funko fusion

RPG Wiedźmin 2 - pierwsze wrażenia

  • Thread starter Thread starter Nietzsche
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
N

Nietzsche

Gość
Niedawno dostałem swój egzemplarz Wiedźmina 2 i od tamtego momentu moje życie się odmieniło. Pierwsze co trzeba powiedzieć o tej grze, to to, że jest niesamowicie wciągająca. Po pierwszym uruchomieniu siedziałem ponad 6 godzin, zanim przerwałem (chodzenie do ubikacji też było problemem). Fabuła na początku wydaje się w zasadzie średnia, ale to, jak się powoli rozwija ma wielki wpływ na nasze upodobanie. Tak więc druga część przygód Geralta jest wciągająca, ale co z pozostałymi aspektami gry? Myślę, że teraz powinienem napisać coś o grafice, która jest... P R Z E P I Ę K N A! Jakość postaci, widoki, tekstury. Nasi rodacy stworzyli niesamowity silnik, jakiego nikt jeszcze nie widział. Nie wiem jak to wygląda na najwyższych ustawieniach, bo nie miałem okazji ze względu na sprzęt, ale udało mi się doprowadzić do normy na ustawieniach high. I nawet wtedy prezentuje się niesamowicie. Co dalej? Rozgrywka. A ta moim zdaniem jest o wiele lepsza niż w poprzedniej części gry. System walki zmienił się na dobre, tym razem dostaliśmy nieco hack'n'slashu, co jest wg mnie dobrym rozwiązaniem. Przytrzymywanie przycisku w jedynce było ciekawym pomysłem, ale trochę nudziło.

To by było na tyle. Ogólnie grę oceniam na 10/10, bo jest to dla mnie nowe doświadczenie. Niebawem postaram się napisać recenzję, którą wrzucę na GB.
A teraz idę coś zjeść i grać dalej. Pozdrawiam. :D
 
niestety nie miałam okazji grać i raczej nie będę miała :/
ale jedyne co mogę powiedzieć to za kampanię reklamową też daje 10/10. Kilka kartek poświęconych na reklamę w kilku gazetach które wpadły mi dzisiaj w ręce... coś niesamowitego...
 
TA gra dosłownie wyżarła mnie na kilka dni z tego świata. Teraz miałem takie 2 dni, że praktycznie nie robiłem nic innego. Gra niesamowicie wciąga. Świetnie zrobiona. Piękna grafika, ale co najważniejsze Fabuła. Naprawdę czuć tam ten Wiedźmiński klimat. CUUUUDO !! Warto było poświęcić te 150 zeta na kolekcjonerkę ;]
 
Hageshisa napisał:
TA gra dosłownie wyżarła mnie na kilka dni z tego świata. Teraz miałem takie 2 dni, że praktycznie nie robiłem nic innego. Gra niesamowicie wciąga. Świetnie zrobiona. Piękna grafika, ale co najważniejsze Fabuła. Naprawdę czuć tam ten Wiedźmiński klimat. CUUUUDO !! Warto było poświęcić te 150 zeta na kolekcjonerkę ;]
Ta grafika to raczej za piękna nie jest ... mam dobre porównanie z Crysisem 2(PC) czy Killzone 2(PS3). Fakt fabuła dobra, możliwości rozwijania postaci, ekwipunku itd ... ale po jakiego grzyba non stop filmiki? Od klikania PPM (służy do omijania filmików) boli palec.
 
Przesadzaszzzzzz....... Grafika jest DOBRA. Crysis 2 ma lepszą, ale to właśnie crysis i zawsze miał najlepszą grafę, więc porównanie kiepskie. Aczkolwiek gra jest dobra :P
 
A jako nieliczny procent graczy nie zwracających uwagi na grafikę powiem coś o fabule. Dla mnie fabuła 4/5, mogli się bardziej postarać. Zakończenie jak dla mnie kiepskie, nawet outro nie chciało im się zrobić (nie licząc tego jak Geralt stoi nad wzgórzu bo takie outro można zrobić do gier z niskim budżetem. Większość pomysłów dobra: np zapobieganie grindowaniu, menu znaków i ubrojenia. Gra niestety nie jest taka jak bym chciał, same walki z Bossami pozostawiają wiele do życzenia. Po 5 nieudanych próbach znajdujemy sposób po którym boss pada po paru hitach, co powoduję niesmak. Moja opinia 9/10 tylko dlatego, że lubię dzieła Sapkowskiego.
 
Losdamiano napisał:
A jako nieliczny procent graczy nie zwracających uwagi na grafikę powiem coś o fabule. Dla mnie fabuła 4/5, mogli się bardziej postarać. Zakończenie jak dla mnie kiepskie, nawet outro nie chciało im się zrobić (nie licząc tego jak Geralt stoi nad wzgórzu bo takie outro można zrobić do gier z niskim budżetem. Większość pomysłów dobra: np zapobieganie grindowaniu, menu znaków i ubrojenia. Gra niestety nie jest taka jak bym chciał, same walki z Bossami pozostawiają wiele do życzenia. Po 5 nieudanych próbach znajdujemy sposób po którym boss pada po paru hitach, co powoduję niesmak. Moja opinia 9/10 tylko dlatego, że lubię dzieła Sapkowskiego.

Zgadzam się z opinią co do fabuły. Jedynka też nie była jakimś fabularnym arcydziełem. Sapkowski sam powiedział, że nie jest to oficjalna kontynuacja jego książki. Opinia za ,,dzieło Sapkowskiego" to jak dla mnie drobna przesada. Z tego ,,dzieła" mamy tylko szkielet i to dość ogołocony. To co przedstawia gra, owszem klimaty Wiedźmina, ale z tego opakowania została wylana dusza autora książki. Gra jest bardzo dobra, jednak powiedzmy sobie szczerze, autor ma mniejszy wpływ na to co będzie się działo w grze, niż to co sam może sobie w książce napisać. Team pracujący nad grą stara się jak może, w końcu to sztandarowa, polska i przede wszystkim polska produkcja. W sumie oparta na marce jaką są książki A.S.
Gdyby to nie był Geralt, to pewnie do dzisiaj nie byłoby większego zainteresowania grą.
Tęsknię za starszymi cRPG, gdzie poziom rozgrywki jest szukaniem rozwiązań, ale połączonych z umiejętnościami postaci.
 
Back
Do góry