funko fusion

MOBA [TuT]To co powinieneś wiedzieć o grach rankingowych!

Witam. Dziś opiszę Wam o co mniej więcej chodzi w grach rankingowych i jak to wszystko zacząć.
Mam nadzieję, że się przyda!

Krok. 1 - Co to jest gra rankingowa ?

- Gra rankingowa jest to rozgrywka, w której możemy uczestniczyć po osiągnięciu 30 lvl. Polega ona na zdobywaniu punktów dzięki którym możemy awansować do wyższej dywizji. Im w wyższej dywizji jesteśmy tym lepszych graczy będzie nam dobierać do gry.
yJv3sSN.png


Krok. 2 - Banowanie postaci

- Na początku, po dołączeniu do kolejki system wybiera po jednej osobie z dwóch drużyn i one mają możliwość zbanowania 3 postaci, łącznie 6. Jeśli zbanują jakąś postać to wtedy nie możemy jej wziąć. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie, gdyż łatwo można wyeliminować postacie OP.
yJv3sSN.png


Krok. 3 - Najczęściej banowane postacie

- Najczęściej banowanymi postaciami na rankedzie są:
- Lee Sin
- Kassadin
- Evelyn
- Elise
- Lucian
- Jax
- Lulu
- Renekton
- Kha'Zix
yJv3sSN.png


Krok. 4 - Wybieranie postaci

- Standardowo w grze rankingowej team potrzebuje:

Jungler - Osoba, która skupia się na counter-jungli i gankowaniu.
Top - Przeważnie bierze się jakiegoś tanka. Jego zadaniem jest osłanianie naszego ADC w team figtach.
Mid - Na środkową linie polecam brać postać AP, która będzie w stanie dobrze się wyfarmić i roamowaąć na inne linie.
AD Carry - Zasięgowa postać, która musi się jak najwięcej nafarmić, żeby później mieć DMG. Do tego dochodzi pozycjonowanie się w TF'ach.
Suuport - Idziemy nim razem z ADC na linie, gdzie naszym zadaniem jest zapewnianie wizji, harrasowanie enemy ADC.
yJv3sSN.png


Krok. 5 - Polecane postacie

- Przedstawię Wam moje polecane postacie na rankeda.

Top - Renekton, Shyvana, Yasuo
Jungler - Lee Sin, Evelyn, Elise
Mid - Orianna, Twisted Fate, Lulu
ADC - Lucian, Corki, Kog'Maw
Suuport - Thresh, Morgana, Braum
yJv3sSN.png


Krok. 6 - Rozgrywka

- Teraz nie pozostało Wam nic innego jak gra, jednakże pamiętajcie o:
- Współpracy
- Gry zespołowej
- Pomocy innym graczom
- Nie feedować przeciwny team
- Nie kłócić się
- Używać mózgu
yJv3sSN.png


Mam nadzieję, że się w jakimś stopniu przyda.
Pozdrawiam.
yJv3sSN.png
 
Nie wiem czy jest sens pisać jakie postacie się najczęściej banuje, bo to się co trochę zmienia.
 
Blitza tak rzadko, ale Khazix 80%.

PS. ADC Fiora, bo jeszcze ktoś to picknie xd
PS2. Tryn lepszy jako adc.
 
Jungler - Warwick
Tank - Volibear/Malphite
Mid - Katarina
ADCarry - Fiora/Caitlyn
Suuport - Lux/Taric

Jak można polecić postać na jungle, która do 6 lvl jest bezużyteczna? Rozumiem, że tank to u Ciebie jest Top. Malphite ban w każdej grze jaką dotychczas grałem w Srebrnej I, więc raczej odpada. Fiora ADC to też chyba lekka przesada, bo z zasięgowymi ma pograne. W supportach zabrakło mi jeszcze Sony, Alistara i może Zyry. Mid Katarina ciekawa opcja, ale trzeba ogarniać.

PS
Matii kiedy zaczniesz odpisywać na moje wiadomości? Jeszcze masz focha?
 
Bardzo fajny tutek polecam wszystkim !

P.S Arcesik żeby Ci smutno nie było to na mnie też ma focha, gejboxa mi zabrał ;*
 
Back
Do góry