funko fusion

UP "Odlot"- Gra po zainstalowaniu nie uruchamia się

  • Thread starter Thread starter kasiaraven
  • Rozpoczęty Rozpoczęty
K

kasiaraven

Gość
Witam,

chciałabym prosić o pomoc w sprawie w/w gry. Kupiłam parę dni temu grę "Odlot" na PC z serii Kraina gier Disney'a i zainstalowałam ją na laptopie, ale teraz po naciśnięciu "zagraj" gra się włącza, pojawiają się napisy początkowe i nagle wyświetla się komunikat, że program zostanie zamknięty z powodu wystąpienia jakiegoś błędu. Myślałam, że może komputer nie spełnia wymagań ale potem zainstalowałam grę na dwóch innych laptopach i robi się to samo. Próbowałam odinstalować i z powrotem zainstalować grę parę razy, zainstalowałam też directx 9.0 i nadal to samo. Dodam tylko, że mam inną grę z tej serii i ona działa bez problemu. Czy to możliwe, że płyta jest wadliwa?
 
Jaki masz system?
Jaki masz procesor i kartę graficzną?
Zaktualizowane sterowniki?

Edit:
Problem może nie wynikać ze zbyt słabego sprzętu, lecz zbyt nowego systemu.
Gra była projektowana pod XP/Vistę 32bit, próba odpalenia na 7/8 64bit może się nie udać. Daj znać o tych trzech powyższych informacjach, spróbuję jakoś Ci pomóc.
 
Ostatnia edycja:
Mam windows 8.1. Kupiłam laptopa (Lenovo G50-30) miesiąc temu.
Procesor Intel(R) Celeron (R) CPU N2840 @ 2.16GHz
Karta graficzna Intel(R) HD Graphics, co do sterowników to nie wiem, jak to sprawdzić?
Dziękuję za pomoc
 
Jeszcze sprawdź jedno - czy masz system 32 czy 64 bity
(prawym na przycisk Start - Panel Sterowania - System i Zabezpieczenia - sprawdź ilość pamięci RAM i prędkość procesora - tam powinna się pojawić wersja systemu (32 czy 64 bity))
 
Spróbuj zrobić tak:
Kliknij prawym przyciskiem na ikonę gry na pulpicie, wybierz opcję Właściwości.
Z górnej listy [Ogólne|Skrót|Zgodność|Zabezpieczenia|Szczegóły|]
wybierz "Zgodność"
Ustaw takie ustawienia jak na screenie:
Bez_tytu_u.png

Kliknij Zastosuj,
I potem spróbuj odpalić grę.

Jeżeli znowu wystąpi błąd - zrób jego screena [przycisk prt sc lub prt scr lub print screen - różnie oznaczony], wklej go do Painta [otwórz Painta i wciśnij przyciski CTRL i V jednocześnie, potem CTRL i S i zapisz na pulpicie], i wrzuć na stronę http://postimage.org/ . Potem wklej link do obrazka ["Odnośnik bezpośredni"] tutaj na forum
 
Wczoraj wieczorem zainstalowałam grę jeszcze raz i zadziałała, ale potem błąd wrócił, a najgorsze jest to, że mam na komputerze zainstalowaną jeszcze inną grę GTA Vice City, która do tej pory działała dobrze a teraz w niej też zaczął się pokazywać ten sam błąd co w odlocie. Wklejam link do niego.
http://s30.postimg.org/o1fa75n1t/gra.jpg
Wieczorem spróbuję jeszcze raz zainstalować grę.
 
Zrobiłam wszystko jeszcze raz i zaktualizowałam te sterowniki i gra działa, na razie wszystko jest OK. GTA mam oryginał.
Mam nadzieję, że już nie będzie problemów. Dzięki za pomoc.
 
Witam,

rozumiem, że masz problem z uruchomieniem gry "Odlot" na PC. Jest kilka kroków, które można podjąć, aby spróbować rozwiązać ten problem.

1. Zaktualizuj sterowniki graficzne: Upewnij się, że sterowniki karty graficznej są zaktualizowane do najnowszej wersji. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową producenta karty graficznej.

2. Uruchom jako administrator: Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę gry, a następnie wybierz "Uruchom jako administrator". Czasami gry wymagają dodatkowych uprawnień, aby uruchomić się prawidłowo.

3. Tryb zgodności: Spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę gry, wybierz "Właściwości", a następnie zakładkę "Zgodność". Zaznacz opcję "Uruchom ten program w trybie zgodności z:" i wybierz starszą wersję systemu operacyjnego, na przykład Windows XP.

Jeśli te kroki nie rozwiążą problemu, możliwe, że płyta jest wadliwa. Może warto skontaktować się z producentem lub dystrybutorem gry i zgłosić problem. Czasem oferują oni wsparcie techniczne lub mogą wymienić wadliwą płytę.

Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne!

Pozdrawiam.
 
Back
Do góry