Pytanie Gry się zacinają pomimo dobrego laptopa...

Cześć
Mam problem od jakiegoś czasu. Mam laptopa firmy Acer F-15. Jest to dobry komputer do grania w gry,
ma Intel Core i7-7500U 2,7 GHz z turbo boostem do 3,5GHz.
Karta graficzna to Nvidia GeForce 940MX z 2 GB
4GB RAM DDR4
i dysk SSD 128GB + 1 TB HDD.
Odrazu mówię że komputer wcale się nie nagrzewa tak wiem dziwne, ale taka prawda...
Gry strasznie się zacinają takie GTA 5 czy, fortnite. ustawienia takie aby byly conajmniej 60-50 fps'ów.
Dziwi mnie to że w csa gram i mam stałe 150 fps a w lolu są również spadki i zacinki jak w gta czy fortnite...
Proszę o szybką pomoc, bo wiecie niedługo na podlasiu ferie a trzeba bedzie cos robic :D.
--- Post updated ---
Myślałem że to wina zawalonego dysku ssd, pousuwałem niektóre pliki niepotrzebne i dalej tak samo ;(.

Nie warto sugerować się wymaganiami 8-letniej gry. Jeśli przez te 8 lat gra była dalej rozwijana, to całkiem możliwe że te wymagania nie są już aktualne.
Jeśli wcześniej działało a teraz nie, to spróbuj sobie przypomnieć co ostatnio zmieniałeś w laptopie. I podaj może lepiej te temperatury, tak po 30 minutach gry - aplikacja HWMonitor, trzymaj włączoną w tle, po 30 minutach spójrz na program i zobacz maksymalną zanotowaną temperaturę.

Jeśli grę trzymasz na SSD, to miej na uwadze to, że SSD oparte na kościach TLC mogą zwalniać po zapełnieniu ich w dużym stopniu (ok. 80%) - lecz tyczy się to głównie zapisu, odczyt pozostaje bez zmian.
Jeśli na HDD - spróbuj defragmentację.

Oritashi

Spawacz podwodnych konstrukcji drewnianych
Laptop?
1. Jak grasz to na wyjetej baterii, oczywiscie z podpietym zasilaniem.
2. Zrob skan antywirusem
3. Defragmentacja i optymalizacja dyskow
4. Aktualizacja wszystkich sterowników odpowiedzialnych za silniki graficzne

Do góry