Przy okazji tegorocznej edycji Poznań Game Arena zyskała nowe barwy. Fioletowo-niebieski gradient będzie od teraz towarzyszył wszystkim materiałom związanym z poznańskimi targami. To jednak nie jedyna zmiana w komunikacji wizualnej wydarzenia. W miniony weekend zadebiutowała nowa odsłona strony WWW, którą w dalszym ciągu można znaleźć pod dobrze znanym adresem: www.gamearena.pl.

Nowa strona to przede wszystkim świeższy, nowocześniejszy design, który ma zapewnić lepsze doświadczenie podczas użytkowania. Poszczególne działy zostały wyróżnione w czytelniejszy sposób, dzięki czemu znalezienie niezbędnych informacji jest szybsze i łatwiejsze. Boczne, pionowe menu zostało zastąpione przez poziome, umieszczone w szczycie strony. Ponadto główna strona została wypełniona m. in. przez aktualności, galerie, czy listę najważniejszych atrakcji, które czekają na uczestników PGA.

Pierwsze dni po uruchomieniu nowego szablonu z pewnością przyniosą drobne korekty, lecz nie będą to rewolucyjne zmiany, a raczej kosmetyczne poprawki.

Crystal Canvas – gry komputerowe oczami artystów

Gry komputerowe także mogą być dziełem sztuki – z takiego założenia wychodzą organizatorzy konkursu Crystal Canvas i z pewnością nie są w tym twierdzeniu osamotnieni. Wydarzenie, którego partnerem jest PGA adresowane jest do wszystkich twórców grafiki cyfrowej, niekoniecznie bezpośrednio związanych z grami komputerowymi.

Tematem prac tegorocznej edycji są „Bohaterki”. Jak zaznaczają jednak organizatorzy, zagadnienie to ma być wyłącznie inspiracją. Artyści mogą w nieskrępowany sposób przedstawić swoją własną interpretację konkursowego tematu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 września. Wszystkie informacje związane z konkursem znajdują się na stronie WWW wydarzenia: http://crystalcanvas.pl/

Wernisaż prac konkursowych odbędzie się w piątek 18 października, podczas Game Industry Conference. Tego samego dnia na scenie Poznań Game Arena zostaną także wręczone nagrody dla najlepszych autorów. Wystawa cyfrowych dzieł sztuki będzie dostępna dla uczestników PGA od piątku do niedzieli.