Inny Płatności w grach

Czy uważasz, że mikrotransakcje w grach mobilnych to dobry pomysł?

• Tak, jeśli nie dają przewagi "P2W"

Votes: 1 50,0%
  • Tak pod każdym względem

Votes: 0 0,0%
  • Absolutnie nie

• Nie mam zdania

• Lubię małe wielorybki

Votes: 1 50,0%

• Total voters
    2

Szwabenb47

Junior Admin | Hazardzista
Członek Załogi
Junior Admin
Jak to gra typu "Singleplayer", to mikrotransakcje sa naprawde spoko, jak ktos chce szybciej sie rozwinac. Gdy wchodzimy na temat gier, gdzie gra sie z innymi graczami, to jest to slabe, bo nie kazdy moze sobie pozwolic na zakup jakiegos pakietu, ktory da przewage nad innymi graczami. Jak Osoba A kupi sobie jakis booster i bedzie grala versus Osoba B (Ktora nie mogla pozwolic sobie na zakup podobnego pakietu), to jest to naprawde slabe i nie fair.

Jednym z nielicznych przykładów dość zdrowego IS jest w sumie Fortnite. Kupowanie skinów jest spoko. Mniej fajne jest to, że pakiety leveli czasami dają do dokupienia ale powiedzmy, że dalej dotyczy to skórek, a nie realnego upgradowania postaci. W mobilkach nadal szukam czegoś fair :)

Blajer

Piszący III
Są gry które pozwalają w mikropłatnościach tylko na zakup wyglądu i skórek, nic więcej. Taka gra jest najlepsza, bo nie upgreadujesz szybciej postaci więc każdy jest na tym samym poziomie. Najlepsze są gry, w której nie musisz wydać grosza, a możesz być najlepszym.

Są gry które pozwalają w mikropłatnościach tylko na zakup wyglądu i skórek, nic więcej. Taka gra jest najlepsza, bo nie upgreadujesz szybciej postaci więc każdy jest na tym samym poziomie. Najlepsze są gry, w której nie musisz wydać grosza, a możesz być najlepszym.
Problem w tym, że żywotność takich gier jest zagrożona ;) Chodzi mi ogólnie o ten model gdzie kupujesz kosmetyki. Jeśli nie przekonasz do siebie graczy, że skiny są fajne to w sumie wystarczy kwartał i gry nie ma. Przy grach mobilnych mam wrażenieje to ostatnie momenty kiedy niezależne studia będą mogły robić dobre gry w rozsądnych modelach płatności. Giganci już wchodzą na ten rynek ze swoimi akcjonariuszami, którz chcą maksymalizować dochody z graczy :P Zastanawiam się jak będzie wyglądało Diablo Immortals jeśli chodzi o płatności...

Blajer

Piszący III
Problem w tym, że żywotność takich gier jest zagrożona ;) Chodzi mi ogólnie o ten model gdzie kupujesz kosmetyki. Jeśli nie przekonasz do siebie graczy, że skiny są fajne to w sumie wystarczy kwartał i gry nie ma. Przy grach mobilnych mam wrażenieje to ostatnie momenty kiedy niezależne studia będą mogły robić dobre gry w rozsądnych modelach płatności. Giganci już wchodzą na ten rynek ze swoimi akcjonariuszami, którz chcą maksymalizować dochody z graczy :P Zastanawiam się jak będzie wyglądało Diablo Immortals jeśli chodzi o płatności...
Też się zastanawiam. Wiadomo kiedy premiera w ogóle? :)

Do góry