Infestation '88 zmienia nazwę na Infestation: Origins z powodu oskarżeń o nazistowskie skojarzenia

Infestation '88 zmienia nazwę na Infestation: Origins z powodu oskarżeń o nazistowskie skojarzenia
Spis treści:

Ostatnio pojawiły się kontrowersje dotyczące nazwy gry-horroru o popularnej postaci z kreskówek - Myszce Miki. Twierdzi się, że tytuł Infestation '88 nawiązuje do nazizmu.

Jednak twórcy wyjaśniają, że liczba 88 ma reprezentować historyczny kontekst gry, odnosząc się do konkretnego roku z ubiegłego wieku. Oskarżenia są nieuzasadnione, a twórcy zapewniają, że nie ma żadnego związku z nazistowską symboliką.

W celu uniknięcia potencjalnych komplikacji, Nightmare Forge postanowiło zmienić nazwę gry na "Infestation: Origins".

"Niestety, w chwili ogłoszenia nie mieliśmy świadomości innych znaczeń liczby '88'. Dzięki opinii społeczności dowiedzieliśmy się o tym i dlatego dokonaliśmy tej zmiany nazwy tak szybko."

Niestety, to nie pierwsze oskarżenie, które twórcy gry Infestation: Origins musieli stawić czoła. Ostatnio skrytykowano ich za wykorzystanie sztucznie generowanego głosu. Twórcy ani nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli, co pozostawia wynik tej sytuacji niepewnym.

Na chwilę obecną, premiera gry potwierdzona jest na platformę PC/Steam, nic nie wiadomo o konsolach. Daty premiery, oficjalnie planowana jest na 2024 rok. Niemniej jednak, ze względu na trwające kontrowersje, nie można wykluczyć możliwych dalszych opóźnień.