To już oficjalne: Grand Theft Auto VI nie pojawi się w tym roku, jak zapowiadano wcześniej. Rockstar Games ogłosiło właśnie, że premiera wyczekiwanej produkcji została przesunięta na 26 maja 2026 roku. Fani, którzy przez ostatnie miesiące żyli nadzieją na jesienny debiut, nie kryją rozczarowania. Niektórzy wprost, inni nieco bardziej z humorem: „26 maja? Myślałem, że chodzi o ten maj, nie za rok i trzy tygodnie”.
Patrząc na historię Rockstar, to opóźnienie nie powinno dziwić. „Red Dead Redemption 2” również doczekało się zmiany daty premiery, a samo GTA V zadebiutowało w 2013 roku, by później zaliczyć aż trzy generacje konsol. GTA 6 ma być dostępne tylko na PS5 i Xbox Series X/S, więc posiadacze starszego sprzętu mogą zacząć planować przesiadkę – najlepiej już teraz.
Rockstar znów opóźnia.
Studio tłumaczy decyzję potrzebą dostarczenia „gry na poziomie jakości, jakiego oczekujecie i na jaki zasługujecie”. W opublikowanym oświadczeniu dziękuje graczom za cierpliwość.Patrząc na historię Rockstar, to opóźnienie nie powinno dziwić. „Red Dead Redemption 2” również doczekało się zmiany daty premiery, a samo GTA V zadebiutowało w 2013 roku, by później zaliczyć aż trzy generacje konsol. GTA 6 ma być dostępne tylko na PS5 i Xbox Series X/S, więc posiadacze starszego sprzętu mogą zacząć planować przesiadkę – najlepiej już teraz.
Zwiastun to za mało
Od czasu premiery zwiastuna w grudniu 2023 roku, który w zaledwie kilka dni przekroczył 100 milionów wyświetleń, Rockstar nie podzieliło się żadnymi nowymi materiałami. Klip ujawnił dwójkę protagonistów i nową lokalizację – Leonida, inspirowaną słoneczną Florydą. W sieci jednak nie brakuje głosów rozgoryczenia – „Nie mogli wrzucić chociaż jednego screena?”, pyta jeden z użytkowników Reddita. Inni żartują, że „Rockstar doda co najwyżej nowe Shark Cards” albo „ekrany ładowania”.Fani nie kryją emocji
W komentarzach pod ogłoszeniem zawrzało. Oto jak reaguje społeczność:- „W 2013 roku byłem w szkole. Teraz? Może sam będę miał dzieci i nie zagram już w GTA 6” – żali się jeden z graczy.
- „26 maja 2026? Powinno być: 26 maja... może 2026” – ironizuje inny.
- „To daje innym wydawcom wolną rękę – możemy się spodziewać wysypu premier jeszcze w tym roku” – zauważa ktoś bardziej optymistycznie.
- „Czy PC-towcy dostaną swoją wersję przed końcem dekady?” – pyta z przekąsem inny fan.