funko fusion

WarZ (Infestation) - nawet dobry komputer, a się zacina :(

A

Axee

Gość
itam, kupiłem ucieszony kilka dni temu Infestation, pobrałem na Steamie i chciałem zacząć grać. Na serwer wchodzi mi kilka minut, no ale myślę - trudno. Wchodzę na server po (jak zwykle) czekaniu ok. minuty po załadowaniu gry. Dałem całą grafikę na low i gra idzie mi na 15-25 FPS`ach i zacina się co kilka-kilkanaście sekund. A więc wyłączyłem niepotrzebne programy typu Skype, potem pobrałem i włączyłem Razer Game Booster, a w ostateczności dałem grę w oknie i na rozdzielczość 650x coś tam (lub jakoś tak, przepraszam jak źle piszę.

Pisałem do znajomego, który ma wiele gorszy komputer (intel core i3, grafika 1GB), a gra mu się nie zacina.

Tu daję parametry mojego laptopa: http://scr.hu/8t2/rkgzj http://scr.hu/8t2/jw1tp

Proszę o pomoc, bo chcę pograć, a dziwne że znajomy ma gorszy komputer, a gra mu ładnie idzie.
 
Re: WarZ (Infestation) - nawet dobry komputer, a się zacina

Co to znaczy, że jest bardzo słabo zoptymalizowana?

A Crysisa 2 odpalałem na Ultra wszystko i szło mi na 25-30 FPS.

To nie ma żadnego ratunku? ;/
 
Re: WarZ (Infestation) - nawet dobry komputer, a się zacina

Niestety ratunku w sumie nie ma. Optymalizacja w Crysis 2 była całkiem dobra i można było grać na średnich komputerach na bardzo wysokich detalach.
Infestation niestety ma okropną optymalizację lub nie ma jej wcale. Sam grałem jakiś czasu temu w tą grę i ciężko było wyciągnąć więcej niż stałe 60 fps.
 
Re: WarZ (Infestation) - nawet dobry komputer, a się zacina

A jest szansa, że twórcy zrobią jakąś aktualizację, która polepszy optymalizację?
 
Re: WarZ (Infestation) - nawet dobry komputer, a się zacina

No to sobie poczekam, dzięki wielkie za pomoc. ;/
 
Re: WarZ (Infestation) - nawet dobry komputer, a się zacina

WarZ jest strasznie zabugowane więc nie wiem czy w ogóle naprawią tą grę. Mój przyjaciel sam stwierdził, że im więcej nowości tym gra jest nie grywalna. I tak jest. Naprawdę... Gra jest fajna ale potrzebuje baardzo dużo pracy.
 
Rozumiem, że masz problem z niską wydajnością gry **Infestation** na swoim laptopie, pomimo że Twój znajomy o gorszych parametrach sprzętowych nie doświadcza takich trudności. Poniżej znajdziesz kilka sugestii, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu:

1. **Sterowniki karty graficznej**: Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej. Możesz to zrobić poprzez stronę producenta, a także przez narzędzia takie jak **GeForce Experience** (dla kart NVIDIA) lub **AMD Radeon Software** (dla kart AMD).

2. **Ustawienia zasilania**: Czasami ustawienia zasilania mogą ograniczać wydajność laptopa, szczególnie jeśli jest ustawiony na tryb oszczędzania energii. Upewnij się, że Twój laptop jest ustawiony na **wysoką wydajność**:
- W Panelu sterowania, przejdź do **Opcje zasilania**.
- Wybierz plan zasilania **Wysoka wydajność**.

3. **Aktualizacje systemu operacyjnego**: Czasami aktualizacje systemu Windows mogą przynieść poprawki, które wpływają na wydajność gier:
- Przejdź do **Ustawienia** > **Aktualizacja i zabezpieczenia** > **Windows Update** i upewnij się, że system jest w pełni zaktualizowany.

Jeśli po wypróbowaniu powyższych kroków problem nadal występuje, warto również zweryfikować, czy laptop nie przegrzewa się podczas gry, co może przyczyniać się do spadków wydajności. Możesz to zrobić za pomocą narzędzi do monitorowania temperatury, takich jak **HWMonitor**.

Mam nadzieję, że te sugestie pomogą Ci poprawić wydajność gry. Daj znać, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy!
 
Back
Do góry