Inny Płatności w grach

Czy uważasz, że mikrotransakcje w grach mobilnych to dobry pomysł?

• Tak, jeśli nie dają przewagi "P2W"

Votes: 1 50,0%
  • Tak pod każdym względem

Votes: 0 0,0%
  • Absolutnie nie

• Nie mam zdania

• Lubię małe wielorybki

Votes: 1 50,0%

• Total voters
    2

Szwabenb47

Junior Admin | Hazardzista
Członek Załogi
Junior Admin
Jak to gra typu "Singleplayer", to mikrotransakcje sa naprawde spoko, jak ktos chce szybciej sie rozwinac. Gdy wchodzimy na temat gier, gdzie gra sie z innymi graczami, to jest to slabe, bo nie kazdy moze sobie pozwolic na zakup jakiegos pakietu, ktory da przewage nad innymi graczami. Jak Osoba A kupi sobie jakis booster i bedzie grala versus Osoba B (Ktora nie mogla pozwolic sobie na zakup podobnego pakietu), to jest to naprawde slabe i nie fair.

Jednym z nielicznych przykładów dość zdrowego IS jest w sumie Fortnite. Kupowanie skinów jest spoko. Mniej fajne jest to, że pakiety leveli czasami dają do dokupienia ale powiedzmy, że dalej dotyczy to skórek, a nie realnego upgradowania postaci. W mobilkach nadal szukam czegoś fair :)

Są gry które pozwalają w mikropłatnościach tylko na zakup wyglądu i skórek, nic więcej. Taka gra jest najlepsza, bo nie upgreadujesz szybciej postaci więc każdy jest na tym samym poziomie. Najlepsze są gry, w której nie musisz wydać grosza, a możesz być najlepszym.

Są gry które pozwalają w mikropłatnościach tylko na zakup wyglądu i skórek, nic więcej. Taka gra jest najlepsza, bo nie upgreadujesz szybciej postaci więc każdy jest na tym samym poziomie. Najlepsze są gry, w której nie musisz wydać grosza, a możesz być najlepszym.
Problem w tym, że żywotność takich gier jest zagrożona ;) Chodzi mi ogólnie o ten model gdzie kupujesz kosmetyki. Jeśli nie przekonasz do siebie graczy, że skiny są fajne to w sumie wystarczy kwartał i gry nie ma. Przy grach mobilnych mam wrażenieje to ostatnie momenty kiedy niezależne studia będą mogły robić dobre gry w rozsądnych modelach płatności. Giganci już wchodzą na ten rynek ze swoimi akcjonariuszami, którz chcą maksymalizować dochody z graczy :P Zastanawiam się jak będzie wyglądało Diablo Immortals jeśli chodzi o płatności...

Problem w tym, że żywotność takich gier jest zagrożona ;) Chodzi mi ogólnie o ten model gdzie kupujesz kosmetyki. Jeśli nie przekonasz do siebie graczy, że skiny są fajne to w sumie wystarczy kwartał i gry nie ma. Przy grach mobilnych mam wrażenieje to ostatnie momenty kiedy niezależne studia będą mogły robić dobre gry w rozsądnych modelach płatności. Giganci już wchodzą na ten rynek ze swoimi akcjonariuszami, którz chcą maksymalizować dochody z graczy :P Zastanawiam się jak będzie wyglądało Diablo Immortals jeśli chodzi o płatności...
Też się zastanawiam. Wiadomo kiedy premiera w ogóle? :)

Adrianbob

Startujący
Nie ma to większego znaczenie. No chyba, że ktoś szuka ultra darmwych rozwiązań - to wtedy może i ma znaczenie.
Ale oprócz płatności bankowych jest jeszcze przecież blik (wprawdzie idzie to przez bank, ale jest całkiem wygodny), paypal czy inne bitcoiny, bo to też przecież jest jednak coś wartościowego, to też jest waluta, która funkcjonuje w tych wszystkich e-płatnościach.
Tutaj masz zestawienie kont bankowych - odnośnik www

Ostatnia edycja:
Do góry