funko fusion

Inne gry Wymiana gier - temat zbiorczy

G

Gyar

Gość
Mam kilka gier, w które już nie gram, a jednak mają swoją wartość. Posiadam również kilkanaście starszych tytułów na poprzednia generację konsol. Nie chce ich sprzedawać, bo dostanę za nie pewnie jakieś grosze... Ciekawi mnie możliwość wymiany grami z innymi osobami. Nie bezpośrednio, ale przy wykorzystaniu sklepów, które mają taką możliwość. Co o tym sądzicie?

1. Pierwsza kwestia to czy jest to w ogóle opłacalne? Wydaje mi się, że tak bo dostajemy punkty, za które możemy wybrać grę więc mamy dowolność i możemy zrobić to nie od razu, ale po jakimś czasie i to sumując punkty z różnych gier.

2. Druga ważna rzecz to czas w jakim to się odbywa. Korzystał ktoś z was już z takiej możliwości? Jeżeli tak to napiszcie ile czasu minęło od wypełnienia formularza, do momentu aż konto zostało zasilone przez punkty. Napiszcie również w jaki sposób wysłaliście grę tzn. kurierem, pocztą itd.

3. Ostatnia kwestia to sklepy, które mają takie możliwości. Z pamięci jestem w stanie wymienić wyłącznie http://arenagry.pl/. Mało jest opinii w sieci na temat tych usług więc ciężko coś powiedzieć. Jeżeli macie jakieś doświadczenia to piszcie.
 
Jak chcesz wymienić, pójdź na giełdę. (istnieją jeszcze takie?)
Wymiana internetowa według mnie to tylko strata pieniędzy i czasu. Dużo gier przypisywanych jest już do kont na zawsze, a wysyłanie fizycznych kopi nie warte jest zachodu.
 
No tak, ale istnieje wiele gier, które mimo wszystko nie są przypisywane na stałe do kont, a ich ewentualna wymiana wydaje się mieć sens. Skoro i tak nie gram w daną grę to spokojnie mógłbym wymienić ją na jakąś inną. Zdaję sobie sprawę, że twórcy mogą sobie nie życzyć wykonywania tego typu czynności, ale gry do najtańszych nie należą, a wymiana gier to fajny ratunek. ;)
 
Bardziej polecam po prostu grę sprzedać albo wymienić na giełdzie - gdzieś gdzie masz fizyczny kontakt z drugą osobą.
Co do wymiany poprzez internet to osobiście odradzam, gdyż nigdy nie korzystałem z takich usług ani nie znam osoby, która by korzystała.
Rób jak chcesz, wylicz sobie koszty żebyś przez przypadek nie wyszedł na minus.
 
Hej

Korzystałem raz z tego serwisu i muszę powiedzieć, że wszystko było jak najbardziej OK! Wszystko działa na zasadzie wymiany maili i otrzymuje się ofertę, którą możemy zaakceptować lub odrzucić. Na koniec wysyłamy grę na wskazany w mailu adres - cała operacja trwała u mnie 3 dni - dostałem pkt na serwisie i wykorzystałem je do zakupu innej gry, także szczerze polecam - a wycena sama w sobie była na prawdę też spoko nie naciągana, a w każdej chwili można złożyć na profilu prośbę o zamiane pkt na złotówki - nie próbowałem, ale widocznie tak to działą, że dostaje się po prostu przelew na konto i usuwają pkt z serwisu

Co do wymiany itp, to jest MNÓSTWO gier zwłaszcza na konsole, które nie wymagają tworzenia kont i używania kluczy - właściwie 95% chyba.. A wymiana i sprzedaż na giełdach też można, ale tam właśnie często spotykałem się z wyceną tak śmiesznie niską, że szkoda było te gry oddawać ; )
 
@Gyar No i masz odpowiedź. ^

Tak, z konsolami łatwiej jest o wymianę niż z grami na PC. + No giełdy taki minus, że trzeba się czasem targować. ;)
 
Super, dzięki wielkie za odpowiedź. Taka wymiana wydaje mi się po prostu bardzo sensowna i rozsądna, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę koszty choćby gier na PS4 czy może nawet PS3 i inne konsole. Do najtańszych to one raczej nie należą. Z pecetem jeszcze nie ma takiego problemu, ponieważ dzięki tym wszystkim platformom do zakupu gier, można czasem dostać ciekawe gierki w całkiem niskich cenach, ale niestety w wersji cyfrowej. Co do giełd, to chyba nie są one teraz tak popularne jak to miało miejsce dawniej. Pamiętam je jeszcze z czasów, gdy na czasie był PS1 i PS2, to były lata pełne klimatu :).

Póki co będę musiał rozważyć opcję wymiany gier przez strony pośredniczące, bo wydaje się to całkiem bezpieczne. :)
 
Back
Do góry