E-sport cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Chodzi o rozgrywki w grach komputerowych, które są oglądane na żywo przez tysiące, jeśli nie miliony widzów na całym świecie. Organizowane są już turnieje międzynarodowe, takie jak ESL One w Kolonii, z wysoką pulą nagród dla uczestników. Jednak na e-sporcie mogą zarabiać także i ci, którzy nie są wytrawnymi graczami, ale jedynie widzami. Wystarczy dobrze obstawiać mecze e-sportu. Gdzie to zrobić? Co powinien wiedzieć gracz, który chciałby obstawiać tak popularne rozgrywki jak mecze CS:GO?
Czym jest CS:GO?
Na początek należy wspomnieć, czym właściwie jest CS:GO? Dla laików już podajemy wyjaśnienie – to skrót od nazwy jednej z najbardziej lubianych gier online typu FPS – Counter-Strike: Global Offensive. Wirtualna rywalizacja jest bardzo wciągająca, o czym bez wątpienia świadczy ogromna liczba aktywnych graczy CS:GO na globalnych serwerach. Nie brakuje chętnych do obstawiania meczów pomiędzy profesjonalnymi graczami w Counter...
Kontynuuj czytanie...

Te całe e-sport zakłady bukmacherskie to moim zdaniem dziedzina, która znacząco się rozwinie w najbliższym czasie. Powstaje coraz więcej profesjonalnych lig i nawet profile w szkołach takie robią. Nie wiem dokąd ten świat zmierza :D

Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie zmienia to faktu, że nie warto :P
No chyba, że po tej szkole jesteś mistrzem w tej dziedzinie XD

Nie no, nie oszukujmy się. Nie jestem nawet sobie w stanie wyobrazić po kiego takie kierunki są i kto na nie chodzi. Serio pytam, robię resarch odnośnie szkół oferujących taki profil ale przez natłok pracy nie mogę od tak skakać po kartach. Znajdzie ktoś, chciałbym to zobaczyć :D

No chyba, że po tej szkole jesteś mistrzem w tej dziedzinie XD
Jestem przykładem tego, że nie trzeba w danej dziedzinie kończyć profilu/studiów/szkoły etc. Profile esportowe aktualnie są jedynie ładnie brzmiącymi nazwami które nie wnoszą niczego co mogłoby się przydać w karierze. Jeśli chodzi o esport to przede wszystkim czas, motywacja, talent i wytrzymałość. Reszta to trochę szczęścia. W szkole "headów" sie nie nauczysz strzelać także bardzo mi przykro :P

Jestem przykładem tego, że nie trzeba w danej dziedzinie kończyć profilu/studiów/szkoły etc. Profile esportowe aktualnie są jedynie ładnie brzmiącymi nazwami które nie wnoszą niczego co mogłoby się przydać w karierze. Jeśli chodzi o esport to przede wszystkim czas, motywacja, talent i wytrzymałość. Reszta to trochę szczęścia. W szkole "headów" sie nie nauczysz strzelać także bardzo mi przykro :P
Tutaj bardziej wydawało mi się, że szkoły nastawione są na betowanie w esporcie czy coś. Dobrym tokiem myślenia idę? Jeśli nie, prosiłbym o poprawienie mnie. BTW: Matti, dla mnie w dzisiejszych czasach szkoły nawet nie tyle co uczą, ale przez ich materiały, złe przygotowania przez nauczycieli i mnóstwo natłoku, dzieciaki w dzisiejszych czasach nie są w stanie pojąć tego - takie życie. Prawo jazdy to samo, nawalone 10.000 pytań, a najważniejsze które powinny Cię na egzaminie interesować - nie wystąpią, ponieważ jest ich tak mnóstwo. W ogóle dla mnie betowanie meczy na dzień dzisiejszy już nie istnieje, nie ma sensu wkładać swojego czasu i siana bo prędzej czy później wciągniesz się na maksa i popłyniesz, dlatego jak wygrałem swoje pierwsze 20 pln to zawinąłem interes. ;x

No to muszę Cię wyprowadzić z błędu :D Tam nie uczysz się betowania. Wydaje mi się, że nie do końca byłoby to nawet legalne zważywszy jak bardzo restrykcyjne jest nasze prawo w przypadku hazardu.
W szkołach te zajęcia esportowe to mniej więcej coś takiego jak masz profil informatyczny w technikum. Po prostu dodają Ci tam 2-3 godzinki więcej w tygodniu które nazywają się jakimiś zajęciami esportowymi ;P Może coś się zmieniło w ciągu ostatnich miesięcy ale generalnie to taki bullshit i reklama dla szkół niż faktycznie warsztat i cokolwiek pożytecznego dla potencjalnych graczy, menadżerów czy innych działaczy esportowych.

No to muszę Cię wyprowadzić z błędu :D Tam nie uczysz się betowania. Wydaje mi się, że nie do końca byłoby to nawet legalne zważywszy jak bardzo restrykcyjne jest nasze prawo w przypadku hazardu.
W szkołach te zajęcia esportowe to mniej więcej coś takiego jak masz profil informatyczny w technikum. Po prostu dodają Ci tam 2-3 godzinki więcej w tygodniu które nazywają się jakimiś zajęciami esportowymi ;P Może coś się zmieniło w ciągu ostatnich miesięcy ale generalnie to taki bullshit i reklama dla szkół niż faktycznie warsztat i cokolwiek pożytecznego dla potencjalnych graczy, menadżerów czy innych działaczy esportowych.
No i jakby nie patrzeć teraz to łączy się wszystko do kupy. Ciężko byłoby mi sobie nawet wyobrazić w jaki sposób ma to funkcjonować. Klapa totalna, aż dziw, że szkoły targnęły się na coś takiego. No ale w sumie... ;x

Nie wszystkie, więc to też spoko. Tutaj w Szczecinie gdzie mieszkam chyba nawet też parę się na takie coś pokusiło, teraz znalazłem info.

Do góry