Akracing – premiery w 2017 roku

Matti

Pogromca Ameb
Członek Załogi
Administrator
Po dłuższej przerwie firma Akracing w 2017 roku ponownie zdecydowała się przyjrzeć swojemu asortymentowi oraz dokonać zmian, które są niezbędne, aby jej fotele gamingowe mogły nadążać za trendami rynkowymi. Wyniki tych działań już dzisiaj można podziwiać w polskich sklepach. Wszystkie nowe produkty Akracing wyglądają bardzo zachęcająco. Jednocześnie swoistego rodzaju lifting przeszły także wszystkie starsze modele wymienionej firmy.

Prasa branżowa najwięcej miejsca poświęciła premierze serii Akracing Onyx Deluxe. Głównym powodem jest fakt, że krzesła dla graczy zazwyczaj nie zostają okraszone prawdziwą skórą. Nowy model należy do nielicznych. Czarna skóra wysokiej jakości robi z fotela gamingowego Onyx Deluxe wysublimowany przedmiot. Powinien on w szczególności spodobać się graczom po trzydziestym roku życia. Badania konsumenckie już dawno wskazywały, że w dojrzałych grupach wiekowych wielu konsumentów głośno formułuje oczekiwania dotyczące zastosowania skóry naturalnej w takich fotelach. Onyx Deluxe na pewno ich nie zawiedzie. Skóra wygląda na nim kunsztownie, jest to materiał wysokiej jakości, a poddany został obróbce przez rzetelnych specjalistów, co widać nawet okiem laika. Akracing dorzuciło do tego modelu podłokietniki 3D+ - jeszcze lepsze niż wcześniejszy model trójwymiarowych podłokietników. Jak można się było spodziewać, dyskusje podczas premiery modelu Onyx Deluxe skupiały się niemalże wyłącznie na tych dwóch kluczowych nowościach.

arctica.jpg


Na całkowicie przeciwnym biegunie w stosunku do pierwszego opisywanego modelu leży Akracing Arctica. Dużo mówiło się w ostatnim czasie, że fotele dla graczy wytwarzane w zbyt ciemnych kolorach. Zrozumiałą odpowiedzią firmy Akracing jest fotel, który został zdominowany przez białą skórę. Malowane aluminium pięcioramiennej podstawy również otrzymało biały kolor. Aby jeszcze bardziej uwydatnić zastosowanie tej barwy, pogrubiono oparcie, które teraz sprawia wrażenie masywniejszego elementu. Dzięki temu trikowi fotel Arctica jest przystępniejszy dla graczy o szerokich barkach.

ar.jpg


Overture to ostatnia nowość w kalendarzu premier firmy Akracing na rok 2017. Spora kolekcja foteli gamingowych w średniej klasie cenowej. Nieco bardziej przystępny finansowo produkt, niż oba wyżej wspomniane modele. W ramach kolekcji Akracing Overture zaprezentowano między innymi pierwszy fioletowy fotel, jakim może pochwalić się ten producent. W Overture firma postawiła na wielobarwność, jednak bazą pozostaje czerń. Zaskoczyła także gabarytami, które identycznie jak w modelu Arctica gwarantują ponadnormatywne oparcie. Sprzedaż tego modelu już w pierwszym tygodniu od premiery dosłownie wyczyściła magazyny głównego importera.

Fotele gamingowe będą miały dobry rok. Konkurenci zapewne nie pozostaną dłużni i już niebawem odpowiedzą na rynkowe nowości firmy Akracing. Jednak w tym momencie to Onyx Deluxe i Arctica są najbardziej zachęcającymi premierami, które w handlu detalicznym można już nabyć jako gotowe produkty. Jesteśmy święcie przekonani, że to nie koniec nowości w asortymencie Akracing. Przed jesiennym szczytem sprzedażowym zapewne firma postara się nas jeszcze solidnie zaskoczyć. Będą to jednak raczej rozszerzenia już sprzedawanych kolekcji, a nie zupełnie nowe produkty, jak te przedstawione w niniejszym artykule.

Nowe modele foteli gamingowych zawsze znajdziecie na Gamera.pl
 
M

mariobros

Bardzo ciekawa stylistyka, ciekawe co przygotują na 2018, jak na razie to z roku na rok coraz lepiej. Na pewno wygodnie musi się grać w takim krześle.
 
Do góry