieśni Lodu i Ognia G.R.R. Martina, jeden dotyczący symbolicznego miecza, który dzierżyć ma wybraniec, zwanego Światłonoścą, a w drugim parę słów odnośnie samej postaci Azora Ahai/Księcia Który Został Przyobiecany.

 
Z archiwamy udało się już prawie zatoczyć pełne koło ;-) Poniżej zapraszam do zerknięcia na Rozdział X GoT:ASoIaF, pt. Rozdroża.

Pierwsze wideo jest ciekawostką samą w sobie, albowiem w trakcie gameplay'u Morsem Westfordem, docieramy do Leśnej Warowni, gdzie Maestrem jest... uwaga MARTYN (G.R.R.Martin) we własnej osoby, który może nam poopowiadać troszku o świecie Gry o Tron.

To dało mi inpirację do drugiego filmu, który pod względem formatu jest takim letsplejem z garścią ciekawostek, a omawiam tam wszystkie znane i nieznane cameosy G.R.R. Martina w najprzeróżniejszych mediach.

 
Krótka przerwa od archiwów, OTO bowiem ZAPRASZAM do obejrzenia NAJNOWSZEGO odcinka letspalyu grotronowego, tym razem odcinek z ciekawostkami na temat... pilota do serialu Gra o Tron, który nigdy nie został wyemitowany. W tle zaś Alester i Mors próbują znaleść Jona Snowa w grze komputerowej... :-)


 
Tutaj zamieszczam już przedostatnią część retrospekcji z archiwalnych letsplay'ów aktualnej serii.

Odcinek ten szczególnie polecam wszystkim fanom G.R.R. Martina, zaspoileruję wam bowiem, iż fabuła Rozdziału X sprowadza się w duże mierze do tego iż Alester po wielu poszukiwaniach jak już prawie stracił nadzieję, że kiedykolwiek odzyska choćby zwłoki swojego młodszego brata, ku swemu i naszemu zdziwieniu ODNAJDUJE brata całego i zdrowego aczkolwiek trochę poobijanego. Ci z was, którzy znają prozę Martina albo widzieli serial GoT mogą się domyślić jak długo brat będzie się cieszył towarzystwem brata ;-).

 
Tym postem kończę rretrospekcyjną przezentację archiwalnych odcinków serii gameplay/letsplay, od tej pory będę zamieszczał aktualne odcinki serii, chronologicznie po poniższym video następuje pierwsze video które opublikowałem w tym temacie TUTAJ

Ten odcinek jest poświęcony Martinowskiej klasyce, możecie w nim się przekonać jak długo Alester cieszył się towarzystrwem młodszego brata, którego odnalazł choć był pewien, że ów nie żyje, no cóż pozostaje mi tylko napisać, że gra Game of Thrones trzyma się bardzo wiernie kanonu literackiego mistrza G.R.R.-a ;-)

 
Do góry