funko fusion

Sport i wyścigi Turbo Soccer - pierwsza taka gra w VR?



Studio DODO4STORY games zamierza w niedługim czasie wprowadzić nową grę na rynek która może okazać się hitem. Chodzi tutaj o Turbo Soccer VR. Niby kolejna odmiana fify? No jednak nie, tutaj granie będzie w VR!
Gra jak narazie skierowana jest na HTC VIVE gdzie dostępne są kontrolery na dłonie i stopy, dzięki którym może być gra dostępna. Akcelerator, żyroskop i czujniki laserowe pozwalają na precyzyjne ustawienie się na boisku, kopnięcie piłki czy rozejrzeniu się po murawie. Będzie można wcielić się w napastnika, strzelca czy bramkarza i pomóc swojej drużynie wspinać się po drabinie sukcesu. Do wyboru będą tryby turniejowe i walki o puchar. To nie tyle, twórca zapewnia że gra będzie dopracowana i nikt się na tym nie zawiedzie.


Należy też zwrócić uwagę na samo urządzenie gdzie gra ma wyjść, dlaczego? A no dlatego że aktualnie cena HTC VIVE wynosi ok 2700 zł. Więc raczej do przewidzenia jest że nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na taką rozrywkę. I raczej jak na razie pozostanie to nie zmienione.



Warto zwrócić też uwagę że jednym z zawodników w grze będzie Kamil Grosicki, jeden z reprezentantów drużyny polskiej który jak opowiada z urządzeniem i grą miał już styczność. Widać to również po zwiastunie który umieszczam poniżej.


"Pierwszy kontakt z Turbo Soccer VR zrobił na mnie duże wrażenie. Założyłem gogle i nagle znalazłem się na stadionie. A gdy już przyzwyczaiłem się do tego, co mnie otacza, udało się zdobyć kilka ładnych bramek"


Nie ma dokładnej daty premiery, lecz jak twórcy zapowiadają gra ma pojawić się również w wersji na PC. W planach jest również wydanie Turbo Soccer na urządzenia mobilne.

Źródła:
gram.pl
interia.pl
grafika


 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Back
Do góry