funko fusion

MMORPG [TuT] Jak zacząć

E

Excess

Gość
Poradnik by Excess - Jak ściągać i grać w Metin2!

Aby sciagnac klienta gry Metin2.pl prosze wejsc w ten link i wybrać CLIENT DOWNLOAD
Czasami dzieje sie tak, ze uzytkownicy przegladarki FireFox miewaja problemy ze sciagnieciem klienta, czasami sciaganie sie przerwya i nalezy samemu dosciagac pozostale pliki. Najlepsza przegladarka do sciagniecia go jest Internet Explorer 7.

Jesli stanie sie tak jak opisalem w przypadku przegladarki FireFox, prosze sie nie niepokoic, prosze poprostu dla pewnosci zmienic przegladarke i sciagnac plik ponownie, badz jesli uda sie rozpakowac sciagniety plik prosze wlaczyc plik metin2.exe, automatycznie na poczatku gry wlaczy sie sciaganie poprawek i jesli jakikolwiek plik jest uszkodzony to tzw autopatch powinien go sciagnac poprawnie.

Jesli nadal cos sie dzieje i gra nie chce sie odpalic, sprawdz czy aby na pewno spelniasz przynajmniej minimalne wymagania sprzetowe.

Jesli nadal sciagnieta wersja nie chce sie zainstalowac, prosze zmienic nazwe pliku metin2.exe, moze sie zdarzyc sytuacja ze posiadasz juz inny plik z ta sama nazwa.

Rejestracja:


Sa 2 drogi aby zarejestrowac Swoje konto:

1) Przejdz na strone internetowa Metin2.pl gdzie bedziesz musial wypelnic kilka pol:

Twoje żądane ID (Nazwa konta):
Twoje hasło:
Twój adres E-Mail:

oraz zgodzic sie z zapoznaniem warunkow umowy o uzytkowanie gry Metin2

Jesli mail z potwierdzeniem rejestracji bedzie sie opoznial o 10 min lub wiecej, prosze sprawdzic skrzynke spamu na poczcie internetowej.

Instalacja i uruchomienie Gry:


Kiedy juz konto bedzie zarejestrowane prosze odnalezc na pulpicie ( docelowo wlasnie tam jest on sciagany ) plik metin2.exe i kliknac na niego dwokrotnie myszka. Pojawi sie okno instalacji, prosze wybrac katalog docelowy np:

C:\Metin2PL

I zainstalowac gre ( Prosze pamietac o tym, ze w momencie wyboru docelowego miejsca instalacji na dysku powinno byc min tyle wolnego miejsca ile potrzeba czyli w granicach 550 MB )

Kiedy gra zostanie zainstalowana, lokalizujemy folder w ktorym chcielismy ja zainstalowac oraz plik ktory gre uruchamia czyli:
Dołączona grafika

klikamy na niego prawym klawiszem myszki, po czym najezdzamy na : Wyslij do, i klikamy skrot na pulpucie.

Operacja ta umozliwi nam powstanie skrotu na pulpicie owego pliku i nie bedziemy musieli za kazdym razem przebijac sie przez katalogi aby uruchomic program.

Po uruchomieniu gry pojawiaja nam sie takie oto opcje:
Dołączona grafika

W momencie rozpoczecia gry otrzymuje sie ekran jak nastepuje:
Dołączona grafika
GRAM NA PRIVIE AWIĘC BEDZIECIE MIELI INNE!

Kiedy dokonamy wyboru servera oraz kanalu na ktorym chcemy grac, ekran przeniesie nas do logowania gdzie wpisujemy te same dane ktore podawalismy przy rejestracji konta czyli:

Twoje żądane ID (Nazwa konta):
Twoje hasło:

Po wpisaniu poprawnych danych zostajemy przeniesieni do okienka gdzie mamy do wyboru:

Stworz nowa postac:
Start - jesli postac mamy juz stworzona przenosi nas to bezposrednio do gry
Usun - kasuje postac jesli oczywiscie podamy odpowiedni kod kasacji postaci ktory ustalilismy wczesniej w ustawieniach konta
Zamknij - czyli wyjscie z gry.

Jestes w tym momencie gotowy do wejscia w Swiat Metin2.pl.
 
Witam, ogólnie poradnik dosyć przejrzyście. Jest ładnie. Jednak chciałbym wyrazić swoje zdanie. Miałem dość długi epizod z polskim metinem2, potem przeniosłem się na us (mam co do gry w polskim wydaniu wiele obiekcji i uwag, ale te pozostawię dla siebie, to nie temat od tego). Nie zgodzę się, że Internet Explorer jest zaraz taki najlepszy, korzysta z niego dużo ludzi, czasem nie mają nawet porównania z innymi przeglądarkami internetowymi i bezmyślnie powtarzają pewne opinie. Owszem najnowsza wersja przyniosła mnóstwo poprawek, m.in. uszczelnienie luk i lepsze zabezpieczenia, zwiększenie szybkości (co do tej pory było słabszą stroną przeglądarki).
FireFox jak dla mnie jest bezproblemowy, metin bynajmniej mi się z niego gładko ściągnął. Ściąganie plików zależy też od naszego transferu i ogólnej stabilności łącza. Im mniejszy, tym łatwiej o jakiś zonk w postaci zmniejszenia się, czy przerwania.
Nie zgodzę się z tym, że jest się gotowym do wejścia w świat metin2. Tak naprawdę nikt nie jest do końca gotowy. Jeśli chodzi o stronę techniczną, właściwie jest się gotowym, jednak spotkanie z polską społecznością graczy tej gry, budzi we mnie odpychające uczucia i obrzydzenie.
To już koniec takiej pseudofilozoficznej rozprawy nad grą. Poradnik oceniam 8.5/10
Jest ładnie, piszesz konkretnie, ale brakuje mi pewnego ... ehem ,,jaja".
 
Back
Do góry