Redragon M991-RGB Enlightment - myszka dla graczy i nie tylko

Redragon M991-RGB Enlightment - myszka dla graczy i nie tylko
Spis treści:

Nie tylko w świecie profesjonalnego gamingu precyzja, komfort i jakość wykonania są kluczowymi aspektami determinującymi zadowolenie z rozgrywki. Dlatego w niniejszej recenzji przyjrzymy się bliżej myszce Redragon M910RGB Enlightment.

Jeśli mówimy o precyzji to warto zaznaczyć, że Enlightment oferuje świetne parametry. Otrzymujemy sprzęt z rozdzielczością 19000 dpi, odczytem 10,16 m/s, sensorem optycznym i dziewięcioma przyciskami. Na papierze jest to urządzenie do sprostania nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom. Do tego dostajemy dziewięć programowalnych przycisków, które możemy dostosować do własnych preferencji dzięki oferowanym przez producenta sterownikom.

Myszka ta wyposażona jest w możliwość przełączania się w tryb bezprzewodowy dzieki adapterowi 2,4GHz, co stanowi niezaprzeczalną zaletę. Bateria wytrzymuje długie godziny intensywnej rozgrywki, nawet przy najbardziej wymagających tytułach. Niezależnie od tego czy niszczysz hordy wampirów w drugim sezonie Diablo IV czy toczysz zacięte pojedynki w Counter Strike 2, myszka ta sprosta każdemu wyzwaniu.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowy przycisk "firekey" umiejscowiony tuż obok lewego przycisku myszki, co stanowi udogodnienie dla fanów taktycznego użycia noża w grach typu Call of Duty. Oczywiście możecie do tego przycisku zaprogramować zupełnie inną funkcjonalność.

Sterowniki umożliwiają zaprogramowanie aż pięciu profili czułości myszki. Domyślnie są oznaczone kolorami czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym i pomarańczowym. Każdy z nich można też wyłączyć. Przełączanie między profilami jest wygodne i nie zdarzyło mi się przez przypadek włączyć niechcianej czułości myszki. Dla osób które obawiają się przypadkowych zmian profili pozostaje wspomniana wcześniej opcja ich wyłączenia.

Wygoda i design

Jeśli chodzi o wygodę i design, M910 zachwyca! Model jest ergonomiczny, idealnie dopasowany do dłoni praworęcznych graczy, co zapewnia maksymalny komfort podczas użytkowania. Czarny kolor oraz subtelne rozmieszczenie podświetlenia nadają myszce estetyczny wygląd, który doskonale komponuje się z innymi elementami stanowiska gracza.

Podświetlane logo producenta, przycisk scroll i boczne paski prezentują się znakomicie, a możliwość przejścia w tryb eco (wyłączający podświetlenia, z wyjątkiem podświetlanego scrolla) podczas bezprzewodowej rozgrywki to praktyczne rozwiązanie, które pozwala oszczędzać baterie.

Mamy do dyspozycji trzy efekty poświetlenia:

"Steady" - stałe podświetlenie

"Respiration" - pulsowanie lub oddychanie

"Streaming" - przejścia między wieloma kolorami

Ze wszystkich wyżej wymienionych moim ulubionym stał się tryb Streaming. Jego efekt jest po prostu świetny.

Waga myszki wynosi niecałe 230g, wymiary 128.3 × 74.5 × 42 mm. Raczej nie zalicza jej do najlżejszych gryzoni.

Gdy myszka powoli zacznie się rozładowywać z pomocą przychodzi 180 cm kabel który bez problemu możemy podłączyć do urządzenia. Przejście z trybu bezprzewodowego może być nieco irytujące za sprawą z moim odczuciu zbyt sztywnego kabla. Nie będzie to jednak problem w dłuższym terminie gdyż oprawa kabla powinna się nieco wyrobić wraz z jego eksploatacją.

Jakość wykonania

Jeśli chodzi o jakość wykonania, myszka ta jest solidna i trwała. Idealnie sprawdza się dla graczy preferujących palm grip, zapewniając stabilność i komfort podczas długotrwałych rozgrywek. Deklarowana żywotność wynosząca 20 milionów kliknięć to gwarancja długotrwałego użytkowania nawet dla najbardziej wymagających graczy. Podczas grania nic nie trzeszczy, brzęczy i przed wszystkim nie odpada. Jest to produkt o świetnych parametrach i atrakcyjnym wyglądzie.

Cena

Myszkę możemy zakupić (w momencie pisania recenzji) za 199 zł w sklepie mediaexpert.pl. Podsumowując, myszka Redragon M991-RGB Enlightment to urządzenie oferujące wytrzymałą baterię, efektowne podświetlenie RGB, ergonomiczny kształt i solidność wykonania, co zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania. Liczba programowalnych przycisków oraz ich odpowiednie rozmieszczenie wpływa na wszechstronność tego produktu.

Ocena końcowa

4.75

Zalety

 • wytrzymała bateria
 • podświetlenie rgb
 • kształt i jakość wykonania
 • wygoda użytkowania
 • liczba programowalnych przycisków i ich rozstawienie
 • Wady

 • brak szybkiego scrolla
 • slot na odbiornik usb mógłby być slotem na dodatkowe ciężarki

 • Sprzęt do testów dostarczył:

  Sprawdź stronę
  Matti

  Fan gier komputerowych od lat 90'. Stary dziad Internetu.