Odkrywaj nowe galaktyki, konstruuj wielkie urządzenia i odkrywaj ciała niebieskie
w kontynuacji cenionego symulatora kosmicznego

Nowy Jork, stan Nowy Jork – 20 sierpnia 2019 r. – Firmy Private Division i Star Theory Games ogłosiły dziś, że Kerbal Space Program 2, kontynuacja uwielbianego, oryginalnego symulatora kosmicznego, pojawi się w sprzedaży wiosną 2020 roku, na PC w sklepie Steam, a wkrótce potem na PlayStation 4 i rodzinie urządzeń Xbox One, w tym na Xbox One X.

Kerbal Space Program 2 zaoferuje graczom liczne sposoby na kontynuację kosmicznych przygód dzięki bogactwu nowych planet do odkrycia, nowym technologiom przemierzania kosmosu oraz możliwości zakładania nowych kolonii – wszystko w oparciu o twardą naukę. Gracze będą mogli po raz pierwszy w historii budować bez ograniczeń związanych z grawitację, dzięki czemu możliwe będzie wznoszenie większych konstrukcji i bardziej skomplikowanych obiektów, w tym statków międzygwiezdnych. Dodatkowo, gracze będą mogli dzielić się wrażeniami w trybie wieloosobowym, który pojawi się w serii po raz pierwszy w historii.

Kerbal Space Program 2 wprowadzi też szereg nowych ulepszeń, w tym zaktualizowane planety i części, dodatkową wsparcie dla modowania i ulepszony samouczek, aby pomóc nowym graczom wznieść się ponad ziemię. Z jednej strony, zmiany te pozwolą początkującym wkroczyć do świata prawdziwych przedsięwzięć rakietowych, z drugiej strony zaś, weterani mogą spodziewać się tego samego poziomu trudności, co wcześniej.

„W KSP zawsze chodziło o przekraczanie barier innowacji i kreatywności, a w Kerbal Space Program 2 idziemy jeszcze dalej” stwierdził Nate Simpson, dyrektor kreatywny w Star Theory. „Wprowadzamy kilka nowych sposobów, na które gracze mogą rzucać wyzwania samym sobie, w tym nowe łamigłówki z fizyki, nowe planetarne destynacje do zdobycia i nowe sposoby rozwijania własnego programu badania kosmosu. To wciąż gra o eksploracji, wyobraźni i rozumieniu techniki rakietowej. Po drodze nie obędzie się bez licznych szalonych katastrof”.

„Razem ze Star Theory udało nam się stworzyć nowe fundamenty rozgrywki, które są wykładniczo większe, dzięki czemu możemy odkrywać znacznie więcej niż tylko układ gwiezdny, znany z oryginalnej gry. To ekscytujący czas, ponieważ rozszerzamy serię Kerbal, zachowując przy tym ducha oryginalnego KSP, dzięki któremu seria ta jest tak wyjątkowa” powiedział Michael Cook, Executive Producer w Private Division. „Kerbal Space Program 2 rozbudza pasję całego nowego pokolenia kosmicznych odkrywców, przyszłych astronautów i astronomów. To dlatego tak kochamy to, co robimy”.

Kerbal Space Program 2 pojawi się w cenie 59,99$, cyfrowo na PC w Steam, wiosną 2020 roku, a później na PlayStation®4 i rodzinie urządzeń Xbox One, w tym Xbox One X. Kerbal Space Program 2 nie posiada na razie kategorii wiekowej ESRB. Więcej informacji o Kerbal Space Program 2 uzyskać można subskrybując nasz kanał YouTube, obserwując nas na Twitterze, zostając fanem na Facebooku i odwiedzając stronę www.KerbalSpaceProgram.com.