Oficjalna zapowiedź Total War: Warhammer III Thrones of Decay!

Oficjalna zapowiedź Total War: Warhammer III Thrones of Decay!
Spis treści:

W Londynie 9 kwietnia 2024, SEGA® Europe Limited i The Creative Assembly Limited zapowiedziały oficjalnie nowe DLC. Premiera jest planowana na wiosnę tego roku, udostępnili również zwiastun:


Wraz z oficjalną zapowiedzią, dostaliśmy dokładne informacje o przywódcach frakcji, ich cechach, stylach walki i nowych jednostkach!

ELSPETH VON DRAKEN, MISTRZYNI DOSIADAJĄCA SMOKA (IMPERIUM)

Mroczna Pani z Nuln, Elspeth von Draken, należy do grona najpotężniejszych Ametystowych Czarodziejów swojej epoki. Ponoć wchłonęła tyle magicznej mocy, że trwa nieustannie zawieszona na granicy życia i śmierci.

Cechy kampanii

  • Imperialna Szkoła Artyleryjska: Będąc arsenałem Imperium, Wissenland i Nuln oferują specjalne ulepszenia jednostek oraz potężne umiejętności w zamian za schematy otrzymywane za obrażenia zadawane przez te jednostki na polu bitwy.
  • Ogrody Morra: Jako czujna strażniczka Imperium Elspeth może rozmieszczać te święte miejsca w obrębie widocznych przyjaznych lub neutralnych osad Imperium, co umożliwia jej natychmiastową podróż do nich za opłatą po upływie czasu odnowienia. 

Styl walki

Dosiadając swego potężnego Karminowego Smoka, Elspeth jest wcieleniem śmierci w każdym znaczeniu tego słowa. Korzystając z wrodzonych umiejętności magicznych z Domeny Śmierci, manipuluje ona polem bitwy na odległość, po czym szarżuje między szeregi wroga na grzbiecie smoka z dwuręczną Bladą Kosą w rękach

Nowe jednostki

Szeregi Imperium zostały zasilone szerokim arsenałem broni i wojowników, takich jak Okręt Lądowy z Marienburga, Czołg Parowy z Piekielnikiem, Strzelcy Pancerni z Nuln, Karabinierzy z Hochlandu, Rycerze Czarnej Róży, Mistrz Inżynier (lord), Inżynier (bohater) i nieposkromiony Theodore Bruckner (legendarny bohater).

TAMURKHAN WŁADCA CZERWI (NURGLE)

Tamurkhan, inteligentna larwa trawiąca przegniłe truchło potężnego ogrzego tyrana, należy do największych czempionów Nurgle'a w dziejach. Ma on wyłącznie jeden cel: szerzyć pomór i plagę w imię Pana Zarazy.

Cechy kampanii:

  • Wodzowie Tamurkhana: Tamurkhan musi zebrać niepowstrzymany zastęp wojenny, który przyniesie światu zagładę. W tym celu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż, by zwerbować potężnych watażków z plemion Chaosu i Norskan, którzy zwiększą potęgę jego frakcji – a następnie nimi zawładnąć.

Styl walki:

Tamurkhan, górując nad polem bitwy na grzbiecie swego potężnego Ropuszego Smoka z olbrzymim podwójnym toporem w dłoni, jawi się jako istny czołg, śmiertelnie niebezpieczny na polu bitwy. Jego umiejętność Uczty Władcy Czerwi aktywuje się po śmierci, zadając wrogom obrażenia odbierające życie, by nieco dłużej utrzymać go w sercu walki.

Nowe jednostki:

  • Rozdęte szeregi Nurgle'a nabrzmiewają mocą dzięki nowym jednostkom, takim jak Kayzk Skalany (legendarny bohater), Lord Chaosu Nurgle’a (lord), Czarownik Chaosu Nurgle'a (bohater), Ogry Zarazy, Rycerze Rozkładu, Ropusze Smoki, Pestigory oraz Trolle Żółciowe.

MALAKAI MAKAISSON, ZABÓJCA INŻYNIER (KRASNOLUDY)

Szczycący się niepokorną mieszanką bystrości i krzepy Malakai Makaisson był niegdyś członkiem legendarnej Gildii Inżynierów, nim katastrofa sprawiła, że został z niej usunięty. Okryty wieczną hańbą złożył Przysięgę Zabójcy, by odkupić swoje winy poprzez godną, krwawą śmierć. 

Cechy kampanii:

  • Duch Grungniego: Armie Malakaia Makaissona maszerują w cieniu latającej machiny znanej jako Duch Grungniego. Jest to legendarny statek powietrzny, który Zabójca Inżynier może ulepszać w drodze, aby zwiększać swoją sprawność bojową, a nawet przyzywać do udziału w bitwach.
  • Przygody Malakaia: Szukając chwalebnej śmierci, ostatecznego celu wszystkich zabójców, Malakai Makaisson wykorzystuje ryzykowne eskapady, by testować i ulepszać swe najnowsze inżynieryjne wynalazki – jego poligonem doświadczalnym są możliwie jak najniebezpieczniejsze bitwy, jakie może ściągnąć sobie na głowę!

Styl walki:

  • Malakai przede wszystkim służy krasnoludom jako wsparcie dystansowe, rzucając we wrogów ładunkami spopielającej bomby kasetowej, rozwalając ich na kawałki przy użyciu swojej strzelby, a gdy zbliżą się zanadto, dając im w gębę olbrzymim kluczem.

Nowe jednostki:

  • Doskonałość inżynieryjna łączy się z brodatym męstwem, a szeregi krasnoludów zasilają Garagrim Żelazna Pięść (legendarny bohater), Zabójca Demonów (lord), Zabójca Smoków (bohater), Poszukiwacze Zagłady, Siekacze Goblinów, Sterowce, Gromowładni Zgarniacze Uraz i Piraci Zabójcy.
Mikasa

Fan każdego gatunku po trochu, ale z specjalnym miejscem na stare RPG-i i strategie.