Witaj na GamesBoard.pl!

Zarejestruj się już teraz i uzyskaj dostęp do pełnej zawartości GamesBoard.pl

Ankieta - gry komputerowe, media społecznościowe i trening, a czynniki psychologiczne

Julo91

Startujący
#1
Cześć,

Bardzo proszę Was o pomoc - chodzi o wypełnienie anonimowej ankiety skonstruowanej przez lekarzy oraz naukowców pracujących na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Interesują nas czynniki psychologiczne które odnoszą się do gier komputerowych, aktywności fizycznej oraz indywidualnego stylu życia. Odpowiedzi pozwolą nam lepiej zrozumieć w jaki sposób ludzie trenują, grają, jakie są ich motywacje, jaką rolę odgrywają media społecznościowe.
Rozwiązanie ankiety zajmuje około 25 minut. Otrzymane wyniki przyczynią się do skonstruowania CAŁOŚCIOWYCH MODELI ZDROWIA, które uwzględniają nie tylko zmienne biologiczne (nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu) ale także aspekty związane z ludzką psychiką, samopoczuciem, stresem oraz społeczeństwem i kulturą które nas otaczają.

Bardzo dziękuję Wam za poświęcony czas.
link do ankiety: https://docs.google....orm?usp=sf_link

Wszelkie pytania oraz uwagi możesz kierować na adres mailowy [email protected]
 

Julo91

Startujący
#2
Dzięki za wypełnione do tej pory kwestionariusze. Potrzebujemy jeszcze ok 50 ankiet, dlatego bardzo proszę o dalszą pomoc jeśli tylko ktoś dysponuje wolnym czasem :)
 

Julo91

Startujący
#3
Dzięki Wam mamy już 61 wypełnionych ankiet! Naszym celem jest zebraniem 100 kwestionariuszy, dlatego wciąż proszę o pomoc! Każda wypełniona ankieta jest dla nas bardzo cenna :)
 

Julo91

Startujący
#5
Bardzo wstępne wyniki dają nadzieję na ciekawe obserwacje dotyczące między innymi kobiet i treningu! Model kobiety i mężczyzny jeśli chodzi o sylwetkę i trening zmienia się dynamicznie na przestrzeni ostatnich lat dlatego aktualne badania naukowe są bardzo potrzebne. Dziękuję wypełniającym i bardzo proszę o pomoc tych którzy jeszcze nie znaleźli wolnego czasu
W ramach motywacji zamieszczam zdjęcie złotej sztafety 4x400m

 

Julo91

Startujący
#6
Potrzebujemy jeszcze 24 ankiet i zakończymy etap badania pilotażowego. Każda ankieta jest dla nas na wagę złota, dlatego bardzo prosimy o wypełnienie kwestionariusza graczy, użytkowników siłowni i nie tylko :)
 

Julo91

Startujący
#7
Dzięki za wypełnione ankiety, potrzeba jeszcze 14 i robimy wstępną analizę wyników po pierwszym etapie badania! :)
 

Julo91

Startujący
#8
Kilka słów wyjaśnienia dla osób które po spojrzeniu na długość naszej ankiety szybko zamykają okno myśląc sobie "chyba ich pow***o":

1)Dlaczego taka długa?
-W naszej ankiecie poza pytaniami o aktywność fizyczną zamieściliśmy szereg ogólnoprzyjętych i występujących w publikacjach naukowych walidowanych kwestionariuszy badających następujące elementy ludzkiej psychiki:
-zależność od ćwiczeń, dysmorfofobię mięśniową, ortoreksję, zależność od dopingu, zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, poziom agresji, zależność od mediów społecznościowych, uzależnienie od gier komputerowych.

2)Dlaczego pytacie kilka razy o to samo?
-Konstrukcja w.w kwestionariuszy zakłada kilkakrotne badanie bardzo zbliżonych zmiennych. Po skróceniu ankiety, utraciłyby niestety potwierdzoną wcześniej wiarygodność naukową.

3) Po co ta ankieta?
Jak dotąd nie przeprowadzono badania łączącego poziom zależności od gier komputerowych ,treningu i diety od zaburzeń osobowości i zaburzeń nastroju. Chcemy poznać wpływ stosowania dopingu na nastrój i poziom agresji oraz odnieść uzyskane wyniki do czasów współczesnych w których często integralną częścią życia są media społecznościowe.


Po wyjaśnieniu powyższych kwestii pozostaje mi tylko ponownie poprosić w imieniu naszego zespołu o wzięcie udziału w ankiecie tych którzy jeszcze tego nie zrobili.
Zajmie Wam to około 25 min- taki krótki trening kardio dla mózgu :)
 

Julo91

Startujący
#9
Zebraliśmy już 93 ankiety, wielkie dzięki:) Jeśli grasz w gry komputerowe, jesteś aktywny fizycznie, trenujesz profesjonalnie lub amatorsko, niezależnie od Twojego stażu gracza lub stażu treningowego zapraszamy do wypełnienia ankiety.
Jeśli dodatkowo masz w rodzinie lub wśród znajomych graczy lub osoby intensywnie trenujące i/lub stosujące doping farmakologiczny będziemy wdzięczni o zaproszenie tej osoby do udziału w ankiecie. Link do ankiety poniżej:
docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSde25z-...viewform?usp=sf_link
 
#10
Zaczynamy niebawem analizę wyników, dlatego zwracamy się z wielką prośba o znalezienie wolnej chwili do osób które odłożyły wypełnienie ankiety na później! Bardzo cieszymy się z każdej nowej ankiety :)
 
#11
Bardzo gorąco proszę o udział w ankiecie - naszym aktualnym celem jest zebranie 300 odpowiedzi. Jak dotąd nie ukazało się opracowanie analizujące jednocześnie tak wielu zmiennych. Model zarówno jeśli chodzi o gry komputerowe jak i model aktywności fizycznej w społeczeństwie diametralnie się zmienił w porównaniu do ostatnich lat, dlatego brakuje aktualnych badań! Wielkie dzięki za wypełnione ankiety :)
 

Statystyki forum

Wątków
19,533
Wiadomości
156,656
Użytkownicy
8,297
Najnowszy użytkownik
modbo

Premium news

  • NAGA VIRTUAL - artykuł o wirtualnym rynku
  • Reklama

    W tym miejscu wyświetli się reklama.

    Użytkownicy online

    Początek strony