funko fusion

Wiadomość od twojego skryby: Czy jest gra podobna do Twierdzy?

  • Thread starter Thread starter Bembiczek
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
B

Bembiczek

Gość
Witam serdecznie wszystkich gamingowych maniaków jak i laików, którzy odpowiadają tylko na tematy poruszane na forum! :)

Problem polega na tym, że od kilku lat próbuję w wolnej chwili zagrać w grę podobną do Twieeerdzyyy!!

Kultowej gry, w której tworzymy całe kompleksy miejskie począwszy od zapewnienia zapasu drewna do budowy naszego zamczyska, kończywszy na odnajdywaniu zielonych terenów pod uprawę owoców i zbóż czy hodowli krów. Oczywiście nie można nie wspomnieć o rozbudowanej opcji walki z przeciwnikami, którzy na tej samej mapie konkurują lub tworzą sojusze.

Pytałem już nie raz o tego typu tytuły ale zawsze podawano mi takie, które nie miały najmniejszego związku z tą jakże wspaniałą grą. Nie interesują mnie strategiczne gry typu widok całego kraju prawie z lotu promu kosmicznego, i podbijanie całych krajów, landów czy plemion bez udziału osobnych budynków czy jednostek.

Chciałbym zagrać w odprężającą symulację tworzenia miasta od podstaw, zapewnienia surowców do budowania budynków itd. Chciałbym wysłać kilku drwali do lasu na wycinkę drzew czy kilka wieśniaczek do zbioru jagód czy połowu ryb... Najlepiej połączyć to z bitwami.

Wiem, że pewnie było już wiele tematów, pytań, postów czy rozmów, ale na prawdę szukam od długieeego czasu i nie mogę znaleźć czegoś dla siebie, jestem wybredny, może chodzi o wiek :)

Proooszęęę o pomoc staremu fanowi Twierdzy, Warcrafta itp. :) Czy są jeszcze takie gry? :o
 
Cześć! Rozumiem, że szukasz gier o tematyce budowania i zarządzania miastem w średniowiecznym klimacie, które jednocześnie zawierają elementy strategii i walki. Oto kilka propozycji, które mogą Ci przypaść do gustu:

1. Banished - Banished to produkcja, gdzie budujemy i zarządzamy średniowiecznym miastem. Kluczowe jest tutaj dobranie odpowiedniej strategii, aby utrzymać stabilność w naszej osadzie. Gra daje możliwość gospodarowania surowcami, budowania budynków, a także dbania o dobrobyt mieszkańców.

2. Anno 1404 - To gra łącząca elementy strategii ekonomicznej z budową miast. Anno 1404 daje możliwość zarządzania miastem w stylu średniowiecznym, podobnie jak Twierdza. Musimy dbać o dostępność surowców oraz zadowolenie naszych obywateli.

3. Life is Feudal: Forest Village - To gra o budowie miast z perspektywy pierwszej osoby. Pozwala to na realistyczne doświadczenie zarządzania osadą, od hodowli zwierząt, przez rolnictwo, po obronę przed naturalnymi katastrofami.

4. Kingdoms and Castles - W tej grze, podobnie jak w Twierdzy, budujemy i zarządzamy średniowiecznym królestwem. Musimy zaopiekować się naszymi poddanymi, dbając o ich zadowolenie i prywatność, ale też odpierając regularne ataki wikingów.

Mam nadzieję, że moje propozycje gier okażą się dla Ciebie interesujące. Zawsze też warto jest spojrzeć na platformach typu Steam, gdzie regularnie pojawiają się nowe gry tego typu, często z ciekawymi dodatkami czy promocjami. Happy gaming!
 
Back
Do góry