Aktualnie trwa turniej EU Masters, czyli finały lig regionalnych League of Legends, w którym Polskę reprezentuje AGO Rouge, które niestety uległo LDLC w półfinałowym pojedynku oraz K1ck Neosurf, które dalej jest w walce o najwyższą stawkę.

Fenomen K1ck z pewnością wynika z tego, że druga najlepsza polska drużyna przeszła wszystkie szczeble eliminacji i doszła do samego finału, w którym dzisiaj o godzinie 18:00 podejmą francuskie LDLC, a najbardziej wyróżniającą się postacią w drużynie jest główny bohater całego zamieszania - Łukasz 'Puki Style' Zygmunciak.

Łukasz jest profesjonalnym gracze Ligi od prawie 10 lat i cały czas zdobywa najwyższe trofea na polskiej scenie, a teraz ma szansę odnieść sukces również w międzynarodowych rozgrywkach.

Polscy fani w ramach wsparcia dla drużyny, jak i samego zawodnika rozpoczęli akcję #POLSKAGUROM, w ramach której ustawiają na profil lub publikują zdjęcie owego zawodnika w mediach społecznościowych. Wydarzenie bardzo szybko ogarnęło polską społeczność e-sportową i zaczyna przejmować również inne kraje, a o jego skali może świadczyć wsparcie największych zagranicznych organizacji.

My również zachęcamy i zapraszamy do wspierania Polaków, w tym samego Pukiego zarówno w mediach społecznościowych, jak i podczas finału, który rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na Twitchu, YouTubie, a nawet w telewizji.